Цензор.НЕТ

27.04.12 11:12

Оппозиция призывает не воспринимать Лутковскую в качестве омбудсмена: Это еще один инквизитор власти

Оппозиционные фракции в парламенте призывают не признавать провластного омбудсмена.

Об этом Цензор.НЕТсообщили в пресс-службе "Батькивщины". Приводим текст совместногозаявления на языке оригинала:

ЗАЯВА

Депутатських фракцій «Блок Юлії Тимошенко -«Батьківщина» та

«Наша Україна - Народна Самооборона»

В Україні наростає репресивний тиск з боку влади таправоохоронних органів на представників опозиції. Окремі з них, і,зокрема, лідер опозиції Юлія Тимошенко внаслідок політичногопереслідування - позбавлені волі.

В цій ситуації депутатські фракції «Блок Юлії Тимошенко -Батьківщина» та «Наша Україна - Народна Самооборона» звертаютьувагу українського суспільства та міжнародної спільноти нанамагання влади відбілити свої дії по згортанню демократії тамасових порушень прав людини шляхом проштовхування на посадуОмбудсмена України повністю керованою владою особи - В.Лутковської.Президенту України конче необхідно зруйнувати цей бастіондемократії у вигляді незалежного органу парламентського контролю задотриманням прав людини в Україні, який мав сміливість невиконувати вказівки з вул. Банкової.

Вибори Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини,влада фактично перетворила на фарс. Брутально сплюндровані не лишеусі норми українського законодавства, але й міжнародні стандартищодо Омбудсмена та процедури його обрання, визначені Паризькимипринципами ООН щодо національних інститутів з прав людини. Напосаду Омбудсмена адміністрацією Президента підібрана особа, щобагато років займалась виправдовуванням порушень прав людини з бокудержави Україна - агент уряду в Європейському суді з прав людини.На цій посаді українській владі вкрай необхідний професійнийнезалежний адвокат, який керується виключно принципами Верховенстваправа.

Кандидатура В.Лутковської двічі виносилася на голосуванняпарламенту. Незважаючи на негативний висновок профільногопарламентського Комітету про те, що вона не відповідає вимогамЗакону України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з правлюдини», оскільки немає досвіду правозахисної діяльності та черезнаявність прямого конфлікту інтересів. Понад десять роківЛ.Лутковська захищала державу від обвинувачень її громадян уЄвропейському суді, а тепер буде «захищати» права людей тазвинувачувати державу за тими ж справами, за якими сама ж ізабезпечувала комунікацію з боку держави до Європейського Суду ідоводила, що жодних порушень з боку держави немає.

Яскравим прикладом такого конфлікту інтересів є справи Тимошенкопроти Януковича та Луценко проти Януковича, за якими В.Лутковськавід імені українського уряду вже встигла цинічно заявити провідсутність будь-яких порушень прав заявників з боку державнихправоохоронних органів.

Сама процедура парламентського голосування по виборахВ.Лутковської у виконанні провладної більшості є прямою наругою якнад законом, так і моральністю. Після того, як перший раз депутатипарламенту висловили цій кандидатурі недовіру під час таємногоголосування 15 березня 2012 року, за командою з адміністраціїПрезидента було розпочато шалений тиск на всіх депутатів провладноїбільшості, які посміли проголосувати проти кандидатури влади: комупогрожували не дозволити балотуватися по мажоритарному окрузі напарламентських виборах, кому - не включити до партійного спискукандидатів у народні депутати, кому погрозами проти рідних таблизьких, тощо.

На голосування залежних депутатів звозили мало не силоміць.Кожному депутату від правлячої Партії Регіонів керівник фракціїнадіслав персонального листа із суворою вимогою під час таємногоголосування проголосувати за кандидатуру В.Лутковської. Коженнародний депутат особисто викликався до головного донецького«куратора» парламенту А.Клюєва «на розмову», під час якої депутатівзобов'язали після виходу з кабінки для таємного голосуванняпоказати у розгорнутому вигляді свій бюлетень, що і булозроблено.

Незважаючи на шалений тиск на народних депутатів, владарозробила запасний варіант - підмінити бюлетені. Тому дляголосування їх просто видрукували на принтері та використали безпідписів Голови лічильної комісії та її секретаря, що булозафіксовано під час підрахунку голосів. Цей факт був оприлюдненийзаступником Голови лічильної комісії, членом парламентськоїопозиції В.В ' язівським.

Парламентська більшість провела голосування по кандидатуріВ.Лутковської, незважаючи на заяви депутатів від опозиції провідкриті факти приховування нею своїх доходів у 2011 році та невключення їх до Декларації про доходи. Такі факти є корупційнимидіяннями і вимагають не лише відстороненні від виборів на посадупарламентського Обмудсмена, але й притягнення до відповідальностііз забороною займати державні посади. І така людина очолюєделегацію України у Групі держав Ради Європи проти корупції!

Ніхто не повинен сприймати В.Лутковську у якості Омбудсмена,оскільки вона не є захисником прав людини, а ще одним інквізиторомвлади, яких в Україні і так, більше ніж достатньо.

Наші депутатські фракції звертаються до всіх людей доброї воліяк в Україні, так і за її межами і закликом - не визнаватиВ.Лутковську як захисника прав людини, оскільки вона завжди була ізалишається адвокатом авторитарного режиму, що брутально порушуєправа і свободи громадян.

Голова депутатської фракції

«Блок Юлії Тимошенко - «Батьківщина» А.Кожем'якін

Голова депутатської фракції

«Наша Україна - Народна Самооборона» М.Мартиненко

← Назад в рубрику