Цензор.НЕТ

17.02.12 16:55

Предприниматели требуют извинений у фракции Кличко: "Вы оскорбили сотни киевлян"

Ассоциация владельцев малого бизнеса и малых архитектурных форм направила открытое письмо заместителю председателя депутатской фракции "УДАР" в Киевсовете Наталье Новак

26 января 2011 года на сессиях Киевсовета было проголосовано решение Киевского городского совета, согласнокоторому временные сооружения, размещенные на территории Киева,легализуются и платят в бюджет. Предприниматели провели массовуюакцию под стенами КГГА в поддержку этого проекта. В свою очередь невсе депутаты поддержали принятие данного решения, обвинивпредпринимателей в платном участии в митинге. В частности НатальяНовак выступила с резкой критикой и написала статью гдераскритиковала это решение и обвинила предпринимателей. В своюочередь Ассоциация собственников МАФ направила открытое письмо спросьбой аргументировать свои обвинения и извиниться передпредпринимателями. Цензор.НЕТполностью приводит обращение предпринимателей к заместителю ВиталияКличко. Под обращением стоит более 350 подписей.

Шановна Наталіє Василівно!

Мені, юристу, адвокату з двадцятирічним стажем прикро звертатисядо Вас, шанованого політика з таким листом. Але Ви, написавшистаттю «Кіоск - символ Києва», не залишили мені вибору. Правдукажуть, що в нашій країні, якщо не займатися політикою, то політиказайметься тобою.

Але я не хочу вдаватися в політику і коментувати Вашівисловлювання на адресу Ваших колег-депутатів, чиновників КМДА,зупинюсь лише на питаннях, які зачепили мене та підприємців, членівнашої громадської організації. Вважаю, що в своїй політичнійборотьбі, яка ґрунтується на тотальній критиці всіх і всього, Виперестали помічати істини, реального життя, забули про проблемипростих людей. А у своїй статті Ви взагалі намагаєтесь видатизаздалегідь неправдиву інформацію за страшну реальність. Оперуєтеголосними, необ'єктивними фактами, вочевидь, з метою привернути досебе увагу і заробити політичні дивіденди. Вказуєте на існуючипроблеми, але не пропонуєте конструктивні шляхи для їх вирішення.Критикуєте ініціативи посадовців КМДА, при цьому не розібравшись усуті запропонованої програми по вирішенню проблеми хаотичногорозміщення тимчасових споруд в столиці.

Наша організація створена більш ніж 2 роки тому за ініціативоюпідприємців, котрі звернулись до мене з проханням захистити їхніправа. На той час діяльність у цій сфері бізнесу не булаврегульована на законодавчому рівні, а тому підприємці частостикалися з беззаконням, корупцією. Хочу звернути Вашу увагу, людиприйшли по допомогу до юристів, а не до Вас, депутатів, яких колисьвласне і обирали для захисту своїх прав і свобод. І ось, протягомдвох років ми крок за кроком, приймаючи участь у численнихкомісіях, робочих групах, не маючи на відміну від Вас реальноївлади, спочатку розібралися в існуючій ситуації, а потім почалипрацювати у напрямку вирішення проблем. Нами була напрацьована неодна пропозиція щодо налагодження ситуації в місті в сферітимчасових споруд. Крім того, ми завжди діяли публічно табазувалися на наших професійних знаннях діючого законодавства.Доказом чого можуть бути численні звернення, в тому числі і в Вашуфракцію.

Що ж відбувалось тим часом за зачиненими дверима кабінетівчиновників? Рівним рахунком нічого. Тому що всі рішення, щопропонувалися, а деякі навіть починали втілюватись в життя, булипозбавлені послідовності, були суперечливими і комплексно невирішували проблему впорядкування розміщення тимчасових споруд уКиєві. Згадати хоча б рішення Київради від 28.10.2010 року, якестворювало благодатне підґрунтя для розвитку корупції, і котра,судячи з останніх подій в ГУ містобудування і архітектури КМДА, непримусила довго себе чекати. Так, тоді Ви не підтримали це рішення.Вочевидь, також заздалегідь помітивши всю його корупційну складову.Але чому цього разу Ви критикуєте проект, який підтримує і київськавлада, і підприємці? Проект, який не несе в собі політичнихскладових, створює цілком прозорі умови для ведення бізнесу,відрізає всі шляхи розвитку корупції. Критикуючи, пропонуйтенатомість реально діючі механізми вирішення проблеми! Чи критикасама по собі являється для Вас самоціллю? І кінцева мета всьогоВашого протесту: критика заради критики?

Наталя Василівно, Ви пишете, що «переважна більшість не взахваті від нововведень». Але хто давав Вам право говорити відімені більшості підприємців? Більш того, говорити від їх іменінеправду. 26 січня тільки від нашої організації в акції напідтримку проекту рішення «Про деякі питання здійсненняпідприємницької діяльності в тимчасових спорудах» прийняли участь779 людей. Ці люди прийшли під стіни Київради розуміючи, за що вонистоять на вулиці в лютий мороз. Мабуть, Ви дуже погано знаєтепідприємців Києва, або у вас про них склалася погана думка, якщо,не маючи ніяких підстав, звинувачуєте їх в тому, що вони прийшлизахищати себе за гроші. А також даєте оцінку громадськиморганізаціям, історії їх створення, але чомусь не згадуючи прицьому їхні назви. Мушу Вас приголомшити - не все в цьому життіробиться за гроші, і не всі люди в нашому місті займаютьсяполітикою. Підприємці просто хочуть отримати прозорі правилароботи, вони втомились давати хабарі, втомились від того, що їхназивають «МАФією», вони дійсно хочуть працювати чесно. Так надайтеїм таку можливість!

Натомість що пропонуєте Ви? Одним махом знести всі тимчасовіспоруди у Києві? Але при цьому Ви забуваєте про робочі місця.Тисячі людей: від підприємців, до простих продавців існують зарахунок цього бізнесу. Невже «шлях до Європи» для Вас - полишити їхзаробітку, викинути на вулицю, не надавши альтернатив? Крім того,не забувайте, що інфраструктура Києва все ж не настільки досконала,щоб всі райони могли обійтись без додаткових торгових точок. І незабувайте, скільки коштів піде на цілодобові роботи по демонтажутимчасових споруд. Та й чи встигне техніка впоратись з більш ніждесятком тисяч тимчасових споруд? Навіть з суто технічної точкизору цей план складно реалізувати.

Ви говорите про киян. Я народився і виріс у цьому місті,переважна більшість членів нашої організації також. Так, нам всімнабрид хаос, що виник у місті через тимчасові споруди. Але не мийого породили. Хтось видавав дозволи на їхнє встановлення, брав зпідприємців кошти, закривав очі на безлад. Можна в цьомузвинуватити Ваших попередників. Але в чому тоді Ви будете краще,якщо відмовитесь брати відповідальність на себе? Завдання діючоївлади, не критикувати помилки попередників, а майстерно і терплячеїх виправляти. Це буде вищою ознакою професіоналізму.

Рішення від 26 січня 2012 року нарешті дало вихід із ситуації.Києву надається рік для того, щоб підготуватися до впровадженнякомплексної схеми розміщення тимчасових споруд. Протягом цього рокувсі без виключення власники тимчасових споруд сплачують кошти убюджет. Це вигідно місту, і, думаю, Ви це розумієте. Оформлюютьсяпайові, а на їх основі створюється електронна база - всі тимчасовіспоруди нарешті будуть перераховані. Крім того, чітко визначаютьсямісця, де розміщення тимчасових споруд заборонено. Бригади здемонтажу більше не будуть даремно витрачати сили і кошти навибірковий демонтаж, а порушників правил буде відразу помітно. Щераз наголошую, що це рішення абсолютно прозоре і аполітичне.Нарешті знайдено компромісне рішення, яке влаштувало і київськувладу і підприємців, за рахунок чого спала соціальна напруга.Пробачте, але всі Ваші зауваження щодо цього проекту зводяться докороткої іронічної фрази: «Цього не може бути, тому що цього неможе бути ніколи». Але логіки в ній немає. А закон і бізнес звиклидо конкретики.

Маю надію, що Ви, шановна Наталіє Василівно, та інші члени вашоїфракції, зрозуміють важливість та незаперечну необхідністьприйнятого проекту Рішення Київради. Ваша фракція асоціюється впершу чергу з нашим легендарним спортсменом, який за рахуноквласного здоров'я, титанічною працею домагається перемог наспортивних аренах світу, й тим самим прославляє нашу Батьківщину.Імідж лідера фракції сприяє тому, що громадськість від початкудовіряє Вашим словам і ретельно слідкує за Вашою діяльністю. Але зарахунок цього на Вас лежить додатковий обов'язок - бутивідповідальними за свої слова і підтримувати проекти, направлені нарозвиток міста. І хотілось би, щоб Ви не спекулювали на такійпідвищеній увазі. В свою чергу ми звертаємось до вас, шановнаНаталіє Василівно, як до заступника голови депутатської фракції, знадією, що Ви зрозумієте помилковість своїх суджень щодо реальнихмотивів прийняття Рішення Київради «Про деякі питання здійсненняпідприємницької діяльності в тимчасових спорудах» і дастеспростування своїй статті та вибачитесь перед сотнями людей, яких,я дуже сподіваюсь, несвідомо образили у політичній полеміці. Цедозволить нам об'єднати зусилля всіх політичних сил та надалізлагоджено працювати над підвищенням благополуччя столиціУкраїни.

До даного листа додаю підписи підприємців міста Києва, якіобурені Вашою позицією, викладеною у статті «Кіоск - символКиєва?».

З повагою,

Голова Правління Андрій Єрмак

← Назад в рубрику