Цензор.НЕТ

29.01.14 15:41

В оппозиции напомнили "горячим головам", что "сроков давности за преступления против прав и свобод людей нет"

Передача внутренним войскам МВД дополнительных военных сил и средств и неконституционное расширение их полномочий приведет к еще большей эскалации ситуации

Об этом говорится в заявлении Председателя Комитета Верховной Рады Украины по вопросам законодательного обеспечения правоохранительной деятельности Андрея Кожемякина и заместителя Председателя Комитета Николая Паламарчука.

Цензор.НЕТ публикует заявление, размещенное на сайте "Батькивщины", на языке оригинала.
Также читайте: Масштаб нарушений прав человека в Украине превзошел последние годы СССР, - экс-судья международного трибунала

Як стало відомо, сьогодні, 29 січня 2014 року, на засіданні Кабінету Міністрів України розглядається питання про внесення змін до Закону України "Про внутрішні війська Міністерства внутрішніх справ України".

Предметом цих змін є внесення доповнень до статті 2 зазначеного Закону, згідно з якими на внутрішні війська МВС України крім інших, планується також покласти завдання щодо захисту територіальної цілісності держави (надання права військовим застосовувати зброю проти мирних громадян при введенні надзвичайного стану).

В подальшому з цією метою планується передача зі Збройних Сил України до складу внутрішніх військ двох армійських з'єднань ВДВ: 95-ї окремої аеромобільної бригади (м. Житомир) та 25-ї Дніпропетровської повітряно-десантної бригади.

Также читайте: Карпачева призывает воздержаться от противоправных действий и применения силы

Попереджаємо про неконституційність і незаконність таких рішень і дій, оскільки відповідно до статті 17 Конституції України захист суверенітету держави і її територіальної цілісності покладаються виключно на Збройні Сили України, які ніким не можуть бути використані для обмеження прав і свобод громадян.

А завданням правоохоронних органів відповідно до Конституції є забезпечення державної безпеки і громадського порядку.

Тим більше, що останнім часом мають місце численні факти порушення військовослужбовцями внутрішніх військ прав і свобод громадян, гарантованих Конституцією, наприклад право на свободу пересування (ст. 33).

Відтак, передача внутрішнім війська МВС України додаткових військових сил та засобів і неконституційне розширення їх повноважень неодмінно призведе до ще більшої ескалації ситуації у нашій державі. Тому цього робити ніяк не можна.

Нам відомо, що на генералів та офіцерів Збройних Сил України продовжується тиск з метою отримання звернень до Верховного Головнокомандувача Збройними Силами України з клопотанням про введення в державі надзвичайного стану.

«Гарячим головам», які продовжують виношувати і пропагувати ідею ескалації насильства проти власного народу, нагадуємо, що строків давності за вчинені злочини проти прав і свобод людей немає. Прикладом цього є останні події, що зараз відбуваються у Грузії та Литві, коли навіть після того як спливло понад 20 років після жорстокого побиття військовими мирних громадян у Тбілісі (1985 р.) та у Вільнюсі (1990 р.) саме зараз відбуваються кримінальні процеси над ініціаторами та виконавцями цих злочинів.

Закликаємо всіх військових та правоохоронців утриматись від виконання незаконних та злочинних наказів, діяти лише на підставі та у спосіб, що передбачені Конституцією та законодавством України.

Голова Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності А.Кожем'якін

Заступник Голови Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності М.Паламарчук


Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику