Цензор.НЕТ

25.04.13 13:23

Уничтожение ТВі открывает путь к зачистке информационного пространства страны, - "Стоп Цензуре"

23 апреля на канале ТВi произошли события, которые могут привести к существенным изменениям в информационном пространстве Украины. Конфликт, который пытаются представить как исключительно деловой, уже привел к устранению журналистов от эфира, закрытию программ и забастовке журналистов. Мы это расцениваем как цензуру и попытку давления на информационную политику канала.

Об этом заявляет общественное движение «Стоп цензуре!", сообщаетЦензор.НЕТ соссылкой на Фейсбукмедиаэксперта Отара Довженко. Приводим текст заявления:


ЗАЯВА

Знищення ТВі відкриває шлях до зачистки інформаційного просторукраїни

23 квітня на каналі ТВі сталися події, які можуть призвести досуттєвих змін в інформаційному просторі України. Конфлікт, якийнамагаються подати як винятково бізнесовий, вже призвів до усуненняжурналістів від ефіру, закриття програм та страйку журналістів. Мице розцінюємо як цензуру та спробу тиску на інформаційну політикуканалу.

Журналістський колектив ТВі відомий своєю принциповою позицією щодокритичного висвітлення подій у країні. Знищення цього колективу мивважаємо головним завданням тих, хто стоїть за зміною менеджментуна каналі та за спробою його рейдерського захоплення. Відтак,висловлюємо повну підтримку діям журналістів.

Смотрите на «Цензор.НЕТ»: "Новое руководство ТВі передаст канал власти "на тарелочке сголубой каемочкой ", - инвестор Кагаловский. ВИДЕО

Ми переконані, що власники медіа мають бути прозорими аж докінцевого бенефеціара, тому вимагаємо від них оприлюдненняструктури власності ТВі, а від народних депутатів якнайшвидшогоухвалення законодавчих змін щодо обов'язкового розкриттямедіавласності телерадіоорганізацій.

Ми також вимагаємо, аби керівники каналу спільно з журналістамиузгодили та публічно прийняли редакційний статут, який не давав биможливості менеджменту впливати на редакційну політику, відмінятивихід програм в ефір та здійснювати інші дії, які можна трактуватияк тиск та цензуру.

Смотрите: Новый гендиректор TVi Шевченко признал конфликт в коллективе иобвинил в этом предыдущее руководство. ВИДЕО

Також підтримуємо вимогу журналістського колективу щодо поновленняна посаді Наталі Катеринчук до вирішення конфлікту у відповіднихсудах. Ми сподіваємося, що каналу вдасться зберегти незалежнемовлення і колектив, який роками доводив свою відданістьпрофесії.

Наголошуємо - знищення каналу, колективу, чи зміна його редакційноїполітики буде дуже серйозним ударом по медіаплюралізму в Україні,означатиме подальше згортання свободи слова та «зачистку»інформаційного простору від будь-якої критики, журналістськихрозслідувань та об'єктивних новин.

Ранее Цензор.НЕТсообщал, что милиция решила, что скандал вокруг ТВi тянет на криминал, и завеладело.

← Назад в рубрику