Цензор.НЕТ

15.11.13 13:59

Известные диссиденты призвали украинцев отстоять европейский выбор: Хватит притворяться заложниками

Известные украинские диссиденты, интеллектуалы, общественные деятели обратились накануне Вильнюсского саммита к общественности, власти и оппозиции с призывом "совершить поступок, в котором есть выбор истории".

Вячеслав Брюховецкий, Богдан Гаврилишин, кардинал Любомир Гузар, Владимир Горбулин, Иван Дзюба, Мирослав Маринович, Мирослав Попович, Евгений Сверстюк, Вадим Скуратовский и Игорь Юхновский обнародовали сегодня заявление инициативы "Первого декабря" - "Зробити вчинок, в якому є вибір історії", сообщает Цензор.НЕТ.

Лидеры общественного мнения отметили, что накануне Вильнюсского саммита украинское общество находится в контрпродуктивном и изнурительном напряжении. Евроинтеграция Украины стала заложницей обстоятельств, которые искусственно созданы крупнейшими монополистами политической и экономической жизни Украины из-за страха потерять деньги, власть и исключительность своих возможностей, из-за страха перед свободной конкуренцией, справедливым судом и свободным политическим выбором. Однако эти обстоятельства могут преодолеть люди, общественность, если покажут свою решительность.

Читайте также на «Цензор.НЕТ»: Янукович пытается водить ЕС за нос. Наше терпение имеет пределы, - евродепутат

"Не расстраиваться, не терять здорового отношения к ситуации, не впадать в эмоциональный тупик и не ждать молниеносного чуда - вот главные слова, которые предстоит сказать друг другу. Европейская интеграция как способ реализовать в Украине цивилизованные правила жизни нужна исключительно нам, украинским гражданам. Мы должны продемонстрировать коллективную и масштабную поддержку европейского выбора Украины и сказать о несогласии с любыми надуманными "паузами" в том, чтобы изменить нашу жизнь. Тупик, беспомощность и серая зона пролегает не в географии между Европой и Россией, а в наших умах. Хватит притворяться заложниками обстоятельств или неправильных политиков. Мы должны осознать, что без нашей четкой и вслух сказанной позиции изменений не будет. И одновременно без нашего собственного труда европейская интеграция не принесет никакого чуда", - призвали диссиденты к общественности.

Далее приводим текст обращения в оригинальном виде:

"Останні дні перед Вільнюським самітом українське суспільство перебуває у тій контрпродуктивній і виснажливій напрузі, яка дуже характерна для всієї нашої драматичної історії.

Європейський вибір України називають заручником обставин. Але ці обставини не є наслідком непереможних причин. Вони - створені людьми і людьми можуть бути вирішені.

Головною перешкодою для європейської інтеграції є страх найбільших монополістів політичного і економічного життя України втратити гроші, владу і винятковість своїх можливостей. Це - страх перед вільною конкуренцією, справедливим судом і вільним політичним вибором. Цей страх маскують під вдавану турботу про потреби людей, реального сектору економіки чи навіть проблеми геополітики.

Усю повноту відповідальності за підписання угоди про асоціацію з Європейським Союзом несе чинна влада на чолі з Президентом Віктором Януковичем.

Ми закликаємо владу припинити політичну гру навколо європейської інтеграції. Перестаньте змагатися за гарантії, бо єдиною гарантією для вас є наш народ. Будь-які тактичні маневри не мають найменшого значення, порівняно з правом і реальною можливістю мільйонів українських громадян жити краще.

Смотрите также на «Цензор.НЕТ»: "Янукович готовится к восстанию в 2015 году, поэтому ищет поддержки Путина в его подавлении", - Емец. ВИДЕО

Владі не варто вдавати, що стала заложником проблеми одного в'язня чи невиправданих європейських претензій. Нинішня система є заручником своєї власної глибокої антидемократичності, непрозорості і зверхності. Не вимоги Європейського Союзу мають бути принизливими для вас, а сам факт їхньої необхідності, а найбільше - метушня з пошуком крайнього і перекиданням відповідальності.

Українське суспільство шукає можливість сказати вам: знайдіть силу і мужність зробити вчинок, в якому є вибір історії.

Але найважливіше слово звертаємо до всіх співгромадян.

Не розчаровуватися, не втрачати здорового ставлення до ситуації, не впадати в емоційну безвихідь і не чекати блискавичного чуда - ось головні слова, які належить сказати один одному.

Європейська інтеграція як спосіб реалізувати в Україні цивілізовані правила життя потрібна виключно нам, українським громадянам.

Задля себе, задля своїх дітей і онуків і задля рідної держави ми повинні продемонструвати колективну і масштабну підтримку європейського вибору України і сказати про незгоду з будь-якими надуманими «паузами» в тому, щоб змінити наше життя.

Безвихідь, безпомічність і сіра зона пролягає не в географії між Європою і Росією, а в наших умах.

Досить вдавати з себе заручників обставин чи неправильних політиків. Маємо усвідомити, що без нашої чіткої та вголос сказаної позиції змін не буде. І водночас без нашої власної праці європейська інтеграція не принесе жодного дива.

Бо головний вчинок, в якому для нас відображений вибір історії, - це бажання змінювати себе. І наш вибір має бути не лише усвідомлений як добрий намір, але й втілений і додержаний упродовж великої дистанції.

Ми звертаємося до наших партнерів, прихильників і друзів - представників урядів і звичайних громадян держав-членів Європейського Союзу - з вдячністю за підтримку.

Зусилля багатьох визначних європейських діячів, щоб реалізувати спільний вибір, - неоціненні, і ми просимо наших європейських партнерів не втомлюватися.

Ваш справжній і найважливіший союзник - це Український народ, який з гідністю і мудрістю покладає добру надію на рішення у Вільнюсі, які стосуються не влади, а десятків мільйонів наших людей.

Ми закликаємо наших європейських друзів усвідомити велику відповідальність цього вибору. Крім політичної, економічної і фінансової зацікавленості, у наших відносинах має панувати те почуття порозуміння, яке означатиме, що мова йде не лише про вагомий документ чи взаємну вигоду, а про історичний і ще досі небачений за масштабом процес об'єднання європейського простору.

Читайте также на «Цензор.НЕТ»: Согласие всех 28 государств на подписание Соглашения с Украиной маловероятно, - зарубежный эксперт

Незалежно від результатів, Вільнюський саміт уже став історичною подією. Європа стане об'єднаною. Європейське повернення України та сусідніх з нами європейських народів неминуче здійсниться. Для цього усім нам належить зробити вчинок.

Зробімо цей вчинок. Зробімо все, щоб утвердити вибір історії і спільний вибір Європи.

В'ячеслав Брюховецький, Богдан Гаврилишин, Володимир Горбулін, кардинал Любомир Гузар, Іван Дзюба, Мирослав Маринович, Мирослав Попович, Євген Сверстюк, Вадим Скуратівський, Ігор Юхновський

Київ, 15 листопада 2013 року"

← Назад в рубрику