Цензор.НЕТ

15.11.13 13:59

Известные диссиденты призвали украинцев отстоять европейский выбор: Хватит притворяться заложниками

Известные украинские диссиденты, интеллектуалы, общественные деятели обратились накануне Вильнюсского саммита к общественности, власти и оппозиции с призывом "совершить поступок, в котором есть выбор истории".

Вячеслав Брюховецкий, Богдан Гаврилишин, кардинал Любомир Гузар, Владимир Горбулин, Иван Дзюба, Мирослав Маринович, Мирослав Попович, Евгений Сверстюк, Вадим Скуратовский и Игорь Юхновский обнародовали сегодня заявление инициативы "Первого декабря" - "Зробити вчинок, в якому є вибір історії", сообщает Цензор.НЕТ.

Лидеры общественного мнения отметили, что накануне Вильнюсского саммита украинское общество находится в контрпродуктивном и изнурительном напряжении. Евроинтеграция Украины стала заложницей обстоятельств, которые искусственно созданы крупнейшими монополистами политической и экономической жизни Украины из-за страха потерять деньги, власть и исключительность своих возможностей, из-за страха перед свободной конкуренцией, справедливым судом и свободным политическим выбором. Однако эти обстоятельства могут преодолеть люди, общественность, если покажут свою решительность.

Читайте также на «Цензор.НЕТ»: Янукович пытается водить ЕС за нос. Наше терпение имеет пределы, - евродепутат

"Не расстраиваться, не терять здорового отношения к ситуации, не впадать в эмоциональный тупик и не ждать молниеносного чуда - вот главные слова, которые предстоит сказать друг другу. Европейская интеграция как способ реализовать в Украине цивилизованные правила жизни нужна исключительно нам, украинским гражданам. Мы должны продемонстрировать коллективную и масштабную поддержку европейского выбора Украины и сказать о несогласии с любыми надуманными "паузами" в том, чтобы изменить нашу жизнь. Тупик, беспомощность и серая зона пролегает не в географии между Европой и Россией, а в наших умах. Хватит притворяться заложниками обстоятельств или неправильных политиков. Мы должны осознать, что без нашей четкой и вслух сказанной позиции изменений не будет. И одновременно без нашего собственного труда европейская интеграция не принесет никакого чуда", - призвали диссиденты к общественности.

Далее приводим текст обращения в оригинальном виде:

"Останні дні перед Вільнюським самітом українське суспільство перебуває у тій контрпродуктивній і виснажливій напрузі, яка дуже характерна для всієї нашої драматичної історії.

Європейський вибір України називають заручником обставин. Але ці обставини не є наслідком непереможних причин. Вони - створені людьми і людьми можуть бути вирішені.

Головною перешкодою для європейської інтеграції є страх найбільших монополістів політичного і економічного життя України втратити гроші, владу і винятковість своїх можливостей. Це - страх перед вільною конкуренцією, справедливим судом і вільним політичним вибором. Цей страх маскують під вдавану турботу про потреби людей, реального сектору економіки чи навіть проблеми геополітики.

Усю повноту відповідальності за підписання угоди про асоціацію з Європейським Союзом несе чинна влада на чолі з Президентом Віктором Януковичем.

Ми закликаємо владу припинити політичну гру навколо європейської інтеграції. Перестаньте змагатися за гарантії, бо єдиною гарантією для вас є наш народ. Будь-які тактичні маневри не мають найменшого значення, порівняно з правом і реальною можливістю мільйонів українських громадян жити краще.

Смотрите также на «Цензор.НЕТ»: "Янукович готовится к восстанию в 2015 году, поэтому ищет поддержки Путина в его подавлении", - Емец. ВИДЕО

Владі не варто вдавати, що стала заложником проблеми одного в'язня чи невиправданих європейських претензій. Нинішня система є заручником своєї власної глибокої антидемократичності, непрозорості і зверхності. Не вимоги Європейського Союзу мають бути принизливими для вас, а сам факт їхньої необхідності, а найбільше - метушня з пошуком крайнього і перекиданням відповідальності.

Українське суспільство шукає можливість сказати вам: знайдіть силу і мужність зробити вчинок, в якому є вибір історії.

Але найважливіше слово звертаємо до всіх співгромадян.

Не розчаровуватися, не втрачати здорового ставлення до ситуації, не впадати в емоційну безвихідь і не чекати блискавичного чуда - ось головні слова, які належить сказати один одному.

Європейська інтеграція як спосіб реалізувати в Україні цивілізовані правила життя потрібна виключно нам, українським громадянам.

Задля себе, задля своїх дітей і онуків і задля рідної держави ми повинні продемонструвати колективну і масштабну підтримку європейського вибору України і сказати про незгоду з будь-якими надуманими «паузами» в тому, щоб змінити наше життя.

Безвихідь, безпомічність і сіра зона пролягає не в географії між Європою і Росією, а в наших умах.

Досить вдавати з себе заручників обставин чи неправильних політиків. Маємо усвідомити, що без нашої чіткої та вголос сказаної позиції змін не буде. І водночас без нашої власної праці європейська інтеграція не принесе жодного дива.

Бо головний вчинок, в якому для нас відображений вибір історії, - це бажання змінювати себе. І наш вибір має бути не лише усвідомлений як добрий намір, але й втілений і додержаний упродовж великої дистанції.

Ми звертаємося до наших партнерів, прихильників і друзів - представників урядів і звичайних громадян держав-членів Європейського Союзу - з вдячністю за підтримку.

Зусилля багатьох визначних європейських діячів, щоб реалізувати спільний вибір, - неоціненні, і ми просимо наших європейських партнерів не втомлюватися.

Ваш справжній і найважливіший союзник - це Український народ, який з гідністю і мудрістю покладає добру надію на рішення у Вільнюсі, які стосуються не влади, а десятків мільйонів наших людей.

Ми закликаємо наших європейських друзів усвідомити велику відповідальність цього вибору. Крім політичної, економічної і фінансової зацікавленості, у наших відносинах має панувати те почуття порозуміння, яке означатиме, що мова йде не лише про вагомий документ чи взаємну вигоду, а про історичний і ще досі небачений за масштабом процес об'єднання європейського простору.

Читайте также на «Цензор.НЕТ»: Согласие всех 28 государств на подписание Соглашения с Украиной маловероятно, - зарубежный эксперт

Незалежно від результатів, Вільнюський саміт уже став історичною подією. Європа стане об'єднаною. Європейське повернення України та сусідніх з нами європейських народів неминуче здійсниться. Для цього усім нам належить зробити вчинок.

Зробімо цей вчинок. Зробімо все, щоб утвердити вибір історії і спільний вибір Європи.

В'ячеслав Брюховецький, Богдан Гаврилишин, Володимир Горбулін, кардинал Любомир Гузар, Іван Дзюба, Мирослав Маринович, Мирослав Попович, Євген Сверстюк, Вадим Скуратівський, Ігор Юхновський

Київ, 15 листопада 2013 року"

Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику