Цензор.НЕТ

17.01.14 11:22

Янукович сделал весомый шаг к установлению в Украине реальной диктатуры, - Тимошенко

Экс-премьер Юлия Тимошенко просит оппозицию вместе с гражданским обществом действовать безотлагательно и решительно и защитить украинский парламентаризм.

тимошенко

Как передает Цензор.НЕТ соссылкой на пресс-службу "Батькивщины", Юлия Тимошенко сделалазаявление относительно принятых вчера в ВР законов.

Публикуем на языке оригинала.

"16.01.2014 р. у Верховній Раді відбулося «ухвалення» законівбез самого факту результативного голосування за них. Це не лишеочевидний злочин, за який, коли прийде час, усі винні понесутькримінальну відповідальність, це ще й остаточна ліквідаціяукраїнського парламентаризму як головної гілки державної влади вУкраїні.

Я переконана, що всі ці події в парламенті санкціонованіВіктором Януковичем. Сьогодні він, свідомо вбивши парламентаризм,зробив ще один вагомий крок до встановлення в Україні реальноїнеодиктатури.

Читайте также на «Цензор.НЕТ»: Уголовная ответственность за клевету необходима. Это соответствуетмировой практике, - "регионал" Сухой

Я вважаю, що парламентська опозиція зараз зобов'язана зробитинаступні дії.

Перше. Якомога швидше направити відкриті публічні листиВ.Януковичу та В.Рибаку з вимогою не підписувати ці законопроекти,за які не проголосував парламент, із чітким викладенням сутоюридичних доказів цих фактів, підтверджених якіснимивідеозаписами.

Друге. Якщо після таких публічних листів В.Янукович таВ.Рибак усе ж таки підпишуть ці нелегітимні закони, я прошупарламентську опозицію негайно, у день підписання цих законів,передати до Генеральної прокуратури юридично мотивовану заяву прозлочин В.Януковича, В.Рибака, І.Калетніка, В.Олійника та іншихпричетних і добитися внесення цієї заяви до Єдиного реєструкримінальних розслідувань.

Третє. Я прошу опозицію негайно передати до суду скаргупро те, що 16 січня у Верховній Раді було сфальсифіковано процесухвалення законів з вимогою визнати ці голосування недійсними. Доскарги необхідно додати переконливі відеодокази фальсифікаційголосування та наполягти на винесенні постанови суду щодопризупинення процесу підписання цих законів до моменту розглядусправи в суді.

Четверте. Я прошу опозицію цю судову справу пронелегітимність ухвалення 16 січня у Верховній Раді України пакетузаконів провести через усі інстанції національної системисудочинства. Обов'язково, якомога швидше передати цю справу профальсифікацію 16 січня голосування в українському парламенті доЄвропейського суду з прав людини і попросити розглянути її впріоритетному порядку.

Читайте также на «Цензор.НЕТ»: Верховный представитель ЕС призывает Януковича пересмотретьпринятые в "черный четверг" законы

П'яте. Незалежно від того, що робитимуть українські судита Генеральна прокуратура для зупинення процесу нелегітимногоголосування у Верховній Раді (скоріше за все вони будуть покриватицей злочин), я прошу опозицію негайно створити громадську публічнуслідчу комісію зі знаних правознавців України, яка разом ізжурналістами публічно дослідить факт фальсифікації 16 січня 2014 р.голосування у Верховній Раді та зробить свій публічний висновокщодо цих подій зі справедливими вимогами до органів українськоївлади. Цей експертний висновок, можливо, треба буде долучити дозаяви до Європейського суду.

Я прошу опозицію разом із громадянським суспільством діятиневідкладно та рішуче, бо ми захищатимемо не закони, над якими 16січня познущався В.Янукович, а український парламентаризм, який єостанньою барикадою перед остаточним встановленнямнеодиктатури.

Я прошу опозицію діяти невідкладно.

Юлія Тимошенко,

Качанівська колонія,

м.Харків.

16.01.2014р."

← Назад в рубрику