Цензор.НЕТ

04.09.19 20:50
Информация опубликована участником форума и не является редакционным материалом

Газовий меморандум між Україною, Польщею та США: шлях до свободи чи нової залежності?

Газовий меморандум між Україною, Польщею та США: шлях до свободи чи нової залежності?

31 серпня у Варшаві відбулась зустріч представників України, Польщі та США. Інтереси України у даному питанні представляв Олександр Данилюк – голова РНБО України. Від США виступив міністр енергетики США Рік Перрі, від Польщі – Петро Наїмський.
Основним питанням порядку денного стало обговорення диверсифікаційних ризиків залежності України та Польщі від російського газу та його альтернатив. Під час зустрічі представників держав були заявлені наміри на подальшу співпрацю і створення меморандуму, який регулюватиме подальші взаємовідносини між його членами.
Важливість цього рішення легко недооцінити. На перший погляд воно стосується лише держав учасників меморандуму, але його наслідки матимуть вплив для всієї європейської спільното загалом. Залежність від російського газу тепер турбує не тільки Україну, а й держави ЄС, що змушені шукати нові шляхи зменшення впливу Росії на європейських політиків, руки яких зв’язані. Звичайно, будівництво «Північного потоку 2» продовжується, але створення такої альтернативи дає змогу більш гнучкої гри на політичній арені. У випадку погіршення відносин Росії зі своїми «партнерами» у ЄС з’явиться вихід від газової залежності до угоди ввійдуть інші учасники.
Наслідки для України важко прогнозувати. З одного боку, Україна отримує еквівалент і відносну незалежність від Словаччини, у якої вона б отримувала газ із «Північного потоку 2» при роботі. З іншого - налагодження транспортування газу з США дуже складне завдання, і ціна буде також відповідати затраченим зусиллям. Звісно, у ході подальшого обговорення дана угода буде доповнюватися, а поки будемо сподіватися на краще.
Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику