Цензор.НЕТ

01.07.13 17:04

Я больше не редактор "Свідомо" - Соболев заявил, что уходит из журналистики.

Известный украинский журналист Егор Соболев заявил о своем уходе из профессии.

Об этом он написал в своем блогена Украинской правде, передает Цензор.НЕТ.

Его текст публикуем на языке оригинала:

"Я більше не редактор «Свідомо». Я взагалі вирішив піти з професії,який присвятив 18 років. Я хочу сконцентруватися на тому, без чогожодна професія в цій країні не буде професійна. Нам требапіднятися, викинути цю владу і - ще важливіше - нарешті заснуватидержаву Україна, якою можна пишатися.

Я більшене бачу можливості змінити стан справ як журналіст. Останні трироки я вірив в теорію маленьких справ. В поєднання журналістики іактивізму. За цей час я організував більше мітингів, ніж підготувавякісних текстів. Але перемог все одно в рази менше, ніж поразок. Ітенденція - вниз. «Ніжинські робінгуди» сидять, «бізнес» Табачникана чому тільки можна в освіті, чи цинічні закупівлі МОЗуквітнуть... та Ви все знаєте. Розквіт журналістських розслідувань вкраїні ніяк не заважає її дерибану. Навпаки, дерибан набувнебачених масштабів і досконалості. Я в принципі, розумію тихдепутатів Київради, які думають, что і ідіот. 2Розслідує, пікетує,в двері ломиться... Дурачок такой. А ми собі голосуємо».

Читайте на Цензор.НЕТ - Ахметов полностью разрушил киевский ЦУМ - памятник архитектуры:"Ценности не имеет"


Меніздається, за це варто переживати не лише журналістам. В цій країнітак само неможливо бути ефективним адвокатом, правозахисником,міліціонером. Не кажучи вже про суддю чи прокурора.

Колисьбагато з нас вирішили: «Треба стати професіоналом, і з такихскладеться нормальна країна». В середині 90-их я захоплено зайнявсяфінансової тематикою. Дивився тоді на банківську систему як накровотворну, яка розганяла еритроцити в жилах бізнесу різногорозміру, що народжувався на уламках радянської економіки.

Але врезультаті така держава утверджує бізнес лише однієї родини. Ісотні, якщо не тисячі бізнесменів - у вигнанні. А інші -придивляються до плану Б.

У2000-ому, коли рух «Україна без Кучми» подарував журналістицітермін «опозиція», я перейшов на тему політики. Як мене невідмовляла Юля Мостова:)), я вірив - справжня політична конкуренціястане локомотивом поступу усієї країни, буде піднімати нагорунайкращих. Був Майдан, був «5 канал». Але в 2007-ому, навіть колимене ще не відсторонили від ефіру, я зрозумів - ця держава піднімаєнагору таких, чию політику нема сенсу описувати, а тим більше -поширювати їхні думки. Їх вичистити треба поганої мітлою, як горусміття на струмку. І для цього людей треба не розважати шоу "ЩоЯнукович відповів Тимошенко, а Ющенко - їм обом", а змуситизамислитися, що ці політики роблять, а скоріше не роблять для насусіх.

В2008-ому створив «Свідомо». Зайнявся журналістикою розслідувань,насамперед в трьох найближчих до людей темах - здоров'є, освіта,правосуддя. Під час історії з книгарнею «Сяйво» усвідомив, щорозслідування самі по собі теж не працюють. Зайнявся активізмом. Адалі - я вже писав. Нічого не виходить за великим рахунком. Тиможеш бути або Іванушкою-дурачком (ну, добре, Дон Кіхотом). Абовбудуватися в гору сміття і шукати сенс в родині, розмірі будинку,вихованні дітей.

Читайте также - Общественность Киева организуется, чтобы "навсегда изгнатьмародеров из властных кабинетов и столицы, игосударства"


Тільки дітям тут жити же ж! Ми всі якщо не усвідомлюємо, тоточно відчуваємо, що оця бикувата і одночасно жалюгідна держава,яка, як сказав бард, утворилася «на наших дряблих спинах» - вонаневиліковна. Ніякими журналістськими розслідуваннями, ніякимигромадськими кампаніями, тим більше ніяким особистим «я чесно роблюсвою справу» її не зміниш. Треба або тікати з країни разом здітьми, або будувати для них нову.

Зрозуміли це ж колись бостонські торговцічаєм, які викинули свої товари за борт, щоб відвоювати своїй країнінезалежність.

Длямене це приклад, як треба діяти в подібній ситуації. Притому, що їмне давав нормально жити король Георг - лідер найбільш цивілізованоїтоді країни світу. А ми живемо - погоджуємося з цим чи ні - поправилах Януковича.

Я хочудопомогти усім, хто розуміє - його треба арештовувати та судити.Хочу допомогти усім, хто розуміє - скинути владу мародерів замало.Треба спроектувати і домовитися про нові правила правила, причомутакі, які дадуть нам можливості стрибка. Як американськаКонституція допомогла диким землям стати світовим лідером. Хочудопомогти усім, хто розуміє - шлях до цього - системна ітехнологічна робота з людьми. Від двору до двору, від району дорайону, від міста - до міста.

Як будугодувати своїх чотирьох дітей? Це, як і безпека родини - дві речі,які найбільше мене турбують.

Вихідодин - нам усім потрібна професійна революційна організація, якабуде здатна закумулювати і гроші, і людей, і силу, і ідеї длясправді успішних перетворень. Буду робити все що зможу, щоб вонавідбулася.

А новимредактором «Свідомо» стала його найкраща розслідувальниця МаріяЗемлянська. Редакційний мейл для новин - info.svidomo@gmail.com,телефон - 050 441 70 50.

Величезна подяка усім, в кого вчився, зким конкурував, і від кого отримував допомогу в моїй славетнійпрофесії. Від Михайла Коломійця, який, мабуть, іронічно, алепривітно усміхається з неба. І до людини, яка в останнє «навела» набеззаконне святкування дня народження Гереги.

Дякую,друзі! Просто я більше не вірю, що це можна змінититекстами".

Читайте также - Киевлян призывают 2 июня вернуть себе право выбора: "Никто нас неспасет..."


← Назад в рубрику