Цензор.НЕТ

10.04.13 12:01

Украинский Хельсинкский союз просит Януковича помиловать Тимошенко. ТЕКСТ

Украинский Хельсинкский союз по правам человека обратился к президенту Украины Виктору Януковичу с ходатайством о помиловании Юлии Тимошенко.

Об этом сообщает Цензор.НЕТ со ссылкой на УХС . Правозащитники призвали Президента Украины применить помилование к Тимошенко, поскольку состояние ее здоровья требует постоянного надзора и контроля в специализированных медицинских учреждениях. УХСПЧ отметил необходимость принять во внимание европейские стандарты в области прав человека, предусматривающие обеспечение эффективной медицинской помощи лицам, содержащимся в местах лишения свободы. В организации считают, что помилование Тимошенко будет отвечать позиции президента о необходимости гуманизации системы наказания.

Читайте на «Цензор.НЕТ»: Тимошенко станет Президентом Украины, - Безсмертный

8 апреля Президент помиловал экс-министра внутренних дел Юрия Луценко, удовлетворив соответствующее ходатайство омбудсмена Валерии Лутковской. Ранее Цензор.НЕТ сообщал, что Лутковская сама придумала помилование Луценко: Я сделала свою работу, Янукович и ЕС ни при чем.

Читайте: Freedom House - Януковичу: Вслед за Луценко необходимо освободить Тимошенко

Приводим текст ходатайства:

Президенту України Януковичу В.Ф.



КЛОПОТАННЯ


Шановний Вікторе Федоровичу!

Згідно з пунктом 27 частини першої статті 106 Конституції України та частиною першою статті 87 Кримінального кодексу України Президент України здійснює помилування стосовно індивідуально визначеної особи.

Розвиток ситуації із затриманням Ю.В. Тимошенко та подальшим судовим процесом над нею загострив увагу українського суспільства та міжнародної спільноти до проблем неупередженості правосуддя в Україні, відповідності системи кримінального судочинства міжнародним стандартам в царині прав людини, зайвий раз підкреслив нагальну потребу у важливості якісно поліпшувати стандарти у сфері захисту прав громадян.

Під час перебування Ю.В. Тимошенко в ув'язненні неодноразово фіксувалось погіршення стану її здоров'я багатьма медичними фахівцями, що призвело до необхідності тримання її у лікарні. Очевидно, що умови, в яких відбувається її лікування, мало сприяють його ефективності.

На сьогоднішній день стан її здоров'я потребує постійного нагляду та контролю в спеціалізованих медичних закладах, ефективно забезпечити які складно в умовах відбування покарання.

Станом на квітень 2013 року Тимошенко Ю.В. фактично відбула значну частину призначеного судом покарання.

Очевидно, що давно вичерпані ті можливості досягнення цілей, яких мало досягти покарання.

Беручи до уваги, що у справі, за якою Тимошенко Ю. В. відбуває покарання, закінчені всі процесуальні дії, та враховуючи Вашу, шановний Вікторе Федоровичу, позицію щодо необхідності гуманізації системи відбування покарання, а також зважаючи на європейські стандарти в галузі прав людини, які передбачають забезпечення ефективної медичної допомоги особам, що утримуються в місцях позбавлення волі, просимо Вас помилувати Тимошенко Юлію Володимирівну та звільнити її від покарання на підставі статті 85 Кримінального кодексу України.

Від імені УГСПЛ:


Євген Захаров, Голова Правління

Аркадій Бущенко, виконавчий директор


Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику