Цензор.НЕТ

04.12.19 23:10
Информация опубликована участником форума и не является редакционным материалом

Вплив російської ІТ-індустрії на український ринок

Вплив російської ІТ-індустрії на український ринок

Аналіз інформаційної діяльності окремих іноземних ІТ-компаній безперечно вказує про зацікавленість російських структур до впровадження свого програмного забезпечення у ключові елементи комп’ютерної інфраструктури на території України з послідуючим впливом через підконтрольні українські суб’єкти, які представлені практично в усіх сферах нашої життєдіяльності.
Один із методі економічної діяльності наших українських ІТ-суб’єктів є участь останніх у державних закупівлях програмного забезпечення, участь у спеціалізованих міжнародних семінарах, у тому числі за організацією російської сторони, конференціях, комісіях та інших проектах на території України. Під час цих заходів, представники російських компаній встановлюють неофіційні контакти з українськими високопосадовцями з метою вирішення питань з просування на вітчизняний ринок свого програмного забезпечення, пропонуючи посадовцям за лобіювання їх інтересів матеріальну або іншу економічну винагороду.
У зв’язку з цим, у нашій державі інформаційні реалії на даний час характеризуються активізацією російських ІТ-товариств, окремі з яких мають на меті отримувати відомості щодо побудови та функціонування електронних інформаційних ресурсів, а також доступу до матеріалів, які там циркулюють для можливого подальшого їх використання у своїй діяльності проти України. Збір такого роду інформації та її подальше використання російською компанією може нанести шкоду державній безпеці України.
Крім того, потреба російських компаній в отриманні конфіденційної інформації, що циркулює в державних органах, визначається ще й підвищеною зацікавленістю у вивченні тих чи інших аспектів соціального життя громадян, з метою подальшого лобіювання відповідних змін в українському законодавстві в інтересах країни-агресора – РФ.
Враховуючи наявну потенційну загрозу, пов'язану із виникненням каналів витоку інформації, у т.ч. з обмеженим доступом, з державних органів, підприємств, установ, організацій та об'єктів критичної інфраструктури внаслідок використання ними програмних продуктів російського походження, українським ІТ-компаніям треба більш увагу зосередити на розробці своїх, незалежних від РФ програмних продуктів.
Протягом 2017-2019 років частина російських компаній потрапили до санаційного списку РНБО України, а їх діяльність була значно обмежена. Проте, останнім часом спостерігається активізація їх діяльності. З метою уникнення негативних наслідків запровадження вказаних санкцій, представниками спецслужб РФ розроблюються та впроваджуються механізми уникнення запроваджених обмежень.
Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику