Цензор.НЕТ

27.04.12 11:12

Оппозиция призывает не воспринимать Лутковскую в качестве омбудсмена: Это еще один инквизитор власти

Оппозиционные фракции в парламенте призывают не признавать провластного омбудсмена.

Об этом Цензор.НЕТ сообщили в пресс-службе "Батькивщины". Приводим текст совместного заявления на языке оригинала:

ЗАЯВА

Депутатських фракцій «Блок Юлії Тимошенко - «Батьківщина» та

«Наша Україна - Народна Самооборона»

В Україні наростає репресивний тиск з боку влади та правоохоронних органів на представників опозиції. Окремі з них, і, зокрема, лідер опозиції Юлія Тимошенко внаслідок політичного переслідування - позбавлені волі.

В цій ситуації депутатські фракції «Блок Юлії Тимошенко - Батьківщина» та «Наша Україна - Народна Самооборона» звертають увагу українського суспільства та міжнародної спільноти на намагання влади відбілити свої дії по згортанню демократії та масових порушень прав людини шляхом проштовхування на посаду Омбудсмена України повністю керованою владою особи - В.Лутковської. Президенту України конче необхідно зруйнувати цей бастіон демократії у вигляді незалежного органу парламентського контролю за дотриманням прав людини в Україні, який мав сміливість не виконувати вказівки з вул. Банкової.

Вибори Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, влада фактично перетворила на фарс. Брутально сплюндровані не лише усі норми українського законодавства, але й міжнародні стандарти щодо Омбудсмена та процедури його обрання, визначені Паризькими принципами ООН щодо національних інститутів з прав людини. На посаду Омбудсмена адміністрацією Президента підібрана особа, що багато років займалась виправдовуванням порушень прав людини з боку держави Україна - агент уряду в Європейському суді з прав людини. На цій посаді українській владі вкрай необхідний професійний незалежний адвокат, який керується виключно принципами Верховенства права.

Кандидатура В.Лутковської двічі виносилася на голосування парламенту. Незважаючи на негативний висновок профільного парламентського Комітету про те, що вона не відповідає вимогам Закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини», оскільки немає досвіду правозахисної діяльності та через наявність прямого конфлікту інтересів. Понад десять років Л.Лутковська захищала державу від обвинувачень її громадян у Європейському суді, а тепер буде «захищати» права людей та звинувачувати державу за тими ж справами, за якими сама ж і забезпечувала комунікацію з боку держави до Європейського Суду і доводила, що жодних порушень з боку держави немає.

Яскравим прикладом такого конфлікту інтересів є справи Тимошенко проти Януковича та Луценко проти Януковича, за якими В.Лутковська від імені українського уряду вже встигла цинічно заявити про відсутність будь-яких порушень прав заявників з боку державних правоохоронних органів.

Сама процедура парламентського голосування по виборах В.Лутковської у виконанні провладної більшості є прямою наругою як над законом, так і моральністю. Після того, як перший раз депутати парламенту висловили цій кандидатурі недовіру під час таємного голосування 15 березня 2012 року, за командою з адміністрації Президента було розпочато шалений тиск на всіх депутатів провладної більшості, які посміли проголосувати проти кандидатури влади: кому погрожували не дозволити балотуватися по мажоритарному окрузі на парламентських виборах, кому - не включити до партійного списку кандидатів у народні депутати, кому погрозами проти рідних та близьких, тощо.

На голосування залежних депутатів звозили мало не силоміць. Кожному депутату від правлячої Партії Регіонів керівник фракції надіслав персонального листа із суворою вимогою під час таємного голосування проголосувати за кандидатуру В.Лутковської. Кожен народний депутат особисто викликався до головного донецького «куратора» парламенту А.Клюєва «на розмову», під час якої депутатів зобов'язали після виходу з кабінки для таємного голосування показати у розгорнутому вигляді свій бюлетень, що і було зроблено.

Незважаючи на шалений тиск на народних депутатів, влада розробила запасний варіант - підмінити бюлетені. Тому для голосування їх просто видрукували на принтері та використали без підписів Голови лічильної комісії та її секретаря, що було зафіксовано під час підрахунку голосів. Цей факт був оприлюднений заступником Голови лічильної комісії, членом парламентської опозиції В.В ' язівським.

Парламентська більшість провела голосування по кандидатурі В.Лутковської, незважаючи на заяви депутатів від опозиції про відкриті факти приховування нею своїх доходів у 2011 році та не включення їх до Декларації про доходи. Такі факти є корупційними діяннями і вимагають не лише відстороненні від виборів на посаду парламентського Обмудсмена, але й притягнення до відповідальності із забороною займати державні посади. І така людина очолює делегацію України у Групі держав Ради Європи проти корупції!

Ніхто не повинен сприймати В.Лутковську у якості Омбудсмена, оскільки вона не є захисником прав людини, а ще одним інквізитором влади, яких в Україні і так, більше ніж достатньо.

Наші депутатські фракції звертаються до всіх людей доброї волі як в Україні, так і за її межами і закликом - не визнавати В.Лутковську як захисника прав людини, оскільки вона завжди була і залишається адвокатом авторитарного режиму, що брутально порушує права і свободи громадян.

Голова депутатської фракції

«Блок Юлії Тимошенко - «Батьківщина» А.Кожем'якін

Голова депутатської фракції

«Наша Україна - Народна Самооборона» М.Мартиненко

Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику