Цензор.НЕТ

29.03.14 13:23

Украине нужен такой президент как Тимошенко. Она боролась и победила, - экс-премьер Словении

Президент Словенской Демократической Партии Янез Янша отметил мужество активистов Евромайдана, а также силу воли и решительность экс-премьера Юлии Тимошенко, которая подверглась политическим преследованиям со стороны прежней власти.

Президент Словенской Демократической Партии, экс-премьер-министр Словении Янез Янша выступил на съезде партии "Батькивщина", информирует Цензор НЕТ.

Приводим текст его выступления:

Шановні пані та панове, шановні друзі


Для мене велика честь і задоволення виступати перед вашим З'їздом у цей вирішальний для України момент. В останні тижні та місяці ви продемонстрували всій Європі та всьому світу героїчну мужність громадян, борючись за свободу, демократію та верховенство права. Євромайдан навіки увійде в європейську історію, як символ європейських цінностей.

Я хочу віддати шану мужнім людям, які втратили тут своє життя. Я також хочу віддати шану Юлії Тимошенко, адже вона стикнулася із несправедливістю, але ніколи не здавалась. Вона боролася і перемогла.

25 років тому я був в аналогічній ситуації. Я був політичним в'язнем в колишній комуністичній Югославії, і саме тому я можу оцінити її силу волі та рішучість.

Читайте также на «Цензор.НЕТ»: Съезд "Батькивщины" выдвинул Тимошенко кандидатом в президенты Украины

25 травня у нас в ЄС відбудуться вибори до Європейського парламенту, а ви обиратимете нового президента. У ці складні часи для вашої країни, України, вам потрібен президент, який є не лише справжнім демократом, але й мужньою, досвідченою, патріотичною та відданою людиною.

Вам потрібна Юля як президент. Адже вона піклується про людей і піклується про країну.

Пані та панове, протягом останніх тижнів та місяців ви захищали вашу свободу та цілісність вашої країни. Ви отримали підтримку та заохочення від ЄС та всього демократичного світу. Але ця підтримка повинна відчутно збільшитися у найближчі тижні, місяці та роки. Спільні цінності необхідно захищати разом. Стабільна, заможна та безпечна Україна - це стратегічна цеглина у стіні європейського миру. Те саме стосується Грузії, Молдови та інших країн східного партнерства.

Але надії на нормальне життя не буде, поки у Москві сидітимуть люди, які сумуватимуть за втраченою червоною імперією Радянського Союзу, і які намагатимуться її відтворити. Демократичний світ повинен наполягати на демократичних змінах в Росії, він повинен заохотити її до цього. Верховенство права, свобода преси та повага до територіальної цілісності всіх сусідів.

Демократичні зміни в Росії є передумовою для довготривалої стабільності та миру в Європі. Уявіть Німеччину без денацифікації через 20 років після Другої світової війни, в якій би правили колишні нацистські посадовці, і ви отримаєте колишню комуністичну країну без люстрації. Додайте ядерну бомбу, і ви отримаєте серйозну загрозу не лише для сусідства, але і для миру у всьому світі.

Читайте также на «Цензор.НЕТ»: На Софиевской площади столицы начался съезд "Батькивщины"

На жаль, ми переживаємо саме такий момент, і ми повинні використати всі можливості, щоб всі усвідомили можливі наслідки. Для того, щоб всі усвідомили важливість демократичних змін в кожній з колишніх комуністичних країн. Поки що, Захід переважно нехтував значенням справжніх демократичних змін у колишніх комуністичних країнах, і тепер ми платимо по рахунках.

Шановні друзі,

Від імені Словенської демократичної партії я хочу побажати вам успішного конгресу та переможних президентських виборів.

Слава Україні!

Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику