Цензор.НЕТ

17.02.12 16:55

Предприниматели требуют извинений у фракции Кличко: "Вы оскорбили сотни киевлян"

Ассоциация владельцев малого бизнеса и малых архитектурных форм направила открытое письмо заместителю председателя депутатской фракции "УДАР" в Киевсовете Наталье Новак

26 января 2011 года на сессиях Киевсовета было проголосовано решение Киевского городского совета, согласно которому временные сооружения, размещенные на территории Киева, легализуются и платят в бюджет. Предприниматели провели массовую акцию под стенами КГГА в поддержку этого проекта. В свою очередь не все депутаты поддержали принятие данного решения, обвинив предпринимателей в платном участии в митинге. В частности Наталья Новак выступила с резкой критикой и написала статью где раскритиковала это решение и обвинила предпринимателей. В свою очередь Ассоциация собственников МАФ направила открытое письмо с просьбой аргументировать свои обвинения и извиниться перед предпринимателями. Цензор.НЕТ полностью приводит обращение предпринимателей к заместителю Виталия Кличко. Под обращением стоит более 350 подписей.

Шановна Наталіє Василівно!

Мені, юристу, адвокату з двадцятирічним стажем прикро звертатися до Вас, шанованого політика з таким листом. Але Ви, написавши статтю «Кіоск - символ Києва», не залишили мені вибору. Правду кажуть, що в нашій країні, якщо не займатися політикою, то політика займеться тобою.

Але я не хочу вдаватися в політику і коментувати Ваші висловлювання на адресу Ваших колег-депутатів, чиновників КМДА, зупинюсь лише на питаннях, які зачепили мене та підприємців, членів нашої громадської організації. Вважаю, що в своїй політичній боротьбі, яка ґрунтується на тотальній критиці всіх і всього, Ви перестали помічати істини, реального життя, забули про проблеми простих людей. А у своїй статті Ви взагалі намагаєтесь видати заздалегідь неправдиву інформацію за страшну реальність. Оперуєте голосними, необ'єктивними фактами, вочевидь, з метою привернути до себе увагу і заробити політичні дивіденди. Вказуєте на існуючи проблеми, але не пропонуєте конструктивні шляхи для їх вирішення. Критикуєте ініціативи посадовців КМДА, при цьому не розібравшись у суті запропонованої програми по вирішенню проблеми хаотичного розміщення тимчасових споруд в столиці.

Наша організація створена більш ніж 2 роки тому за ініціативою підприємців, котрі звернулись до мене з проханням захистити їхні права. На той час діяльність у цій сфері бізнесу не була врегульована на законодавчому рівні, а тому підприємці часто стикалися з беззаконням, корупцією. Хочу звернути Вашу увагу, люди прийшли по допомогу до юристів, а не до Вас, депутатів, яких колись власне і обирали для захисту своїх прав і свобод. І ось, протягом двох років ми крок за кроком, приймаючи участь у численних комісіях, робочих групах, не маючи на відміну від Вас реальної влади, спочатку розібралися в існуючій ситуації, а потім почали працювати у напрямку вирішення проблем. Нами була напрацьована не одна пропозиція щодо налагодження ситуації в місті в сфері тимчасових споруд. Крім того, ми завжди діяли публічно та базувалися на наших професійних знаннях діючого законодавства. Доказом чого можуть бути численні звернення, в тому числі і в Вашу фракцію.

Що ж відбувалось тим часом за зачиненими дверима кабінетів чиновників? Рівним рахунком нічого. Тому що всі рішення, що пропонувалися, а деякі навіть починали втілюватись в життя, були позбавлені послідовності, були суперечливими і комплексно не вирішували проблему впорядкування розміщення тимчасових споруд у Києві. Згадати хоча б рішення Київради від 28.10.2010 року, яке створювало благодатне підґрунтя для розвитку корупції, і котра, судячи з останніх подій в ГУ містобудування і архітектури КМДА, не примусила довго себе чекати. Так, тоді Ви не підтримали це рішення. Вочевидь, також заздалегідь помітивши всю його корупційну складову. Але чому цього разу Ви критикуєте проект, який підтримує і київська влада, і підприємці? Проект, який не несе в собі політичних складових, створює цілком прозорі умови для ведення бізнесу, відрізає всі шляхи розвитку корупції. Критикуючи, пропонуйте натомість реально діючі механізми вирішення проблеми! Чи критика сама по собі являється для Вас самоціллю? І кінцева мета всього Вашого протесту: критика заради критики?

Наталя Василівно, Ви пишете, що «переважна більшість не в захваті від нововведень». Але хто давав Вам право говорити від імені більшості підприємців? Більш того, говорити від їх імені неправду. 26 січня тільки від нашої організації в акції на підтримку проекту рішення «Про деякі питання здійснення підприємницької діяльності в тимчасових спорудах» прийняли участь 779 людей. Ці люди прийшли під стіни Київради розуміючи, за що вони стоять на вулиці в лютий мороз. Мабуть, Ви дуже погано знаєте підприємців Києва, або у вас про них склалася погана думка, якщо, не маючи ніяких підстав, звинувачуєте їх в тому, що вони прийшли захищати себе за гроші. А також даєте оцінку громадським організаціям, історії їх створення, але чомусь не згадуючи при цьому їхні назви. Мушу Вас приголомшити - не все в цьому житті робиться за гроші, і не всі люди в нашому місті займаються політикою. Підприємці просто хочуть отримати прозорі правила роботи, вони втомились давати хабарі, втомились від того, що їх називають «МАФією», вони дійсно хочуть працювати чесно. Так надайте їм таку можливість!

Натомість що пропонуєте Ви? Одним махом знести всі тимчасові споруди у Києві? Але при цьому Ви забуваєте про робочі місця. Тисячі людей: від підприємців, до простих продавців існують за рахунок цього бізнесу. Невже «шлях до Європи» для Вас - полишити їх заробітку, викинути на вулицю, не надавши альтернатив? Крім того, не забувайте, що інфраструктура Києва все ж не настільки досконала, щоб всі райони могли обійтись без додаткових торгових точок. І не забувайте, скільки коштів піде на цілодобові роботи по демонтажу тимчасових споруд. Та й чи встигне техніка впоратись з більш ніж десятком тисяч тимчасових споруд? Навіть з суто технічної точки зору цей план складно реалізувати.

Ви говорите про киян. Я народився і виріс у цьому місті, переважна більшість членів нашої організації також. Так, нам всім набрид хаос, що виник у місті через тимчасові споруди. Але не ми його породили. Хтось видавав дозволи на їхнє встановлення, брав з підприємців кошти, закривав очі на безлад. Можна в цьому звинуватити Ваших попередників. Але в чому тоді Ви будете краще, якщо відмовитесь брати відповідальність на себе? Завдання діючої влади, не критикувати помилки попередників, а майстерно і терпляче їх виправляти. Це буде вищою ознакою професіоналізму.

Рішення від 26 січня 2012 року нарешті дало вихід із ситуації. Києву надається рік для того, щоб підготуватися до впровадження комплексної схеми розміщення тимчасових споруд. Протягом цього року всі без виключення власники тимчасових споруд сплачують кошти у бюджет. Це вигідно місту, і, думаю, Ви це розумієте. Оформлюються пайові, а на їх основі створюється електронна база - всі тимчасові споруди нарешті будуть перераховані. Крім того, чітко визначаються місця, де розміщення тимчасових споруд заборонено. Бригади з демонтажу більше не будуть даремно витрачати сили і кошти на вибірковий демонтаж, а порушників правил буде відразу помітно. Ще раз наголошую, що це рішення абсолютно прозоре і аполітичне. Нарешті знайдено компромісне рішення, яке влаштувало і київську владу і підприємців, за рахунок чого спала соціальна напруга. Пробачте, але всі Ваші зауваження щодо цього проекту зводяться до короткої іронічної фрази: «Цього не може бути, тому що цього не може бути ніколи». Але логіки в ній немає. А закон і бізнес звикли до конкретики.

Маю надію, що Ви, шановна Наталіє Василівно, та інші члени вашої фракції, зрозуміють важливість та незаперечну необхідність прийнятого проекту Рішення Київради. Ваша фракція асоціюється в першу чергу з нашим легендарним спортсменом, який за рахунок власного здоров'я, титанічною працею домагається перемог на спортивних аренах світу, й тим самим прославляє нашу Батьківщину. Імідж лідера фракції сприяє тому, що громадськість від початку довіряє Вашим словам і ретельно слідкує за Вашою діяльністю. Але за рахунок цього на Вас лежить додатковий обов'язок - бути відповідальними за свої слова і підтримувати проекти, направлені на розвиток міста. І хотілось би, щоб Ви не спекулювали на такій підвищеній увазі. В свою чергу ми звертаємось до вас, шановна Наталіє Василівно, як до заступника голови депутатської фракції, з надією, що Ви зрозумієте помилковість своїх суджень щодо реальних мотивів прийняття Рішення Київради «Про деякі питання здійснення підприємницької діяльності в тимчасових спорудах» і дасте спростування своїй статті та вибачитесь перед сотнями людей, яких, я дуже сподіваюсь, несвідомо образили у політичній полеміці. Це дозволить нам об'єднати зусилля всіх політичних сил та надалі злагоджено працювати над підвищенням благополуччя столиці України.

До даного листа додаю підписи підприємців міста Києва, які обурені Вашою позицією, викладеною у статті «Кіоск - символ Києва?».

З повагою,

Голова Правління Андрій Єрмак

Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику