Цензор.НЕТ

29.01.14 15:41

В оппозиции напомнили "горячим головам", что "сроков давности за преступления против прав и свобод людей нет"

Передача внутренним войскам МВД дополнительных военных сил и средств и неконституционное расширение их полномочий приведет к еще большей эскалации ситуации

Об этом говорится в заявлении Председателя Комитета ВерховнойРады Украины по вопросам законодательного обеспеченияправоохранительной деятельности Андрея Кожемякина и заместителяПредседателя Комитета Николая Паламарчука.

Цензор.НЕТ публикует заявление,размещенное на сайте "Батькивщины", на языке оригинала.
Также читайте: Масштаб нарушений прав человека в Украине превзошел последние годыСССР, - экс-судья международного трибунала

Як стало відомо, сьогодні, 29 січня 2014 року, на засіданніКабінету Міністрів України розглядається питання про внесення зміндо Закону України "Про внутрішні війська Міністерства внутрішніхсправ України".

Предметом цих змін є внесення доповнень до статті 2 зазначеногоЗакону, згідно з якими на внутрішні війська МВС України крім інших,планується також покласти завдання щодо захисту територіальноїцілісності держави (надання права військовим застосовувати зброюпроти мирних громадян при введенні надзвичайного стану).

В подальшому з цією метою планується передача зі Збройних СилУкраїни до складу внутрішніх військ двох армійських з'єднань ВДВ:95-ї окремої аеромобільної бригади (м. Житомир) та 25-їДніпропетровської повітряно-десантної бригади.

Также читайте: Карпачева призывает воздержаться от противоправных действий иприменения силы

Попереджаємо про неконституційність і незаконність таких рішеньі дій, оскільки відповідно до статті 17 Конституції України захистсуверенітету держави і її територіальної цілісності покладаютьсявиключно на Збройні Сили України, які ніким не можуть бутивикористані для обмеження прав і свобод громадян.

А завданням правоохоронних органів відповідно до Конституції єзабезпечення державної безпеки і громадського порядку.

Тим більше, що останнім часом мають місце численні фактипорушення військовослужбовцями внутрішніх військ прав і свободгромадян, гарантованих Конституцією, наприклад право на свободупересування (ст. 33).

Відтак, передача внутрішнім війська МВС України додатковихвійськових сил та засобів і неконституційне розширення їхповноважень неодмінно призведе до ще більшої ескалації ситуації унашій державі. Тому цього робити ніяк не можна.

Нам відомо, що на генералів та офіцерів Збройних Сил Українипродовжується тиск з метою отримання звернень до ВерховногоГоловнокомандувача Збройними Силами України з клопотанням провведення в державі надзвичайного стану.

«Гарячим головам», які продовжують виношувати і пропагувати ідеюескалації насильства проти власного народу, нагадуємо, що строківдавності за вчинені злочини проти прав і свобод людей немає.Прикладом цього є останні події, що зараз відбуваються у Грузії таЛитві, коли навіть після того як спливло понад 20 років післяжорстокого побиття військовими мирних громадян у Тбілісі (1985 р.)та у Вільнюсі (1990 р.) саме зараз відбуваються кримінальні процесинад ініціаторами та виконавцями цих злочинів.

Закликаємо всіх військових та правоохоронців утриматись відвиконання незаконних та злочинних наказів, діяти лише на підставіта у спосіб, що передбачені Конституцією та законодавствомУкраїни.

Голова Комітету з питань законодавчого забезпеченняправоохоронної діяльності А.Кожем'якін

Заступник Голови Комітету з питань законодавчогозабезпечення правоохоронної діяльності М.Паламарчук


← Назад в рубрику