Цензор.НЕТ

10.01.13 14:36

В Хельсинкской группе не верят в преданность Януковича демократии

Хельсинкская комиссия призвала Януковича освободить Тимошенко и Юрия Луценко Комиссия США по безопасности и сотрудничеству в Европе (Хельсинкская комиссия) призывает президента Украины Виктора Януковича освободить заключенных лидеров оппозиции.

Об этом говорится в письме Виктору Януковичу председателя Хельсинкской комиссии Криса Смита и членов Комиссии от Республиканцев Роберта Адерхольта, Луиса Слотера, Майкла Бургесса, Майка МакИнтайра и Джозефа Питтса, передает Цензор.НЕТ со ссылкой на пресс-службу «Батькивщины».

Читайте также: Для освобождения Тимошенко есть два пути - либо дождаться 2015 года, либо делать революцию, - эксперт

«Як члени Конгресу та Гельсінської Комісії США ми пишемо Вам, щоб рішуче закликати звільнити колишнього Прем'єр-міністра Юлію Тимошенко та колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, а також повністю відновити їхні політичні й громадянські права», - йдеться у листі.

У Гельсінській комісії наголошують, що Конгрес США, за згодою обох партій, продемонстрував значні успіхи щодо підтримки української незалежності й демократії.

«Однак сьогодні ми стикаємось із серйозною перешкодою у наших відносинах, яка значно ускладнить зусилля щодо подальшого зміцнення нашого партнерства», - йдеться у листі.

«Ми глибоко занепокоєні серйозним регресом у демократичному розвитку України, в тому числі практикою вибіркового правосуддя і переслідування провідних опозиційних діячів», - наголошують члени Гельсінської комісії.

«У випадку Тимошенко ми глибоко стурбовані щодо справедливості судового процесу, який у жовтні 2011 року призвів до її засудження та 7-річного терміну ув'язнення. Ми вважаємо, що цей вирок є криміналізацією політичного рішення за допомогою судового процесу, який не відповідав міжнародним стандартам», - підкреслили члени Комісії.

Вони висловили занепокоєння, що протягом більшої частини свого перебування за ґратами Юлія Тимошенко мала обмежений доступ до зовнішніх контактів і необхідної медичної допомоги, «хоча ми розуміємо, що її доступ до лікування покращився останніми місяцями».

Крім того, у листі висловлюється стурбованість через повідомлення про деякі з умов утримання Юлії Тимошенко, «включаючи заяви про відсутність будь-якої приватності через постійне відеоспостереження».

У Гельсінській комісії наголосили, що крім справи Тимошенко також занепокоєні ситуацією колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка.

«Як ви знаєте, Європейський суд з прав людини постановив, що його арешт і затримання були свавільними і порушили його права людини згідно з Європейською конвенцією про захист прав людини. Ми також стурбовані повідомленнями про його доступ до медичного лікування у колонії, в якій його наразі утримують», - йдеться у листі до Віктора Януковича.

Читайте также: Любой приговор Луценко не будет справедливым, - Хельсинская группа

У документі наголошується, що Комісія «з тривогою спостерігає за тим, як Генеральна прокуратура продовжує ініціювати додаткові розслідування проти Тимошенко і Луценка».

«Наприклад, повторне відкриття додаткових справ проти Тимошенко, які були раніше закриті і вважались такими, чий 10-річний термін давності вже сплив, викликає запитання щодо того, чи не має українська влада намір зробити все можливе, щоб якомога довше тримати її у в'язниці та подалі від політичної арени», - зазначається у листі.

Члени Гельсінської комісії також « глибоко жалкують, що Тимошенко і Луценко не змогли взяти участь у парламентських виборах 28 жовтня».

Смотрите также на «Цензор.НЕТ»: Тимошенко написала письмо Януковичу: Виктор Федорович, что вы хотите увидеть на видео из моего душа и туалета? Лечитесь. Это - диагноз. + ВИДЕО

«Це позбавило мільйони виборців, які голосували за них на попередніх виборах, можливості віддати за них свій голос цього разу. Хоча це був не єдиний негативний фактор, їхнє ув'язнення серйозно вплинуло на висновок ОБСЄ, що ці вибори стали кроком назад у порівнянні з чотирма останніми загальнонаціональними виборами», - йдеться у листі.

Так, за їх словами, «ув'язнення Тимошенко і Луценка підриває демократичні цінності і створює серйозну перешкоду у відносинах між Україною та США, а також у намаганнях України стати повноцінною демократією, в якій поважаються права людини і панує верховенство права».

Окрім того, Члени Гельсінської комісії висловили сподівання, що під час головування в ОБСЄ «Україна подасть хороший приклад як Голова, дотримавшись зобов'язань перед ОБСЄ, особливо у сфері прав людини і фундаментальних свобод, демократії і верховенства права».

«На жаль, триваюче ув'язнення Юлії Тимошенко та Юрія Луценка продовжуватиме серйозно підривати імідж України в очах міжнародної спільноти, а також негативно позначиться на Вашому головуванні. Поки вони залишатимуться за ґратами, міжнародна спільнота не зможе повністю вірити у відданість демократії українських лідерів", - резюмується у листі до Віктора Януковича.

В Хельсинкской группе не верят в преданность Януковича демократии

Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику