Цензор.НЕТ

05.06.19 14:28
Информация опубликована участником форума и не является редакционным материалом

Російський слід в «румунському відео»

Російський слід в «румунському відео»

«Опубліковане в мережі відео про «анексію Буковини Румунією» розглядається як інформаційна операція російських спецслужб», – сказано в повідомленні прес-служби Генпрокуратури України. І це є однією з версій слідства.

Загалом, ніхто і не сумнівається, що Москва продовжує проведення спеціальних інформаційних операцій проти України з метою максимальної активізації всіх потенційно проблемних питань у відносинах з сусідами і західними партнерами в цілому. «Клин непорозуміння» вбивається і у відносини України та Румунії. Якщо, наприклад, у випадку з Польщею, як правило, використовується технологія «ворушіння» неоднозначних моментів спільної історії, то у випадку з т.зв. «румунським відео» відбувається моделювання майбутньої ситуації. Формуються психологічні «якорі» для створення негативного образу майбутнього України – на базі сумнівів у перспективах її територіальної цілісності.

Отже, 26 травня на анонімному каналі в «Youtube» було розміщено відео, яке розповідає про «унію» Румунії та Молдови, анексію української Буковини румунами, а також паралельну анексію росіянами Одеси і визнання українським урядом у 2022 році бойовиків на Донбасі. Досить схоже з почерком вангуючих російських пропагандистських зі щільних рядів спецслужб РФ – в даному випадку у вигляді формування образу «румунської військової загрози».

Безумовно, Київ і Бухарест мають серію проблемних моментів у двосторонніх відносинах, як і будь-які сусіди у всьому світі. Але ніколи після закінчення другої світової війни Україна і Румунія не розглядали один одного, як потенційних військових противників. Навпаки, в період з початку російської агресії на Донбасі румунська сторона всіляко сприяла зміцненню безпеки західних кордонів України. Зокрема, в рамках членства в НАТО Бухарест просив посилити військову присутність країн-членів Альянсу в Чорному морі, щоб протидіяти Росії. Більш того, в контексті складнощів у відносинах між Туреччиною і США, саме Румунія стала найбільш важливим американським союзником по НАТО в Чорноморському регіоні. Румунія всебічно підтримує територіальну цілісність України, і категорично не сприймає російську окупацію Криму, гібридну війну РФ на Донбасі.

У листопаді 2018 року МЗС Румунії засудив агресивні дії Росії в Керченській протоці. Також налагоджено тісну співпрацю двох країн у військовій сфері і в питаннях безпеки.

Одним словом, в офіційного Бухареста немає ніякого інтересу створювати відео, що в останні дні масовано підтримує російська пропагандистська машина, про поділ територій України, в якому б Румунія виступила таким же агресором, як і Росія, і гарантовано потрапила б під міжнародні санкції за підрив системи глобальної безпеки.

Але в цьому і криється задум Кремля: «відмити» себе і переключити увагу українців на міфічну «румунську загрозу». Також Кремль, як завжди, хоче внести розлад у взаємні відносини країн Заходу, що підтримують антиросійські санкції, шляхом «вибивання» Румунії з лав західних союзників. На лице типова тактика росіян – спроби створення хаосу і поділу за допомогою інформаційних інструментів.

Нам вкрай важливо аналізувати всі випади поплічників путінського режиму, і кожен раз при таких спробах давати їм зрозуміти, що ці непоказні плани РФ не тільки не мають перспектив, а й знайдуть рішучу відсіч як з боку України, так і зі сторони її союзників, відносини з якими будуть і далі залишатися дружніми в рамках реалізації неухильного курсу Києва на євроатлантичну інтеграцію.
Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику