Цензор.НЕТ

10.10.19 15:59
Информация опубликована участником форума и не является редакционным материалом

«Що ж таке формула Штайнмайєра та які перспективи для України»

Після тривалих переговорів Україна погодила та підписала формулу Штайнмаєра.
ЇЇ зміст полягає у врегулюванні конфлікту на Донбасі через надання тимчасового особливого статусу окремим територіям Донбасу. Після проведення на непідконтрольних наразі Україні територіях виборів, легітимність яких мають підтвердити спостерігачі ОБСЄ, заплановано закріплення постійного особливого статусу цих територій.
Першими з новиною про узгодження формулу повідомили російські ЗМІ. Президентський офіс вирішив тримати паузу протягом години – узгождений варіант формули на брифінгу зачитав особисто президент Володимир Зеленський.
Коротко зміст домовленостей, які у вівторок досягли у Мінську, президент окреслив наступним чином:
• Було досягнуто домовленості про початок розведення військ у Петрівському і Золотому.
• Було усунуто останні перепони на шляху до проведення саміту "нормандської четвірки". Найближчим часом ми будемо знати вже дати.
• "Формула Штайнмайєра" має бути імплементована у новий закон "про особливий статус", якого ще немає.
• Ми – Україна – говоримо про місцеві вибори, до виборів до Верховної Ради це не має жодного відношення.
• Ми не говоримо про структуру цих виборів, але ми як громадяни розуміємо, що якщо хочемо, щоб вибори пройшли згідно законодавства України, то не може бути ніяких кулеметів і кордон повинен бути наш.
• Якщо там хтось буде, то виборів не буде. Ми ніколи не підемо на проведення виборів, якщо там є військові. Якщо там будуть будь-які війська – виборів не може бути.
Що передбачає "формула Штайнмаєра"
Так звану формулу Штайнмаєра погодили на рівні радників "нормандської четвірки" у вересні 2019 року:
• Нова Рада має ухвалити закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей у новій редакції. З моменту проведення виборів цей закон застосовується на тимчасових умовах. Він починає діяти на постійній основі після визнання ОБСЄ того, що місцеві вибори на Донбасі в ціломувідповідають високим стандартам.
• Закон набирає сили о 20:00 за місцевим часом в день голосування на дочасних місцевих виборах в окремих районах Донецької та Луганської областей. Вибори мають бути призначені та проведені у відповідності до Конституції України та спеціального закону України, що регулює проведення місцевих виборів у згаданих районах.
• Закон "діятиме на тимчасовій основі до дня публікації остаточних висновків місією ОБСЄ по спостереженню за виборами, на основі усталеної практики ОБСЄ, про відповідність у ціломудочасних місцевих виборів стандартам ОБСЄ та міжнародним стандартам демократичних виборів, а також українському законодавству і в якому міститься відповідь на питання, погоджене у Нормандському форматі, схвалене у Тристоронній контактній групі".
• Закон буде діяти на постійній основі у разі, якщо в остаточному звіті ОБСЄ у відповідності до усталеної практики дійде висновку про те, що дочасні місцеві вибори в окремих районах Донецької та Луганської областей були проведені в цілому у відповідності до стандартів ОБСЄ та українського законодавства, відповідаючи на питання, погоджене у Нормандському форматі, схвалене у Тристоронній контактній групі та направлене Україною у її запрошенні та Діючим головою ОБСЄ Директору БДІПЛ.
• У формулюванні немає жодних ідей про кордон, про наявність чи відсутність збройних формувань.
Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику