Цензор.НЕТ

20.01.14 16:18

Представительницы оппозиции в ВР требуют от ГПУ расследовать избиение Леси Оробец

Представительницы оппозиционных фракций, входящих в межфракционного объединения «Равные возможности», сделали заявление об избиении народного депутата Леси Оробец представителями спецподразделения «Беркут» 19 января 2014 года.

Об этом сообщает Цензор.НЕТ со ссылкой на пресс-службу "Батькивщины". Публикуем на языке оригинала.

Читайте также на «Цензор.НЕТ»: "Беркут" жестоко избил депутата Лесю Оробец: "Никакие законы не действуют - это война!"

19 січня представниками спецпідрозділу «Беркут» та внутрішніх військ була побита народний депутат України Леся Оробець, яка фіксувала перебіг подій на вулиці Грушевського на свій телефон.

Як стверджує наша колега пані Оробець, правоохоронці були поінформовані, що вона є народним депутатом України і, попри її статус, навмисне застосовували до неї силу з метою знищити засоби фіксації і фототехніку.

Наша колега не порушувала закон, не проявляла агресії, не закликала до насильницьких дій, а лише фіксувала події в епіцентрі конфлікту. Закон «Про статус народного депутата України» зобов'язує парламентаря бути там, де відбувається порушення прав, свобод і інтересів людини та громадянина, що охороняються законом; народний депутат має право на місці вимагати негайного припинення порушення закону.

Двомісячне протистояння влади і народу, зокрема відмова влади зважати на настрої суспільства, спровокувала ескалацію конфлікту на вулиці Грушевського. При цьому представники силових структур замість того, щоб захищати законність, вчергове порушують закон. Цього разу жертвою жорстокості спецпідрозділів стала жінка-народний депутат, яку повалили на землю, били, пошкодили її техніку.

Ми засуджуємо дії силових структур, їх планомірне і навмисне застосування сили проти жінок-опозиціонерок. Ми вимагаємо від керівництва правоохоронних органів припинити практику тортур і жорстокості.

Міністр Захарченко давно мав подати у відставку, кожен день його перебування на посаді - це руйнація правоохоронних органів. Ми також звертаємось з вимогою до Генерального прокурора розслідувати та покарати правоохоронців, які брутально порушили закон щодо народного депутата Лесі Оробець.

Довідково: До МФО «Рівні можливості, яке створено 25 грудня 2012 року, входить 28 депутатів. Жінок опозиції у МФО представляють 14 народних депутаток з фракції ВО «Батьківщина» та ПП «УДАР». Співголови МФО «Рівні можливості» Ірина Геращенко та Олена Кондратюк.

Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику