Цензор.НЕТ

27.04.12 11:26

Frankfurter Allgemeine Zeitung: Януковичи приходят и уходят, а Украина остается

"Европа должна реагировать на провокации Януковича, чтобы защитить доверие к себе. В Берлине уже размышляют над индивидуальными санкциями. И хорошо, что при этом правительство Германии пытается действовать в согласии с Вашингтоном и Варшавой".

Как сообщает Цензор.НЕТ, об этом пишет Конрад Шуллер в статье для одной из ведущих немецких газет «Frankfurter Allgemeine Zeitung».

"Нечасто побачиш, щоб в Європі обраного на вільних виборах прем'єр-міністра невдовзі після його відставки, яка відбулась належним чином, кидали до в'язниці та піддавали тортурам. Але в Україні таке трапилось з Юлією Тимошенко. Після того, як у 2004 році як лідер Помаранчевої революції вона позбавила влади авторитарного Віктора Януковича, вона двічі ставала прем'єр-міністром в результаті бездоганно проведених виборів. У 2010 році вона поступилась своєму противнику, який повернув собі владу. У серпні минулого року вона була ув'язнена за сумнівними підставами та засуджена до тривалого терміну за ґратами. З того часу вона перебуває у в'язниці попри протести багатьох її друзів та іноземних країн.

Читайте на Цензор.НЕТ: Президент Германии отменил поездку в Украину из-за издевательств над Тимошенко

Звинувачення в тортурах, які нещодавно висунув режиму Януковича уповноважений з прав людини Уряду Німеччини, стосуються тривалого ненадання лікування ув'язненій та її соратникам. У в'язниці у Юлії Тимошенко було виявлено грижу міжхребцевих дисків; німецькі лікарі обстежили її та встановили, що внаслідок систематичного ненадання допомоги вже протягом кількох місяців вона страждає від сильного болю і тому не може брати участі ні у допитах, ні в судовому процесі. Тим не менш, останнім часом мало не щодня її допитують в лежачому положенні прямо в її камері. Минулого тижня проти неї було розпочато ще один кримінальний процес. Спостерігачі, на зразок Мікаеля Лінгбо з Данського Гельсінського Комітету з прав людини, вважають, що поводження української влади з Тимошенко є порушенням Статті 3 Європейської конвенції про захист прав людини (заборона катування) та Статті 6 (право на справедливий суд). Те, як на вихідних її було перевезено до лікарні та назад, стало ще одним підтвердженням цих звинувачень. Новий процес з самого початку став жорстоким фарсом. Так ніколи не вдасться роз'яснити суті звинувачень.

Смотрите на Цензор.НЕТ: Жителей Германии открыто призвали к бойкоту ЕВРО-2012 из-за издевательств над Тимошенко. 83% опрошенных "за". ФОТО

Нові звинувачення проти Тимошенко стосуються 90-років. Тоді вона очолювала концерн з мільярдними прибутками. Сьогодні прокуратура твердить, що вона нібито ухилялась від сплати податків та займалась підробкою документів. Насправді, те, що бізнесмен у пострадянські роки в Україні міг робити щось подібне, не можна назвати абсолютною вигадкою. З іншого боку, багато-що говорить на користь Тимошенко. Перший судовий процес, який відбувся у минулому десятиріччі, попри всі зусилля вже тоді вороже налаштованого до неї правосуддя залишився безрезультатним. Натомість, колишній прем'єр-міністр Лазаренко, був засуджений у Сполучених Штатах за різноманітні економічні злочини. Всі пункти звинувачення, які вказують на причетність Тимошенко, було знято за відсутності доказів.

Європа стоїть перед дилемою

На посаді прем'єр-міністра Тимошенко звертала на себе увагу, перш за все, тим, що вона, на відміну від Януковича, не займалась сумнівним розподілом великих замовлень для своїх соратників та не надавала їм преференцій при приватизації. У той час, як хрещені батьки великого клану Януковича прибирають до своїх рук металургійні підприємства та телефонні компанії за символічними цінами, у той час, як для проведення Чемпіонату Європи з футболу в останню хвилину змінюються умови конкурсів, щоб забезпечити великі замовлення для олігархів, Тимошенко в часи свого прем'єрства не займалась подібними мільярдними оборудками. А там, де інші намагались робити щось подібне, вона, наскільки це було можливо, цьому протистояла.

Читайте на Цензор.НЕТ: Россия: Тимошенко нужна срочная медицинская помощь. Украинская власть должна проявить гуманность

Тепер же вона стала жертвою нелюдського поводження, якщо не тортур, а Європа постала перед дилемою. Після Росії Україна є другою за площею країною Європи, а зі своїм 46-мільйонним населенням - важливим потенційним ринком. Перш за все, східні країни ЄС, зокрема Польща, прагнуть підтримувати зв'язки із Києвом, щоб країна не повернулась у сферу впливу Москви. Вони наполягають на тому, що Угода про асоціацію та зону вільної торгівлі з ЄС, переговори щодо якої було розпочато в часи прем'єрства Тимошенко, в жодному випадку не повинна провалитись. Інші, серед них і уряд Німеччини, вважають, що з огляду на кричущі порушення прав людини в Україні, і без того тривалий процес до ратифікації у всіх 27 державах-членах ЄС буде нелегко продовжити. Тимошенко вбачає в цій угоді єдиний шанс прив'язати Україну до Заходу.

Читайте на Цензор.НЕТ: Стець: Тюремщики, избившие Тимошенко, - убийцы

Януковичі приходять і йдуть, а Україна залишається. Тому процес асоціації необхідно поволі просувати вперед, щоб в майбутньому мати змогу прив'язатись до нього. Настільки ж вірним є те, що Європа повинна реагувати на провокації Януковича, щоб захистити довіру до себе. В Берліні вже роздумують над індивідуальними санкціями. І це добре, що при цьому уряд Німеччини намагається діяти у згоді з Вашингтоном та Варшавою".

Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику