Цензор.НЕТ

14.06.11 13:27

Украинский Конгрессный Комитет Америки осуждает "антиукраинскую и антидемократическую политику Януковича"

Об этом говорится в открытом документе, распространенном УККА.

Приводим текст документа полностью:

"Український Конґресовий Комітет Америки (УККА), центральна організація, що репрезентує понад один мільйон американців українського походження, рішуче засуджує постійний відступ від демократії в Україні, як свідчать нещодавнє судове переслідування політичних опонентів, кричущий тиск цивільних активістів, постійне обмеження свободи слова і осквернення культурної спадщини України, допущені режимом Януковича.

Від першого року президентства Януковича його адміністрація була постійно наставлена проти членів опозиції і громадських активістів, які відстоюють збереження національної ідентичності України. Триваючі тиски і недавній арешт, 23 травня, колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко, а також затримання і сфабриковані звинувачення проти колишнього уряду і посадових осіб опозиції, пояснюються нічим іншим як селективними і політичними мотивами нинішнього режиму. Не дотримуючись принципів верховенства закону, уряд Януковича, натомість, порушує і обмежує конституційні права людини. Уряд України повинен поважати верховенство закону, дотримуючись заради цього справедливого, прозорого та неупередженого судового процесу, щоб бути повністю прийнятим і по-справжньому інтеґруватися у колі демократичних держав.

Если бы Тимошенко была такой, как Янукович, то Портнову прострелили бы колено, а Писаренко – подрезали язык, – Данилюк 

 Останні втручання Служби Безпеки України незаконно перешкоджають праці громадських організацій, зокрема Київської міської організації всеукраїнського товариства "Меморіал" ім. Василя Стуса. Крім того, режим Януковича ставить під загрозу культурні та архітектурні останки та релігійні реліквії України своїм кричущим нехтуванням їхнього історичного та духовного значення. Окрім того, нинішній режим схвалює облагороджену версію радянської історії, яку пропагує Кремль. Мало того, що Янукович публічно заперечує, що Голодомор був актом геноциду, так ще його власний міністер освіти, Дмитро Табачник, який є відкрито анти-українським, запропонував, щоб українські підручники були переписані спільно з російськими педагогічними спеціялістами і працював у напрямі зниження використання у школах української мови.

УККА рішуче засуджує неконституційну поведінку режиму Януковича зі своїми громадянами і наругу над їх історією і національною ідентичністю, та закликає до негайного припинення порушень прав людини і національних прав в Україні. Посягання режиму на верховенство права в Україні, що в результаті створить загрозу національній ідентичності та дозріваючій демократії України, не повинно допускатися. Як американці українського походження, ми звертаємося до уряду Сполучених Штатів Америки, щоби США, як стратегічний партнер України, вжили відповідних заходів, щоб стати в обороні свободи в Україні, а також прав тих, яких громадянська свобода грубо порушується. Такі умисні порушення національних прав та прав людини не тільки потверджують антидемократичні та авторитарні тенденції нинішнього режиму, але і створюють серйозну загрозу діючій трансформації країни у сучасну европейську демократію, яка поважає верховенство права і свою історію."

Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику