Цензор.НЕТ

31.10.19 16:22
Информация опубликована участником форума и не является редакционным материалом

«Нове життя» від нового керівництва МОЗ або чому українців зму-сять платити за ліки більше

«В 2020 року в Україні продадуть ліків на суму понад 70 млрд. гривень, а середньостатистичний українець витратить на ліки не менше 2000 гривень», - прогнозують аудитори компанії PricewaterhouseCoopers.
Але до цього ми повернимось пізніше… Історія «нового життя» від МОЗ, а точніше державного підприємства «Національний проект «Нове жит-тя», бере свій початок у 2012 році. Коли, за ініциативою біглого Президента України Віктора Януковча та одіозного очільника Міністерства охорони здоров`я Раїси Богатирьової, було запроваджено цинічну державну про-граму «Нове життя — нова якість охорони материнства та дитинства». Національний проект «Нове життя», під виглядом «красивої обкладинки» із закупівлі телекомунікаційного та комп’ютерного обладнання, функціональ-ного, спеціального програмного та інформаційно-телекомунікаційного забез-печення, проведення кваліфікованого навчання та будівництва 27 перина-тальних центрів по всій Україні, дозволив «качнути» з державного бюджету та присвоїти прибічникам Януковича В. більше 300 млн. бюджетних гри-вень. Чисельні зловживання владодою та розкрадання бюджетних коштів в особо великих розмірах, з боку службових осіб ДП «Національний проект «Нове життя», Адміністрації Президента України, Міністерства охорони здоров`я та інших посадовців, підтверджено проведеними в 2015-2016 роках Рахунковою палатою України перевірками ДП «Національний проект «Нове життя». На підставі складених Рахунковою палатою актів аудиту, працівни-ками НАБУ та МВС відкрито низку кримінальних проваджень, слідство три-ває.
Однак, з приходом у вересні 2019 року до МОЗ «нової команди», відчутно значне «потепління» відносин з колишніми керівниками середньої ланки МОЗ часів Раїси Богатирьової, нею самою та ключовими фігуранта-мими скандалів із державних закупівель ліків. Про що свідчить, особисте по-вернення Богатирьової Р. до України, її зустрічі з крупними гравцями фармбізнесу України та призначення до МОЗ за її рекомендаціями, колишніх підлеглих. При цьому, значно загальмувала робота по розслідуванню низки кримінальних проваджень, порушених за зловжиання владою та розкрадан-ня бюджетних коштів, за часів роботи Богатирьової Р, у тому числі відносно службових осіб ДП «Національний проект «Нове життя».
Але, це тільки «прелюдія»… Як стало відомо з достовірних джерел ін-формації, на даний час, службові особи МОЗ, Держлікслужби, «останки» службових осіб ДП «Національний проект «Нове життя», під виглядом ре-алізації чергового «вкрайважливого» державного проекту по боротьбі з фальсифікованими лікарськими засобами та виключення їх з обігу, зпла-нували зухвалий «дубль» з розкрадання бюджетних коштів у сумі 90 млн. гривень. Вдруге, службові особи ДП «Національний проект «Нове життя», планують «качнути» з державного бюджету 90 млн.гривень на закупівлю комп’ютерного обладнання, спеціального програмного та інформаційно-телекомунікаційного забезпечення, з метою начебто отримання та зберігання інформації про марковану фармвиробниками лікарську продукцію. На пер-ший погляд, виглядає нібито не погано, але після ознайомлення фахівців та експертів IT ринку з розрахунками кошторису державного проекту «Нове життя» (частина друга), зроблено висновки про суттєві завищення вартості плануємого для зукупівлі програмного забезпечення та обладнання. Але це ще не все, в - подальшому, після непоганого «розпилу» бюджетних 90 млн. гривень, в планах службових осіб МОЗ та ДП «Нове життя» змусити всіх фармвиробників платити за внесення та зберігання «вкрай необхідної» для держави інформації про кожну промарковану одиницю лікарських засобів, а це вже не мільйони, а мільярди гривень українців. Припускаючи те, що «но-ва команда» МОЗ, таки змусить платити фармвиробників за нав`язані без-глузді «державні» послуги від ДП «Нове життя», кінцевим лохом вкотре нажаль буде український народ, якого просто змусять платити більше за ліки. Експерти з фармринку, вже висловили глибоку занепокоєність з цього приводу, та коментуючи цей «турборежим» наживи від «нової влади», про-гнозують у 2020 році відповідне підвищення цін на ліки щонамайнше на 26%.
Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику