Цензор.НЕТ

21.01.14 14:43

В оппозиции напомнили Захарченко о трагической судьбе его предшественников, выполнявших преступные приказы

Председатель Комитета Верховной Рады Украины по вопросам законодательного обеспечения правоохранительной деятельности Андрей Кожемякин сделал заявление по поводу событий 19-21 января.

Цензор.НЕТ публикует заявление со ссылкой на пресс-службу "Батькивщины".

Починаючи з листопада 2013 року Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, окремі народні депутати України систематично надсилали Міністру внутрішніх справ В.Захарченку телеграми, листи та депутатські звернення, у яких закликали його забезпечити гарантовані Конституцією України права громадян збиратися мирно, без зброї та висловлювати свої вимоги.

Читайте также на «Цензор.НЕТ»: Яценюк рассказал о переговорах с Клюевым: "Мы передали наши конкретные требования и ждем ответа"

Окремо підкреслювалася неприпустимість перевищення міліцією і внутрішніми військами своїх повноважень та важливість суворого дотримання ними вимог чинного законодавства.

При проведенні мирних мітингів перше і головне завдання правоохоронців - забезпечити громадський порядок та безпеку людей, вживати профілактичних заходів щодо унеможливлення правопорушень.

В умовах мирних протестів міліція зобов'язана здійснювати патрульно-постову службу у вигляді патрулів у складі працівників міліції та військовослужбовців внутрішніх військ, пересувних міліцейських груп, патрульних груп, спеціалізованих патрульних груп тощо.

Протягом листопада 2013 - січня 2014 років організація патрульно-постової служби міліції у м. Києві є незадовільною, а в центральній частині міста взагалі відсутня. Натомість, на 12 ділянках м. Києва другий місяць поспіль внутрішні війська, із залученням важкої техніки без державних номерних знаків, блокують так званий "урядовий квартал" у центрі столиці.

В результаті цього склалася ситуація, коли мирна хода демонстрантів стикається безпосередньо з військовослужбовцями внутрішніх військ, які не мають ані навичок, ані повноважень вести спілкування з демонстрантами та мирно врегульовувати конфлікти, які при цьому виникають.

Побудова системи "заходів охорони громадського порядку", коли за спинами новобранців внутрішніх військ демонструють свою агресію бійці спецпідрозділів "Беркут", коли під удар свідомо підставляються солдати строкової служби, автоматично налаштовує учасників мирної ходи до того, що єдиним розвитком ситуації є ескалація насильства.

Двомісячний протест на Майдані Незалежності у м. Києві, а також аналогічні протести у інших містах України, довели свій виключно мирний характер, про що свідчить інформація МВС, яка щоденно надходить до Комітету.

Разом з тим, спрямовуючи свої зусилля не на співпрацю з мирними демонстрантами на майданах для охорони громадського порядку і профілактики правопорушень, а на створення контрольно-пропускних пунктів (блокпостів) внутрішні війська та спецпідрозділи МВС України провокують мирних громадян на протистояння.

Наголошую, що саме через те, що проігноровані були звернення народних депутатів, відомих правозахисників, міжнародної спільноти та мирних громадян, які закликали прибрати з центра столиці війська та спецпідрозділи МВС України та забезпечити охорону громадського порядку у законний спосіб, стали можливими трагічні події 19-21 січня на вул.Грушевського у м. Києві.

Викликає подив та занепокоєння, що з боку МВС України відсутня реакція на широко розповсюджену у ЗМІ інформацію про наявність окремого наказу про застосування вогнепальної зброї до мітингувальників у місті Києві, яка створює додаткове напруження та провокує людей.

Застерігаю особисто Міністра В.Захарченка, якщо дійсно видано наказ, яким додатково визначаються права працівників міліції на застосування зброї, це є злочинним, оскільки Закон України "Про міліцію" чітко і вичерпно визначає підстави та умови застосування міліцією зброї та спеціальних засобів.

Звертаюся до рядового і офіцерського складу, генералів МВС та внутрішніх військ - не переходіть рубікон і не застосовуйте зброю до учасників акцій протесту.

Хочу нагадати чинному Міністру про трагічну долю окремих його попередників, які віддавали, а також виконували злочинні накази.

Попереджаю, що у разі застосування міліцією та внутрішніми військами зброї та боєприпасів до мирних громадян буде ініційовано покарання усіх винних - від рядового міліціонера до міністра, кожен нестиме сувору відповідальність, передбачену Законом.

Залишаємо за собою право звернутися до Міжнародних військових трибуналів з вимогами про застосування норм їх Статутів до осіб, які фактично вчиняють військові злочини та злочини проти людяності в Україні, а також за підтримкою цих звернень урядами іноземних держав, громадяни і піддані яких постраждали від дій правоохоронців в Україні, зокрема це журналісти, по яких міліція неприховано веде прицільний вогонь та застосовує начинені кустарним способом травмуючими складовими світлошумові гранати.

Закликаю всіх, хто склав присягу на вірність народу України, - не ставайте заручниками злочинних дій керівництва, не ганьбіть свої погони перед своїм народом, історією та людством.


Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику