Цензор.НЕТ

21.04.08 13:32

Жители Кловского спуска просят Ющенко защитить их дома от наглого застройщика

Жители двух домов в переулке Ивана Марьяненко в Печерском районе обратились к Президенту с открытым письмом. Послый текст обращения.

Президенту України Віктору Андрійовичу Ющенку
мешканців будинків №№ 14 та 7
провулку Івана Мар’яненка у Печерському районі міста Києва


ВІДКРИТИЙ ЛИСТ

Шановний пане Президент!

Сьогодні, 11 квітня 2008 року, відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки на честь Народного художника України І.В.Макогона на будинку № 14 у провулку І.Мар’яненка. На жаль, цей будинок може бути призведено до аварійного стану, як це сталося з сусіднім будинком № 7.

 

Між ними, впритул до будинку № 14, планується будівництво житлового будинку з підземним паркінгом. Будувати на цьому крутому зсувонебезпечному схилі Кловської гори не можна. На думку фахівців, це може активізувати зсувні процеси по всьому схилу від вул.Богомольця до вул.Мечникова та зруйнувати наші будинки. Будинок №7 у пров. І.Мар’яненка вже знаходиться у передаварійному стані. Його руйнування почалося через будівництво, розпочате поблизу, по вулиці Мечникова, 9а-11. Такими є висновки незалежних експертів Академії будівництва України та Науково-дослідного інституту будівельних конструкцій Мінрегіонбуду. Гідрогеологічна ситуація провулку І.Мар’яненка та всього схилу, на якому він розташований, визначена як ситуація вищої категорії складності. Будівництво кількох багатоповерхівок з підземними паркінгами, яке планується також у провулку К. Гордієнка, що знаходиться на вищому ярусі цього ж схилу, та на його підніжжі, по вул. Мечникова (№№ 9а-11, 7б, 5а, 5б), може лише ще більше погіршити геологічний та гідрологічний стан схилу та грунтів.

Рішення Київської міської ради від 7 липня 2005 р. № 675/3260 „Про передачу товариству з обмеженою відповідальністю „Т.Е.Консалтинг” земельної ділянки для будівництва житлового будинку з підземним паркінгом у пров. Івана Мар’яненка, 14 у Печерському районі м. Києва” було прийнято не на конкурентних засадах. Це будівництво порушить Правила забудови м. Києва та ст.ст. 3, 13, 41, 47, 68 Конституції України, ст.ст. 9, 10, 151, 175, 176, 177, 189 „Житлового кодексу Української РСР”, ст.ст. 15, 17, 273, 276, 319 Цивільного кодексу України.

Зазначене Рішення не відповідає Генплану та черговому кадастровому плану Києва, згідно з яким на цій ділянці, що є прибудинковою територією будинку № 7 по пров. І.Мар’яненка, знаходиться дитячий майданчик. У 2003 році обладнання дитячого майданчика було знищене працівниками КП „Липкижитлосервіс”. Приводом для цього послужила тепломережа, яку всупереч законодавству було прокладено під територією майданчика близько 30-ти років тому. Насправді „Київенерго” не заперечує проти існування на цій ділянці дитячого ігрового обладнання.

До того ж, рішення Київради № 675/3260 не враховує Державні будівельні норми (ДБН). Згідно з п. 3.13 ДБН 360-92** „Планування і забудова міських і сільських поселень” відстань між житловими будинками приймається на основі розрахунків інсоляції та освітленості відповідно до встановлених норм та протипожежних вимог, тобто, не менше 15 м від кожного з будинків. Відстань між будинками № 7 та № 14 становить лише 40 м, отже не дозволяє проектувати нове будівництво без порушень. Згідно зі ст. 5 Закону України „Про основи містобудування” при здійсненні містобудівної діяльності мають бути враховані законні інтереси та вимоги власників або користувачів земельних ділянок та будівель, що оточують місце будівництва. Фактично, багатоповерхівка з підземним паркінгом планується впритул до існуючого будинку № 14, тобто як прибудова, але без згоди мешканців цього будинку, що є грубим порушенням законодавства.
Згідно з п. 2.3.9. Правил забудови м. Києва, у разі спорудження об'єкта в існуючій міській забудові інвестор (замовник) до початку проектування забезпечує обстеження та фіксацію технічного стану існуючих будинків і споруд, що знаходяться в безпосередній близькості до будівельного майданчика. Проведення зазначених робіт товариством „Т.Е.Консалтинг” не забезпечено. 1 лютого 2007 року на секції містобудування та архітектури архітектурно-містобудівної ради при Головному управлінні містобудування, архітектури та дизайну міського середовища консультативно розглядалися передпроектні пропозиції щодо зазначеного будівництва. Було висловлено низку принципових зауважень, які до цього часу практично не враховані. За інформацією Тимчасової контрольної комісії Київради для розгляду скарг громадян з питань містобудування, КП „СУППР” надало ТОВ „Т.Е.Консалтинг” Технічні умови на проектування житлового будинку у пров. Мар’яненка,14, де зазначено, що територія відноситься до зсувонебезпечної зони міста. Проте замовником до цього часу не виконано належні інженерно-геологічні вишукування та технічне обстеження прилеглих будинків.

