Цензор.НЕТ

15.11.13 13:59

Известные диссиденты призвали украинцев отстоять европейский выбор: Хватит притворяться заложниками

Известные украинские диссиденты, интеллектуалы, общественные деятели обратились накануне Вильнюсского саммита к общественности, власти и оппозиции с призывом "совершить поступок, в котором есть выбор истории".

Вячеслав Брюховецкий, Богдан Гаврилишин, кардинал Любомир Гузар,Владимир Горбулин, Иван Дзюба, Мирослав Маринович, МирославПопович, Евгений Сверстюк, Вадим Скуратовский и Игорь Юхновскийобнародовали сегодня заявление инициативы "Первого декабря" -"Зробити вчинок, вякому є вибір історії", сообщает Цензор.НЕТ.

Лидеры общественного мнения отметили, что накануне Вильнюсскогосаммита украинское общество находится в контрпродуктивном иизнурительном напряжении. Евроинтеграция Украины стала заложницейобстоятельств, которые искусственно созданы крупнейшимимонополистами политической и экономической жизни Украины из-застраха потерять деньги, власть и исключительность своихвозможностей, из-за страха перед свободной конкуренцией,справедливым судом и свободным политическим выбором. Однако этиобстоятельства могут преодолеть люди, общественность, если покажутсвою решительность.

Читайте также на «Цензор.НЕТ»: Янукович пытается водить ЕС за нос. Наше терпение имеет пределы, -евродепутат

"Не расстраиваться, не терять здорового отношения к ситуации, невпадать в эмоциональный тупик и не ждать молниеносного чуда - вотглавные слова, которые предстоит сказать друг другу. Европейскаяинтеграция как способ реализовать в Украине цивилизованные правилажизни нужна исключительно нам, украинским гражданам. Мы должныпродемонстрировать коллективную и масштабную поддержку европейскоговыбора Украины и сказать о несогласии с любыми надуманными"паузами" в том, чтобы изменить нашу жизнь. Тупик, беспомощность исерая зона пролегает не в географии между Европой и Россией, а внаших умах. Хватит притворяться заложниками обстоятельств илинеправильных политиков. Мы должны осознать, что без нашей четкой ивслух сказанной позиции изменений не будет. И одновременно безнашего собственного труда европейская интеграция не принесетникакого чуда", - призвали диссиденты к общественности.

Далее приводим текст обращения в оригинальном виде:

"Останні дні перед Вільнюським самітом українське суспільствоперебуває у тій контрпродуктивній і виснажливій напрузі, яка дужехарактерна для всієї нашої драматичної історії.

Європейський вибір України називають заручником обставин. Але ціобставини не є наслідком непереможних причин. Вони - створенілюдьми і людьми можуть бути вирішені.

Головною перешкодою для європейської інтеграції є страхнайбільших монополістів політичного і економічного життя Українивтратити гроші, владу і винятковість своїх можливостей. Це - страхперед вільною конкуренцією, справедливим судом і вільним політичнимвибором. Цей страх маскують під вдавану турботу про потреби людей,реального сектору економіки чи навіть проблемигеополітики.

Усю повноту відповідальності за підписання угоди про асоціацію зЄвропейським Союзом несе чинна влада на чолі з Президентом ВікторомЯнуковичем.

Ми закликаємо владу припинити політичну гру навколо європейськоїінтеграції. Перестаньте змагатися за гарантії, бо єдиною гарантієюдля вас є наш народ. Будь-які тактичні маневри не мають найменшогозначення, порівняно з правом і реальною можливістю мільйонівукраїнських громадян жити краще.

Смотрите также на «Цензор.НЕТ»: "Янукович готовится к восстанию в 2015 году, поэтому ищет поддержкиПутина в его подавлении", - Емец. ВИДЕО

Владі не варто вдавати, що стала заложником проблеми одногов'язня чи невиправданих європейських претензій. Нинішня система єзаручником своєї власної глибокої антидемократичності, непрозоростіі зверхності. Не вимоги Європейського Союзу мають бути принизливимидля вас, а сам факт їхньої необхідності, а найбільше - метушня зпошуком крайнього і перекиданням відповідальності.

Українське суспільство шукає можливість сказати вам: знайдітьсилу і мужність зробити вчинок, в якому є вибір історії.

Але найважливіше слово звертаємо до всіх співгромадян.

Не розчаровуватися, не втрачати здорового ставлення до ситуації,не впадати в емоційну безвихідь і не чекати блискавичного чуда -ось головні слова, які належить сказати один одному.

Європейська інтеграція як спосіб реалізувати в Україніцивілізовані правила життя потрібна виключно нам, українськимгромадянам.

Задля себе, задля своїх дітей і онуків і задля рідної держави миповинні продемонструвати колективну і масштабну підтримкуєвропейського вибору України і сказати про незгоду з будь-якиминадуманими «паузами» в тому, щоб змінити наше життя.

Безвихідь, безпомічність і сіра зона пролягає не в географії міжЄвропою і Росією, а в наших умах.

Досить вдавати з себе заручників обставин чи неправильнихполітиків. Маємо усвідомити, що без нашої чіткої та вголос сказаноїпозиції змін не буде. І водночас без нашої власної працієвропейська інтеграція не принесе жодного дива.

Бо головний вчинок, в якому для нас відображений вибір історії,- це бажання змінювати себе. І наш вибір має бути не лишеусвідомлений як добрий намір, але й втілений і додержаний упродовжвеликої дистанції.

Ми звертаємося до наших партнерів, прихильників і друзів -представників урядів і звичайних громадян держав-членівЄвропейського Союзу - з вдячністю за підтримку.

Зусилля багатьох визначних європейських діячів, щоб реалізуватиспільний вибір, - неоціненні, і ми просимо наших європейськихпартнерів не втомлюватися.

Ваш справжній і найважливіший союзник - це Український народ,який з гідністю і мудрістю покладає добру надію на рішення уВільнюсі, які стосуються не влади, а десятків мільйонів нашихлюдей.

Ми закликаємо наших європейських друзів усвідомити великувідповідальність цього вибору. Крім політичної, економічної іфінансової зацікавленості, у наших відносинах має панувати тепочуття порозуміння, яке означатиме, що мова йде не лише провагомий документ чи взаємну вигоду, а про історичний і ще досінебачений за масштабом процес об'єднання європейськогопростору.

Читайте также на «Цензор.НЕТ»: Согласие всех 28 государств на подписание Соглашения с Украиноймаловероятно, - зарубежный эксперт

Незалежно від результатів, Вільнюський саміт уже став історичноюподією. Європа стане об'єднаною. Європейське повернення України тасусідніх з нами європейських народів неминуче здійсниться. Дляцього усім нам належить зробити вчинок.

Зробімо цей вчинок. Зробімо все, щоб утвердити вибір історії іспільний вибір Європи.

В'ячеслав Брюховецький, Богдан Гаврилишин, Володимир Горбулін,кардинал Любомир Гузар, Іван Дзюба, Мирослав Маринович, МирославПопович, Євген Сверстюк, Вадим Скуратівський, ІгорЮхновський

Київ, 15 листопада 2013 року"

← Назад в рубрику