Цензор.НЕТ

15.04.08 16:14

Винский скрывает информацию о безопасности железной дороги, - ассоциация независимых транспортных журналистов

Ассоциация независимых транспортных журналистов обратилась к Президенту Украины, Премьер-министру и министру транспорта и связи с открытым письмом, в котором идёт речь о непрозрачности в действиях Министерства транспорта и связи.

Журналисты и активисты общественных организаций, работающие в сфере транспорта, требуют опубликовать на сайте Минтранссвязи все указы, не имеющие грифа «для служебного использования» принятые министерством в 2008-м году.

На данный момент из 350-ти указов опубликовано только 24.

В последнее время, Минтранссвязи создало систему, которая фактически блокирует предоставление объективной информации про состояние отрасли. Журналистам предоставляется только та информация, которая выгодна министерству, остальные общественно-важные запросы игнорируются. А так же министерство отказывается предоставлять информацию о программе действий по безопасности на железной дороге.

Текст обращения Ассоциации независимых транспортных журналистов:

 

Президенту України

В.А.Ющенко

 копія: Прем’єр-Міністру України

Ю.В.Тимошенко

Міністру транспорту та зв’язку

Й.В.Вінському

 

 

 

 Шановний Вікторе Андрійовичу!

 Після Вашого обрання Україна зробила великі кроки з розвитку свободи слова, відкритості суспільства, демократизації інститутів влади. Але досі ми спостерігаємо досить дивні явища у роботі деяких міністерств.

 Ми, як журналісти і активісти громадських організацій, що працюємо у сфері транспорту звертаємось до Вас щодо непрозорості у діяльності Міністерства транспорту та зв’язку України.

 

 

 

  Так, останнього часу Мінтрансзв’язку створило систему, яка фактично блокує надання обєктивної інформації про стан в галузі. Журналістам намагаються надавати лише ту інформацію, яка вигідна міністерству, а більшість запросів про надання інформації, яка цікава ринку, підприємцям чи журналістам ігноруються чи надається не в повному обсязі.

 

 

 На сайті міністерства лише епізодично публікуються накази та інші нормативні документи. І навіть з того, що опубліковано стає зрозумілими, що при прийнятті рішень відбувається підкилимна боротьба. У 2008 році з майже 350 наказів міністерства на офіційному сайті оприлюднено лише 24. При цьому достатньо дивною є порядкова нумерація. Наприклад, наказ №43 датований 25 січня, а наказ №63 23 січня. Наказ №83 датований 1 лютим, а наказ №106 30 січня.

 Звертаємо Вашу увагу, що інформація запитувана журналістами, є суспільноважливою.  Наприклад, щодо затвердженням програми безпеки на залізницях. Ця програма не має грифу „таємно”, проте прес-служба Укрзалізниці категорично відмовляється надати її текст журналістам. Такі ситуації є неодноразові. 

 

 

 

  Вважаємо, що така ситуація є неприпустимою у відношенні відомства, послугами підпорядкованих підприємств якого користуються десятки мільйонів громадян України та інших держав.

 Просимо Вашого втручання у ситуацію з наданням доручення оприлюднювати усі накази Мінтрансзв’язку, які не мають грифу «для службового користування» на офіційному сайті міністерства не пізніше трьох днів з дати підписання, а також посилити виконавчу дисципліну щодо надання вчасних і повних відповідей на інформаційні запити.  

 

З повагою, 

Асоціація незалежних транспортних журналістів

Телеканал UBC

Газета „Коментарії” 

www.tbu.com.ua (Сайт „Транспортний бізнес України”)

Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику