Цензор.НЕТ

15.04.13 12:07

Участие политиков и чиновников в шоу Шустера играет против избирателя и гражданина, - украинские интеллектуалы обратились с открытым письмом

"Украинские политики и госслужащие, те, кто хотя бы частично не потеряли совести и достоинства, должны отказаться от участия в этих ночных сериалах. Не ради общества, которое все больше теряет веру в сам инструмент "публичная политика", и, соответственно, в собственное будущее. Но! Ради себя и собственных, в целом нормальных карьерных амбиций. Наконец, ради своих родных, потому что они стремятся гордиться членами своих семей, которые являются профессиональными политиками, а не избегать даже упоминания о родственных связях с ними, из-за стыда."

С таким призывом выступили главный редактор независимого культурологического журнала «Ї» Тарас Возняк, правозащитник, президент Ассоциации психиатров Украины Семен Глузман и политолог Константин Матвиенко, сообщает Цензор.НЕТ. В открытом письме они заявляют, что политические ток-шоу играют против избирателя и гражданина.

Приводим оригинальный текст:

"Те, що відбувається на телеекранах, зупинити неможливо. Такою є демократія, вона не може бути одноманітною. Бруд, розпуста, жорстокість, чи, наприклад, реклама псевдомедичних практик - реалії нашого безцензурного телебачення. Вочевидь, що багатьом з нас це подобається, інакше виробляти такий телепрордукт було б невигідно. Однак, навіть таке телевізійне поле ліпше за сіре, ретельно вивірене та невиразне телебачення Білорусі або Туркменістану. Окрім того, ми в Україні маємо змогу обирати і цілком осмисленні телеканали. Водночас, існує у нашому телепросторі небезпечна реальність, стосовно якої не заведено вести публічних дискусій. Це - реальність так званих політичних ток-шоу. Туди, зазвичай, йдуть політики цілковито вільні від вимог сумління та відповідальності за країну. Там їм підтакують, або заперечують, часто подібні до них, загалом передбачувані політологи та політтехнологи. Тенденційність та неправда, помножені на епатаж, а нерідко просто непристойну поведінку публічних осіб є головними інструментами виробництва таких телепередач.

Смотрите на «Цензор.НЕТ»: Шустер остался один на один с Ляшко: оппозиция покинула студию после очередной постановки. ВИДЕО

Ці ток-шоу є небезпечними. Демонструючи гірших, найбільш одіозних персонажів політикуму, вони підривають довіру до публічної політики в Україні, відштовхують виборців від участі у виборчих кампаніях, стимулюють відразу в громадян і платників податків до інститутів державного управління, як таких. Чемпіоном у цій руйнівній діяльності є, поза сумнівом, ток-шоу Савіка Шустера. Зрозуміло, що це свобода слова і демократія. Допоки чимала кількість наших співгромадян до глупої ночі поглинають ті, цілком передбачувані за змістом політичні "мильні опери", ніхто не вилучить їх з ефіру.

Читайте: Вдова Гонгадзе обвинила Шустера в журналистской манипуляции

Однак, ми цілком переконані у тому, що українські політики та державні службовці, ті, хто бодай частково не втратили совісті та гідності, мають відмовитися від участі у цих нічних серіалах. Не заради суспільства, яке дедалі зневірюється у самому інструменті "публічна політика", і, відповідно, у власному майбутті. Але! Заради себе, і власних, загалом природних кар'єрних амбіцій. Зрештою, заради своїх рідних, бо вони прагнуть пишатися членами своїх родин, які є професійними політиками, а не уникати навіть згадки про родинні зв'язки із ними, через сором."

Тарас Возняк, Семен Глузман, Костянтин Матвієнко

Ранее Цензор.НЕТ сообщал, что Томенко призывает оппозицию игнорировать шоу Шустера, которое режиссирует Банковая.

Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику