Цензор.НЕТ

29.11.13 12:55

Тимошенко призвала студентов к союзу с оппозицией: У вас общая цель

Лидер оппозиции Юлия Тимошенко обратилась к украинским студентам, которые вышли на Евромайданы.

тимошенко

Цензор. НЕТ публикуетобращение Тимошенко, обнародованное пресс-службой"Батькивщины".

Завдяки вам зараз в Україні відбувається справжнє диво. Ви вдихнулив українське суспільство життя, запалили гордість в серцях всіхВаших батьків по всій Україні. Наша гордість одночасно є і надією,що ви вже ніколи - де б ви не були, ким би в майбутньому непрацювали - не забудете цей Євромайдан. Хочеться вірити, щоєвропейський вибір стане для вас філософією життя, вашоюгромадською позицією назавжди.

Сьогодні ви зробили Євромайдан креативним, життєрадісним, красивим,абсолютно мирним. Таке враження, що ви своєю особливою мовоюпросили Божого Благословення, і воно зійшло над Україною танадихнуло весь світ на нашу підтримку. Ви схожі на прибульців зінших щасливих світів, які сьогодні змінюють Україну, вихоплюють їїіз Середньовіччя. Ваше проєвропейське повстання вже назавжди увійдев історію України так само, як студентський страйк на асфальті в90-х роках, як героїзм студентів під Крутами, як Помаранчевареволюція, як набуття Україною незалежності. Але деякі речі я все жхотіла вам сказати.

По-перше, у той момент, коли ви масово вийшли на Майдани, коли вичітко заявили про свою вимогу до президента України підписати Угодуз Європейським союзом, коли ви радикально поставили правлячимполітикам ультиматум, ви мимоволі викликали надії на позитивнийрезультат у серцях мільйонів проєвропейських українців. Вонипов'язали з вами свої надії, в подумки вони вже очікувалиперемогу.

У вас, хотіли ви того чи ні, з'явилася цілком доросла історичнавідповідальність за подальший розвиток подій. Сьогодні вже відомо,що Янукович нічого не підписав у Вільнюсі. Більше того, він непідпише цю Угоду доти, доки буде президентом України, бо тіцінності та стандарти, які вимагає запровадити Європа, якщо михочемо стати її частиною, не сумісні з життєвими планами Януковичана майбутнє. Янукович будує свою родинну правлячу династіюдиктаторів України, а це категорично не ув'язується з вашимуспішним майбутнім на своїй землі.

Що робити, коли Угода про асоціацію у Вільнюсі вже похована руками«батька нації»? Підете на пари, визнавши історичну поразку України?Це можливо, і всі вас зрозуміють та підтримають. Але в Українізалишиться значно більша біда, ніж непідписання Угоди, - це стрімкестановлення примітивної, але жорстокої та сильної диктатури. Вонавже в нашому домі разом з монополіями на все, царськими палацами,хамами-мажорами та повним виснаженням країни.

Україну, нашу Україну, залишають у Середньовіччі.

Є лише два варіанти, з яких ви можете обирати, якщо вирішитезалишити все, як є: ставати однодумцями або жертвами диктатури (навибір), або шукати щастя в інших країнах світу. Один з цих двохваріантів ви завжди зможете обрати. Але я не вірю, що ви готовізалишити свою країну диктаторам. Це не моралізаторство. Цеабсолютно конкретне запитання, яке стосується, в тому числі, івашого життя. Так, речівки, слогани, пісні та танці на Майдані - цекрасиво, це енергетично, це сильно, але що всім нам разом робитипісля 29 листопада, коли на вашу та і нашу європейську волю простонаплювали?

Читайте также на «Цензор.НЕТ»: На Евромайдан вышли более 10 тысяч человек: большинствостуденты

Ви, безумовно, зробите так, як вважаєте правильним. Але я раджу вамі прошу вас діяти й далі, після 29 листопада, не зупинятися тадобиватися мирним, але наполегливим шляхом або виконання вашої волі(а це означає підписання Угоди), або негайної зміни владиконституційним шляхом.

Зараз в Україні ситуація так само складна, як і під Крутами, ідіяти треба відповідально та невідкладно. Я впевнена, що країна васпідтримає в усіх ваших мирних методах боротьби.

А тепер, по-друге. Я знаю ваше підозріле, скептичне ставлення дополітики. Ви маєте рацію: політики, у тому числі опозиційні, небездоганні. Вони заслуговують на вашу критику.

Але, якщо ви хочете примусити Януковича поважати вас або відправитийого у відставку, вам доведеться увійти у єдиний союз зопозиційними політиками. Вони, при всій своїй недосконалості,посилять студентську команду, зроблять перемогу більш вірогідною.Разом вам легше буде згуртувати всіх патріотичних українців длявирішального бою. При всій вашій недовірі до опозиційних політиківу вас сьогодні спільний інтерес і спільна мета.

Разом у вас все може вийти, вибір за вами. Обирайте.

Я не буду закінчувати своє звернення до вас ані лозунгами, аніречівками. На карту поставлено наше спільне життя. Просто спробуйтейого по-дорослому захистити всіма можливими силами.

І велике спасибі вам за те, що ви вже зробили.

Юлія Тимошенко,

Качанівська колонія,

м.Харків

29.11.2013 р.
← Назад в рубрику