23 травня 2007 року було проведене громадське обговорення планів ТОВ „Т.Е.Консалтинг” побудувати у пров.І.Мар’яненка, 14 багатоквартирний будинок з підземним паркінгом. На ньому мешканці прилеглих до запланованого будівництва будинків одноголосно сказали рішуче „ні” цим планам. Обговорення відбулося з дотриманням усіх юридичних норм, його результати були вчасно передані до Печерської районної та Київської міської держадміністрацій. Однак забудовник, якого не влаштував такий результат, 7 березня 2008 року провів другі громадські слухання із застосуванням відомих підступних методів, а саме: участь численних представників заангажованої „громадськості”, що не мешкає у прилеглих до забудови будинках, порушення під час обговорення усіх процедурних та морально-етичних норм. Завдяки протесту мешканців прилеглих до запланованої забудови будинків Печерська райдержадімінстрація не визнала протоколу цих „слухань”.

Наша територіальна громада зібрала тисячу триста тридцять підписів киян за скасування Рішення Київської міської ради від 7 липня 2005 р. № 675/3260 „Про передачу товариству з обмеженою відповідальністю „Т.Е.Консалтинг” земельної ділянки для будівництва житлового будинку з підземним паркінгом у пров. Івана Мар’яненка, 14 у Печерському районі м. Києва”. 9 серпня 2007 року ці підписи, оформлені належним чином як громадська ініціатива, були передані до Київської міської ради. Однак відповіді від Київради ми й досі не отримали.

Водночас зазначене рішення має бути скасованим і як таке, що втратило чинність. Ст. 24 Закону України „Про планування і забудову територій” та п. 3.1.3. Правил забудови м. Києва встановлено, що „у разі, якщо фізична або юридична особа не розпочала будівельні роботи протягом двох років від дня отримання дозволу на будівництво об'єкта містобудування, цей дозвіл втрачає чинність.” У даному випадку термін скінчився 07.07.07.

За останні декілька місяців через дії забудовників у Києві постраждали більше десяти будинків, в тому числі будинок № 7 у пров. Мар’яненка. Через зсувні процеси, породжені будівництвом по вул.Мечнікова, 9а-11, у ньому наразі з’являються все нові тріщини, а у провулку І.Мар’яненка - нові просідання ґрунту. Постійне латання дірок у асфальті дає виключно косметичний ефект на короткий термін. Якщо так триватиме й далі, усі наші будинки будуть доведені до аварійного стану, а нас викинуть невідомо куди. Адже в Україні відсутні законодавчі гарантії для людей, які постраждали від злочинної діяльності забудовників.

Шановний пане Президент! Ми звертаємося до Вас повторно як до гаранта Конституції з проханням захистити наше право на безпечне життя. На наше попереднє звернення до Вас ми вже маємо „відписки” від Прокуратури м.Києва, Київської міськдержадміністрації та Міністерства регіонального розвитку та будівництва України, які не містять жодної конкретної відповіді по суті порушених питань. Державні чиновники усіх рівнів вперто нехтують своїми прямими обов’язками й змушують людей витрачати свій час, енергію, здоров’я на виснажливу боротьбу із незаконними забудовами. Відсутність детальних планів забудови територій районів м. Києва є підґрунтям для зловживань місцевої влади. Бездіяльність органів влади, що мають забезпечувати законність і правопорядок, додержання прав і свобод громадян, змушує мешканців Києва йти на самозахист своїх цивільних прав, акти громадянського спротиву й непокори.

ВИМАГАЄМО:

1. Скасування як незаконного Рішення Київської міської ради від 7 липня 2005 р. № 675/3260 „Про передачу товариству з обмеженою відповідальністю „Т.Е.Консалтинг” земельної ділянки для будівництва житлового будинку з підземним паркінгом у пров. Івана Мар’яненка, 14 у Печерському районі м. Києва”;

2.Остаточного визнання результатів громадського обговорення щодо зазначеного будівництва, що відбулося 23 травня 2007 року;

3. Відновлення обладнання дитячого майданчика на зеленій зоні між будинками №№ 7 та 14 у пров. І.Мар’яненка та надання цій території статусу скверу імені Тетяни Яблонської;

4. Виконання Рішення Київради №460/3036 від 30 червня 2005 р. про встановлення меморіальної дошки на честь Героя України, Народної художниці України Тетяни Яблонської на фасаді будинку №14 у пров. І.Мар’яненка;

5. Накладення мораторію на здійснення будівельних робіт та землевідведення у місті Києві до розробки законодавчої бази щодо забезпечення адекватних гарантій прав на безпеку та житло для мешканців будинків, прилеглих до нових забудов.

З повагою
мешканці будинків №№ 14 та 7 у провулку Івана Мар’яненка.
11 квітня 2008 року.
Підписи додаються.

Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику