Цензор.НЕТ

13.04.12 15:01

Луценко сравнил новый УПК с швейцарским флотом, цыганской урбанистикой и ацтекским коневодством

Экс-министр МВД раскритиковал принятый Верховной Радой уголовно-процессуальный кодекс.

Как сообщает Цензор.НЕТ, об этом Юрий Луценко написал в своем блоге на "Украинской правде". Приводим текст целиком на языке оригинала:

"Останній час багато говориться про новий Кримінально-процесуальний кодекс, який, мовляв, покращить ситуацію в українських судах. Ця завчена теза є відповіддю Президента Януковича на європейські резолюції про політичні репресії. Цю ж мантру проповідує на телебаченні хрещений батько нового КПК А.Портнов та дресирована депутатська папуга В.Олійник. Серйозні правники приводять аргументи "за" і "проти" тих чи інших новацій кодексу.

Але все це - дурна робота. Прогресивність нового українського КПК - це швейцарський флот, циганська урбаністика, ацтекське конярство.

Не тому, що в новому КПК немає позитиву, а тому, що його ніхто не буде виконувати так само, як зараз ніхто не виконує чинний кодекс.

Читайте также на Цензор.НЕТ, Янукович обещает посоветоваться относительно УПК с международными экспертами

Змінити підписку про невиїзд Тимошенко, Луценка і тисяч інших людей на арешт згідно чинного КПК можна було лише при втечі або спробі втечі (ст. 155). Але кого це хвилювало, якщо Янукович (прокурор, губернатор, олігарх і т.д.) вимагав закрити невгодних? Хіба з прийняттям дітища Портнова щось зміниться в цьому механізмі?

Ви не вірите, що на очах у Європи наші владні упирі та місцеві мародери підуть на відверті порушення ними ж розрекламованого диво-КПК?

Тоді оцініть вирок екс-міністру оборони В.Іващенку, який йому виніс суддя Вовк, котрий сам зараз є підозрюваним у службових злочинах, а його справа розглядається у районному суді Києва. Згідно закону такий суддя має бути відстороненим від виконання своїх обов'язків. Але в дійсності суддя, якого Генпрокуратура звинувачує у злочині із санкцією до 12 років, у цей час дає на прохання ГПУ 5 років екс-міністру. "Саджай - або сядеш сам"...

Або "відкриті" судові дебати в справі Іващенка, які проходили в каптьорці караульного наряду Печерського суду.

Читайте также на Цензор.НЕТ, Ефремов о скандальном голосовании за УПК: "В Европе голосуют так же"

Коли я розповідаю про це європейським делегаціям, яких зволили пустити до мене, у них волосся стає дибки, вони по три-чотири рази перепитують, чи правильно вони почули.

Як зламати цю систему? Маю дві пропозиції.

1. Голосувати проти Партії регіонів, партії злодії і брехунів.

2. Вимагати від наступних депутатів законодавчо закріпити принцип про відставку слідчих, прокурорів та суддів у разі визнання Європейським судом порушень прав людини у певній справі.

Поки ж діє телефонне право з Адміністрації Президента та Генпрокуратури - немає сенсу сподіватися на покращення законів. У бандитському світі закони потрібні лише як засіб розслаблення лохів".

Ранее Цензор.НЕТ сообщал, что БЮТ обжалует Уголовно-процессуальный кодекс в Конституционном Суде.

Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику