Цензор.НЕТ

27.01.14 12:36

Захарченко связан с банками, телеканалом и аэропортами, - СМИ

«Наші Гроші» дошли от марки «Трибушаны», зарегистрированной на главного милиционера Украины Виталия Захарченко, до двух банков, телеканала «112», аэропортов Одессы и Симферополя.

Цензор.НЕТ приводит материална языке оригинала.

Чого дотепер не оцінили українські журналісти у міністрі ВіталіюЗахарченкові, то це його відкритості. Бо й справді: чиновникизазвичай ховають свою власність в офшорах чи серед підставних осіб,а очільник міліціонерів прозоро, ні від кого не криючись,зареєстрував на себе торгову марку «Трибушани».

А тим часом зареєструвати на себе trademark - це підтвердити,що, які б номінальні власники у підприємства не мінялись, справжнійгосподар тут є тільки один.

Нагадаємо, що, говорячи «підприємство», маємо на увазі ПрАТ«Мармуровий кар'єр «Трибушани». Ми вже писали про те, що йогопершим власником через ЗАТ «Гірничо-рудні технології» була дружинаміністра Людмила.

Однак мова піде не про трибушанський мармуровий кар'єр, чинавіть про мужиївський золотий ( який теж входить до сфериінтересів родини міністра), а про інші, більш важливібізнеси.

Также читайте: "Захарченко - мелкий слуга "Семьи", который ворует золото дляЯнуковича", - Чорновол

Річ у тому, що офіційними власниками ЗАТ «Гірничо-руднітехнології » (а відповідно - мармурового кар'єру «Трибушани») почерзі були Людмила Захарченко, ПАТ «Страхова компанія «Стар-полiс»і нідерландська компанія Stichting administratiekantoor LVV(залишається власником дотепер). А міністр Захарченко, нагадаємо,увесь цей час володіє торговою маркою «Трибушани». Тобто істраховики, і нідерландці міністрові - не чужі. Варто придивитисьдо них уважніше.

захарченко компании

Спершу про «Стар-поліс». Минулого року ця компанія засвітилась вскандалі із Державною міграційною службою (координується міністромвнутрішніх справ). Тоді виявилось, що співробітники ВВІРівзмушували людей при отриманні закордонного паспорта оплачуватинезаконні страховки у компаній «Стар-поліс» і «ВУСО».

Але не ця історія зараз важлива. Стар-поліс» більш цікавийсвоїми корпоративними зв'язками. У 2010 році, після переможних дляПартії регіонів виборів, ця страхова фірма заснувала «Банк ринковітехнології». У 2012 році, щоправда, із 100% у неї залишилось лише40% банку. На кого переоформили решту акцій банку невідомо, однак уйого органах управління залишилось повно менеджерів«Стар-полісу».

ПАТ «Банк ринкові технології» виявився неймовірно успішним.Незважаючи на те, що він був заснований малесенькою страховоюкомпанією, і бізнес вів таким специфічним чином, що аж аналітикидивувались, але результати все одно виявились вражаючими.

Приклад: підбиваючи результати фінансового 2013-року Асоціаціяукраїнських банків назвала ті, які найбільше наростили активи.Фрагмент звіту її засідання варто процитувати: «Члени журівизначили ті банки, які більше за інших примножили свої активи.Головних претендентів було два: «Всеукраїнський банк розвитку» і«Банк Ринкові технології».

Лідером банківської системи виявився «ВБР» Сашка Януковича, а«Ринкові технології» посіли почесне друге місце.

Тобто реальні власники «Банку ринкові технології» закачали всвою фінустанову стільки кешу, що програли в цьому делікатномупитанні лише сину президента.

І все-таки банк нас більше зацікавив не своїми успіхами, а однимтаємничим його працівником - радником голови правління АндріємПодщипковим. Більш відомий він є широкому загалу, як власник новогоінформаційного телеканалу «112», який останні місяці вражаємедіатусовку розмахом капіталовкладень у апаратуру.

Таємничості його персоні додає багато що.

По-перше, абсолютно незрозуміло, де Подщипков взяв стількигрошей, щоб побудувати дорогий канал. Власний бізнес у нього ненайкрутіший - кілька точок з продажу мобілок у Полтаві, та й тедесятирічної давності, потім робота у якомусь аналітичному центрі.І все. Зрештою, навіть на його сайті єдине, що варте уваги - цепосади радник голови правління «Банку ринкові технології» і такожрадник президента Київського річкового порту.

Ще серед статусів Подщипкова є президент Української асоціаціїбойових мистецтв «Орієнтал» в Полтавській області. Але на цьомубагато грошей теж не заробиш. Принаймні в цивілізованій країні. Тимчасом в статут ТОВ «Партнер ТВ», яке володіє каналом, Подщипковвніс мільйон доларів, тобто понад вісім мільйонів гривень. Неговорячи вже про поточні видатки.

По-друге, які вищі сили допомогли новому телеканалу провернутиоперацію із отримання цифрових ліцензій? Нагадаємо, що схема цябула унікальною навіть для України. П'ять переможців конкурсураптом передали свої ліцензії новоутвореному каналу, і Нацрада зпитань телебачення і радіомовлення це дозволила. Незважаючи на те,що ліцензії були регіональними, а тепер фактично злились в однунаціональну. І це в той час, коли інші телеканали не могли отриматибодай якийсь дозвіл на існування в ефірі після 1 січня 2015року.

Відтак нічого дивного, що вже в листопаді минулого рокусправжнім бенефіціаром каналу почали називати Віталія Захарченка, апід час Майдану журналісти телеканалу потрапили в низку скандальнихісторій.

Але поки що залишимо телеканал і повернемось до більш системногобізнесу.

У лабіринті, який виводить з «Трибушан», є ще один банк, зовсімсвіжий - «Інвестиційно-трастовий банк». Щоб виявити його, требапридивитись до теперішнього власника «Гірничо-рудних технологій»,якими нагадаємо раніше володіла дружина міністра ВалентинаЗахарченко. Це нідерландська фірма « Stichting administratiekantoorLVV», власником якої є нідерландський траст «Molade TrustManagement», до якого ми повернемось трохи згодом.

Так от фірма «Stichting administratiekantoor» у 2011 році булазаснована луганчанкою Валентиною Фоменко.

Про неї можна написати не просто багато, а дуже багато. Чогободай варта історія із спробою монополізувати ринок оцінки.Нагадаємо, що у 2012 році відбулась перша спроба завестибагатомільйонні потоки на 12 фірм, пов'язаними із директором ГО«Асоціація сприяння правовій діяльності» Валентиною Фоменко ікерівником юрдепартаменту цього ГО Ігорем Кушнарьовим. Але небудемо про старе.

Нещодавно Валентина Фоменко разом із ще 10-тьма партнерамизаснувала ТОВ «Біруанг».

У серпні 2013 року «Біруанг» створив « Інвестиційно-трастовийбанк », скерувавши в його статутний капітал 129 млн грн. Правлінняочолив Олександр Подолян, який до цього був радником головиправління «Банку ринкові технології». Одним із співвласників такожстав член ревізійної комісії банку «Ринкові технології» відакціонера «Стар-поліс» Олексій Кармазін. Тобто банки між собоювиявились далеко не чужими. Зрештою, співпадінь там більше, ніжпотрібно. Інші журналісти теж помітили сполученість цих судин,занісши «Інвестиційно-трастовий банк» у категорію«кишенькових».

Взагалі, від засновників «Біруанга» бізнес-зв'язки розходятьсяпросто-таки пучками. Наприклад, фірми з красномовними назвами ПАТ «Податковий аудит України « і ПАТ « Аудит податків та зборів України» спеціалізуються на податковому консалтингу. Вони були Створені увересні 2011 року за часів головування Віталія Захарченка уДержавній податковій адміністрації.

На цьому блукання в лабіринті поки що припинимо. Занадто вінвеликий, щоб описати в одному тексті. Наостанок зазирнемо лише водин глухий кут, який вивів нас до зовсім вже нестандартногобізнесу: оренди державних аеропортів.

Минулого року сімферопольський аеропорт потрапив в управліннянідерландській фірмі Van den Akker Holding. Конкурс був проведенийнастільки непрозоро, що шокував багатьох. Прозорістю невідзначилась і компанія-переможець. Зареєстрована на якогосьголандця, зі штатом в одну людину і з дешевим сайтом, вона врештівідзначилась і своїм телефоном. Виявилось, що голандський телефон +31 20 6402803 насправді належить іншій місцевій фірмі, а самеMolade Trust Management. А це, нагадаємо, і є вищезгаданоюструктурою, на яку сьогодні заведені «Трибушани».

Зрозуміло, що слово Trust у назві означає, що ця структура надаєпослуги різним клієнтам. Однак може надавати і одному. Зрештою, цецілком можуть перевірити місцеві державні фінансові інспектори. Тимпаче, що йдеться не про один державний аеропорт, а про два.

Річ у тому, що, згідно з розслідуванням «Дзеркала тижня», одниміз презентантів проекту від Van den Akker Holding був ОлексійКочанов - директор ТОВ «Одеса аеропорт девелопмент» - структури,якій з не меншим скандалом віддали одеський аеропорт. Власник їїневідомий - номінально британська компанія з кіпрським засновникомі місцевими аборигенами.

Відтак, хоча реальними бенефіціарами одеської схеми називаютьмісцевих бізнесменів Грановського і Кауфмана, ми в цьому гетьневпевнені. Бо для того, щоб потрапити в схему, яку ми описуємо,потрібно бути в VIP-клубі, де кількість місць дуже обмежена.

← Назад в рубрику