Цензор.НЕТ

19.04.13 10:21

Известные дипломаты страны обратились к Президенту с просьбой освободить Тимошенко

Известные украинские дипломаты обратились к Президенту Виктору Януковичу с ходатайством об освобождении от тюремного заключения лидера оппозиции Юлии Тимошенко.

«Исправление недостатков правосудия является одним из важнейших полномочий главы государства, действенным конституционным способом восстановления справедливости и возвращения гражданину его законных прав и свобод», - отмечают они. «Отсутствие решения об освобождении Юлии Тимошенко для мировой общественности является свидетельством недемократичности украинской власти и главным препятствием для подписания Соглашения об ассоциации между Украиной и ЕС», - отмечается в документе, передает Цензор.НЕТ со ссылкой на пресс-службу «Батькивщины». Дипломаты подчеркивают, что «освобождение Юлии Тимошенко будет означать прекращение политических репрессий, восстановление верховенства права, возвращение Украины в круг цивилизованных демократических государств и позволит, наконец, реализовать наш исторический европейский выбор».

Читайте также на «Цензор.НЕТ»: Янукович принял к сведению ходатайство о помиловании Тимошенко

Под документом поставили свои подписи: Борис Тарасюк (министр иностранных дел, 1998-2000, 2005-2007 гг) Петр Порошенко (министр иностранных дел, 2009-2010) Валентин Наливайченко (заместитель министра иностранных дел, 2004-2005), Олег Билорус (первый посол Украины в США, экс-вице-президент ПА ОБСЕ), Александр Чалый (заместитель министра иностранных дел, 2009-2010) Владимир Василенко (Чрезвычайный и Полномочный Посол Украины), Дмитро Павлычко (поэт, посол, Герой Украины).

Приводим полный текст документа на языке оригинала.

Президентові України
Віктору Януковичу

Шановний Вікторе Федоровичу!

Ми, представники української дипломатії, звертаємось до Вас з клопотанням про звільнення від тюремного ув'язнення колишнього Прем'єр-міністра України, лідера опозиції Юлії Володимирівни Тимошенко.
Європейський Парламент, уряди США, Канади, країн Європейського Союзу визнали засудження Юлії Тимошенко до семи років ув'язнення та порушення проти неї низки інших кримінальних справ політично вмотивованим переслідуванням та неприйнятним застосуванням вибіркового правосуддя, що суперечить європейським стандартам справедливості, неупередженості, прозорості та незалежності.
Так, у квітні 2012 року Данський Гельсінський комітет з прав людини, який проводив детальний моніторинг судових процесів у справі Юлії Тимошенко, визначив фундаментальні недоліки української системи правосуддя, які негативно позначились на захисті індивідуальних прав засудженої та верховенстві права. Сенат США у вересні 2012 року схвалив окрему резолюцію по Україні і засудив «дії адміністрації президента Віктора Януковича, спрямовані на політично мотивоване ув'язнення колишнього прем'єра Юлії Тимошенко». Сенат США закликав «адміністрацію Януковича негайно звільнити Тимошенко й інших політичних ув'язнених». Такі ж вимоги містить Резолюція Європейського Парламенту щодо ситуації в Україні, ухвалена 13 грудня 2012 року. Європейський парламент закликає українську владу «припинити застосування вибіркового правосуддя на всіх рівнях влади,... звільнити та реабілітувати опонентів, яких переслідують з політичних мотивів, зокрема Юлію Тимошенко, Юрія Луценка та інших».
Відсутність рішення про звільнення Юлії Тимошенко для світової громадськості є свідченням недемократичності української влади та головною перешкодою для підписання Угоди про асоціацію між Україною і ЄС.
Через значне погіршення стану здоров'я Юлія Володимирівна з травня 2012 року перебуває на стаціонарному лікуванні. До формування Міжнародної медичної комісії за участю українських медиків і лікарів німецької клініки «Шаріте» та госпіталізації у ЦКЛ «Укрзалізниця» Тимошенко практично не отримувала фахової медичної допомоги. На жаль, тривале лікування Тимошенко в умовах позбавлення волі не дає суттєвих результатів і залишається загроза її інвалідизації.
Очевидна помилка судової системи, яка має наслідком політично вмотивоване ув'язнення Юлії Тимошенко, має бути якнайшвидше виправлена. Прикладом усунення наслідків вибіркового правосуддя є Ваше рішення від 7 квітня ц.р. про помилування Юрія Луценка та Георгія Філіпчука.
Виправлення недоліків правосуддя є одним із найважливіших повноважень Глави Держави, дієвим конституційним способом відновлення справедливості та повернення громадянину його законних прав і свобод. Звільнення Юлії Тимошенко означатиме припинення політичних репресій, відновлення верховенства права, повернення України до кола цивілізованих демократичних держав і дасть можливість, нарешті, реалізувати наш історичний європейський вибір.
Шановний Вікторе Федоровичу, звертаємось до Вас з клопотанням прийняти рішення про звільнення Юлії Володимирівни Тимошенко від відбуття покарання на підставі п. 27 ч. 1 статті 106 Конституції України та ч. 1 статті 87 Кримінального кодексу України, а також її повну юридичну та політичну реабілітацію.


Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику