Цензор.НЕТ

30.11.13 17:01

Первый омбудсмен Украины о разгоне Евромайдана: Наказание виновных в нарушениях прав человека должно быть неотвратимым

Первый Омбудсмен Украины Нина Карпачева выступила с заявлением, в котором решительно осудили применение силы против активистов Евромайдана. Она заявила, что такие действия "Беркута" являются прямым нарушением Закона Украины и призвала неприменно привлечь к ответственности виновных в разгоне. Действующий Омбудсмен Лутковская, также признала, что сила. которую применил "Беркут" была чрезмерной, и просит пострадавших обращаться к ней с заявлениями.

Цензор.НЕТ подает заявление Нины Карпачевой на языке оригинала:

"Рішуче засуджую непропорційне брутальне застосування сили спецпідрозділами «Беркут» проти учасників мирної акції на Майдані Незалежності 30 листопада, більшість з яких - студентська молодь. Фактично спецназ скоїв напад на дівчат і хлопців, попередньо оточивши їх і позбавивши можливості врятуватись: з одного боку залізна огорожа, з іншого - озброєний «Беркут». Це була кривава розправа над мирними людьми. Розцінюю такі дії як жорстоке, нелюдяне і принижуюче гідність людини поводження, що є порушенням Конвенції ООН проти катувань. Цинічним є застосування сили та незаконне перешкоджання діяльності журналістів під час виконання ними своїх професійних обов'язків, що є порушенням ст. 171 КК України.

Мені особисто прикро і боляче, що українська влада не витримала іспит на демократію, повагу до верховенства права та прав людини. Фактично вона відмовилася від виконання покладеного на неї конституційного обов'язку щодо забезпечення права громадян на свободу мирних зібрань, як того вимагають 39 стаття Конституції України, 11 стаття Європейської конвенції з прав людини, 21 стаття Міжнародного пакту про громадянські і політичні права, 20 стаття Загальної декларації прав людини та прецедентні рішення Європейського суду з прав людини, зокрема «Вєренцов проти України» та «Шмушкович проти України». У цивілізованому демократичному суспільстві повага до прав людини та людської гідності, особиста недоторканість, свобода слова та вільне вираження поглядів, права на мирні зібрання та демонстрації мають бути гарантовані. А покарання усіх винних у брутальних порушеннях прав людини, що сталися в ці дні в Україні, має бути невідворотним відповідно до національного законодавства та європейських стандартів.

Коли влада сама стала головним порушником прав людини, - на захист своїх прав має піднятись народ!"

Действующий же Обмудсмен Лутковская заявила, что единственное нарушение, которая она видит это не сам факт разгона мирного митинга, а лишь то, что "Беркут" немного переусердствовал с применением силы. Тем не менее, она инициировала проведение расследования инцидента и просит всех пострадавших обращаться к ней с заявлениями.

Приводим тест заявления Омбудсмена на языке оригинала:

"У зв'язку із подіями, що відбулись в ніч на 30 листопада 2013 року на майдані Незалежності у Києві, Уповноважений Верховної Ради з прав людини заявляє таке.

Конституція України гарантує кожному право збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітинги, походи і демонстрації.

Аналогічні гарантії містить стаття 11 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яка є частиною національного законодавства України.

Проте, вночі 30 листопада 2013 року працівники міліції, застосувавши грубу силу, припинили мирне зібрання. Відеозаписи тих подій, які знаходяться у публічному доступі, свідчать про те, що фізична сила, застосована працівниками міліції, була надмірною.

У зв'язку із цим за власною ініціативою відкрито провадження Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини за повідомленнями, поширеними в засобах масової інформації щодо подій, що відбулись в ніч на 30 листопада 2013 року на майдані Незалежності у Києві.

Мета провадження - ініціювати відповідне розслідування Генеральною прокуратурою України щодо законності дій співробітників міліції, застосування ними спецзасобів, затримання осіб і доставляння їх до відділу міліції, упевнитись в його прозорості та ефективності, а також забезпечити інформування громадськості про відповідальність тих осіб, які порушили закон.

В зв'язку із тим, що питання застосування спецзасобів необхідно розглядати як в цілому, так і з огляду на кожну конкретну ситуацію, звертаюсь з пропозицією до тих, хто вважає себе потерпілим від застосування сили з боку працівників міліції 30 листопада 2013 року, звернутись із заявою до Уповноваженого. Звернення прийматимуться у будь-який зручний спосіб, зокрема, за адресою електронної пошти hotline@ombudsman.gov.ua, на сторінці у Facebook за посиланням https://www.facebook.com/ombudsmanUA. Громадська приймальня Уповноваженого також готова приймати такі заяви з понеділка, 2 грудня, з 9.00 за адресою м. Київ, вул. Інститутська, 21/8.

Крім того, я ще раз звертаюсь до народних депутатів України із проханням розглянути та прийняти закон про мирні зібрання, як того вимагає вже друге рішення Європейського суду з прав людини, в якому передбачити чіткі правила для всіх учасників мирних зібрань, і особливо - для працівників міліції, в тому числі передбачивши вичерпний перелік підстав для втручання під час реалізації права на мирні зібрання, а також встановити жорсткі правила, що регламентували б застосування спецзасобів під час припинення зібрань"

Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику