Адвокат нашел в языковом законе 17 ошибочных ссылок

2360 67

В тексте закона "Об основах государственной языковой политики" допущена грубая ошибка, считает адвокат Клим Братковский.

Об этом он сообщил «Комментариям», передает Цензор.НЕТ.

Читайте на «Цензор.НЕТ»: Принятие языкового закона уже обжаловали в Высшем админсуде Украины

Братковский подсчитал, что в тексте закона 17 раз дана ссылка на ч. 3 ст. 8 закона, в которой должны быть критерии региональных языков или языков национальных меньшинств. Однако ч. 3 ст. 8 звучит следующим образом:

"Кожному гарантується право на захист у відповідних державних органах і суді своїх мовних прав і законних інтересів, мовних прав і законних інтересів своїх дітей, на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади і органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб, юридичних і фізичних осіб, якими порушуються мовні права і свободи людини і громадянина". В ней не указан ни один критерий. Зато критерии поданы в ч. 3 ст. 7 закона:

"До кожної мови, визначеної у частині другій цієї статті, застосовуються заходи, спрямовані на використання регіональних мов або мов меншин, що передбачені у цьому Законі, за умови, якщо кількість осіб - носіїв регіональної мови, що проживають на території, на якій поширена ця мова, становить 10 відсотків і більше чисельності її населення. За рішенням місцевої ради в окремих випадках, з урахуванням конкретної ситуації, такі заходи можуть застосовуватися до мови, регіональна мовна група якої становить менше 10 відсотків населення відповідної території. Право ініціювання питання щодо застосування заходів, спрямованих на використання регіональних мов або мов меншин, належить також мешканцям території, на якій поширена ця мова. У разі збору підписів понад 10 відсотків осіб, які мешкають на певній території, місцева рада зобов'язана прийняти відповідне рішення протягом 30 днів з моменту надходження підписних листів. Дії або бездіяльність місцевої ради можуть бути оскаржені до суду в порядку адміністративного судочинства. Порядок формування ініціативних груп та складання підписних листів у такому випадку визначається законодавством про референдуми".

Читайте также: Языковой закон вступил в силу