Цензор.НЕТ

03.02.12 22:00

Тимошенко: Конституционная ассамблея Януковича - салон ритуальных услуг "Во имя жизни"

В ответ на вопрос ведущего «Почему оппозиция отказалась участвовать в Конституционной ассамблее?» заместитель главы партии «Батькивщина» Александр Турчинов зачитал обращение Юлии Тимошенко к возможным участникам этого собрания.

Это обращение прозвучало в прямом эфире на Шустер LIVE, сообщает Цензор.НЕТ.

Читайте на Цензор.НЕТ - Конституционная ассамблея - полная дурость. Янукович просто не хочет опять в тюрьму, - Филенко

В письме, в частности, говорится: «После того, как мы услышали «Конституционная ассамблея от Януковича», так и хочется сказать «Аминь!». Но я вижу, как неплохие люди (такие как Леонид Макарович Кравчук), питают искренние и наивные надежды на изменения к лучшему. Понимаю намерения, которыми руководствуются эти люди. Но вашими руками будет освящено закрепление диктатуры Януковича».

Тимошенко считает: «Конституционная ассамблея Януковича - это салон ритуальных услуг «Во имя жизни». А они с помощью ассамблеи пытаются решить собственные задачи - сделать свою власть вечной, не оставить даже следов от евроинтеграционной стратегии Украины. Поэтому призываю всех честных людей выйти из состава Конституционной ассамблеи».

Говоря о перспективах работы ассамблеи, Тимошенко отметила: «Власть будет контролировать работу этого органа. И не будет считаться с мнением тех, кто поверит в искренность намерений изменить основной закон. Вы должны создать видимость «плюрализма» этой ассамблеи. Не садитесь играть с людьми, у которых рукава полны крапленых карт. Речь не идет о Конституции Украины - Янукович не знает этого слова. Речь идет о закреплении диктатуры. Никогда нельзя сделать из диктатора демократа».

Тимошенко призывает не принимать участие в ассамблее: «Выход из ассамблеи даст больше, чем участие ней. Выход из этой ситуации - только в парламентських выборах 2012 года, после которых Янукович будет отстранен от власти», - подытожила лидер оппозиции.

Как сообщал Цензор.НЕТ ранее эксперты считают, что с помощью Конституционной ассамблеи власть пытается отвлечь внимание общества от настоящих проблем.

Предлагаем ознакомиться с текстом письма, опубликованным на сайте БЮТ:

Звернення Юлії Тимошенко до учасників так званої «Конституційної асамблеї»

03 Лют 2012, 21:50

(До вже «готових» та до тих, що тільки збираються…)

Дорогі друзі!

Днями Президент Віктор Янукович виступив з ініціативою про скликання так званої Конституційної Асамблеї для розробки нового проекту Конституції.

Вже на цьому місці можна було б написати «Амінь» та припинити будь-які дискусії стосовно ілюзій щодо якісного нового Основного Закону країни від «демократа» Януковича.

Однак я бачу, як деякі зовсім непогані люди демократичного спрямування та патріотичного характеру плекають щирі та наївні надії, прагнуть взяти участь в «асамблеї» заради покращення Конституції країни, йдуть на несамовиті жертви, аби тільки довести, що в даних умовах можна оптимізувати конституційне життя в Україні та побудувати те суспільство, якого ми варті.

Я розумію їх щирі наміри та благородні пориви. Але прошу: залиште будь-які спроби в цьому напрямку. При режимі Януковича це буде лише освячення новітньої української диктатури вашим ім'ям та авторитетом.

Нова Конституція України від Януковича й сама ідея «асамблеї» від Януковича - це салон ритуальних похоронних послуг «Заради життя». Не для того він вбивав і нівечив цю Конституцію, щоб сьогодні дати країні реальний, демократичний і дієвий Основний Закон.

Янукович та його оточення хочуть з вашою допомогою вирішити кілька абсолютно власних завдань, що не мають до інтересів країни та нації жодного відношення.

А саме:

По-перше, він хоче увічнити свою владу в абсолютному режимі, аж до введення інституту спадкоємництва. Принаймні, вища кадрова політика в державі про це свідчить.

По-друге, за два роки свого правління Янукович не залишив каменя на камені від європейської стратегії, від чесних виборів, від вільного підприємництва, парламентаризму, судової влади, прав та свобод людини.

Тепер йому треба лише все це закріпити в Конституції та спробувати зробити свій режим вічним.

І саме тому я звертаюся до всіх чесних людей з проханням вийти із складу Конституційної асамблеї та не освячувати своїм ім'ям конституційне впровадження диктатури в країні. Не благословляйте ініційоване владою вбивство Основного Закону держави!

Зрозуміло, що влада цілком і повністю буде контролювати цю асамблею і не буде рахуватися з тими думками, що вступають в протидію з її диктаторськими замислами і замашками. Ви їм потрібні лише для «плюралізму», для звітів перед Європою та світом, як це вже було з виборчим законом.

Не варто сідати за стіл з людьми, в яких повні рукави краплених карт. Це їх правила і їх «конституція», вони можуть грати лише крапленими картами. Демократичну Конституцію в наперстки виграти неможливо.

Словом, мова сьогодні йде не про Конституцію (Янукович не знає, що це таке), йдеться лише про закріплення таких собі диктаторських правил гри, за якими свавілля та беззаконня набудуть статусу Основного Закону. І саме ви можете їх легалізувати.

Тому я прошу Вас побачити всю небезпеку конституційних авантюр Януковича і не намагатися зробити те, що є неможливим - зробити з диктатора демократа.

Я вже намагалася це зробити в 2009 році, обговорюючи з Януковичем Конституцію і нікому не раджу робити цю помилку.

Ваш вихід з т.зв. «Конституційної асамблеї» дасть країні значно більше шансів на демократію та справжню демократичну Конституцію, аніж участь у цьому ганебному спектаклі. Єдиний допустимий шлях - це усунення Януковича від влади в 2012 році на парламентських виборах.

Юлія Тимошенко.

Качанівська колонія, Харківська область

Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику