Цензор.НЕТ

29.07.11 11:03

Украинская интеллигенция требует закрыть уголовные дела против Тимошенко

Представители украинской интеллигенции требуют от властей закрыть уголовное дело, возбужденное в отношении экс-премьер-министра, лидера партии «Батькивщина» Юлии Тимошенко и других политзаключенных.

Как передает корреспондент УНИАН, соответствующее открытое обращение возле Печерского районного суда Киева, который рассматривает дела Ю.Тимошенко, зачитал поэт, общественный деятель Дмитро Павлычко.

"Первые недели процесса над Ю.Тимошенко показали, что ничего общего с правосудием он не имеет. Это не суд и даже не судилище. Это фарс, в последнем акте которого должны заключить в тюрьму Ю.Тимошенко – и не как человека, а как оппозицию, как в настоящее время самую мощную фигуру, которая противостоит режиму и его планам", - заявил Д.Павлычко.

Читайте также на ЦЕНЗОР.НЕТ, Ющенко вызвали свидетелем в суд по делу Тимошенко. Но он находится в США 

В своем обращении представители интеллигенции также требуют от властей отменить цензуру новостей на телевидении и устранить манипуляционно-зомбирующие технологии на политических ток-шоу.

"Мы требуем от властей провести в следующем году честные парламентские выборы на основе действующего закона, а не выписанного под нужды одной партии. Мы просим общество не быть безразличным и взглянуть на процесс не сквозь призму суда над Тимошенко, а как на печальную украинскую перспективу, которая касается и тех 12 миллионов людей, которые проголосовали за нее во втором туре, и тех, кто голосовал за другого кандидата", - говорится в обращении.

Обращение подписали Д.Павлычко, писатель Юрий Андрухович, академик Иван Дзюба, общественный деятель Левко Лукьяненко, директор Института философии Мирослав Попович, писатель Василий Шкляр и другие представители украинской интеллигенции.

Публикуем текст обращения украинской интеллигенции на языке оригинала:

Звернення з приводу політичного переслідування Юлії Тимошенко
Перші тижні процесу над Юлею Тимошенко показали, що нічого спільного з правосуддям він не має. Це не суд. І навіть не судилище. Це - фарс, в останньому акті якого мають ув’язнити Юлію Тимошенко – і не як людину, а як опозицію, як наразі найпотужнішу фігуру, яка протистоїть режиму та його планам.
Не всі з нас голосували за Юлію Тимошенко, і не кожний є її політичним прибічником.  Але ми одностайні в тому, що процес проти неї носить суто політичний характер. Ми свідомі, що ув’язнена опозиція – це безконтрольна влада.
Це має розуміти все суспільство! Розправа над Юлією Тимошенко, відкриє шлях до сотень тисяч інших таких розправ. І над політично неугодними режиму, і над пенсіонерами, і над недобитим владою малим бізнесом, і над активною молоддю, над усіма, хто проти сповзання країни до стану феодально-кримінальної олігархії та проти нищення української національної ідентичності.
Згортання демократії, яке відбувається на наших очах, закриє для України шлях до Європи,  а в той час ще ширше розверзнуться східні врата нашого радянського минулого.
Справа Юлії Тимошенко стосується кожного з нас. Тут і тепер – Рубікон. Якщо влада його перейде, вже завтра судитимуть багатьох з нас. Але тоді писати звернення і збирати мітинги буде нікому. Нас розчавлять тихо і поодинці.
Уже зараз видно, як влада хоче нас залякати, посіяти зневіру та страх серед тих, хто ще не втратив здатність боротися за свої національні, економічні, соціальні та політичні права.
Тому сьогодні ми солідарні з Юлією Тимошенко та іншими опозиціонерами, які піддаються політико-кримінальному переслідуванню.
Ми вимагаємо від влади закрити справи проти Юлії Тимошенко, звільнити Юрія Луценка та інших політв’язнів.
Ми вимагаємо від влади відновити свободу слова, відмінити цензуру новин на телебаченні й усунути маніпулятивно-зомбуючі технології на політичних ток-шоу.
Ми вимагаємо від влади провести наступного року чесні парламентські вибори на основі чинного закону, а не виписаного під потреби однієї партії.
Ми просимо суспільство не бути байдужим і  поглянути на процес не крізь призму суду над Тимошенко, а як на сумну українську перспективу, яка стосується і тих 12 мільйонів людей, які проголосували за неї в другому турі, і тих, хто голосував за іншого кандидата.
Коли прийшли за комуністами, я - мовчав, тому що я не комуніст.
Коли прийшли за католиками, я - мовчав, тому що я не католик.
Коли прийшли за євреями, я - мовчав, тому що я не єврей.
Коли прийшли за мною,  уже нікому було мене захищати.
Ці крилаті слова із сумної історії XX століття є надто актуальними для сучасної України.
У нас ще є шанс усе це зупинити! Мовчати не можна!
Підписали: Юрій Андрухович, Володимир Базилевський, Ніна Бічуя, Богдан Горинь, Сергій Грабовський, Лариса Денисенко, Анатолій Дімаров, Іван Дзюба, Сергій Жадан, Роман Іваничук, Ірена Карпа, Микола Княжицький, Ігор Лосєв, Роман Лубківський, Левко Лук’яненко, Юрій Мушкетик, Михайло Ратушний, Ірен Роздобудько, Дмитро Павличко, Мирослав Попович, Михайло Ратушний, Микола Рябчук, Володимир Сергійчук, Михайло Слабошпицький, Григорій Халимоненко, Валерій Шевчук, Василь Шкляр, Юрій Щербак, Олег Чорногуз
Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику