Все попытки вернуть тоталитарное прошлое обречены на поражение, - Турчинов

6243 164

В.о. Президента Украины, Председатель Верховной Рады Украины Александра Турчинова обратился к соотечественникам по случаю Дня памяти жертв политических репрессий.

Полный текст обращения главы государства Цензор НЕТ публикует на языке оригинала.

"Дорогі співвітчизники! У цей скорботний для України день ми вшановуємо пам'ять усіх, хто став жертвою більшовицького режиму. Більш ніж вісім десятиліть минуло відтоді, як маховик сталінської репресивної машини набрав повних обертів. Загинули мільйони безневинних людей, а десяткам мільйонів було зламано долю. Жертвою карателів із НКВС у часи лихоліття міг стати кожен незалежно від віку, національності, соціального статусу, професії, релігійних переконань. Злодіяннями тодішніх можновладців знищувалося вільне слово, думка, віра у майбутнє", - говорится в обращении.

Читайте также на «Цензор.НЕТ»: Джемилев - крымским татарам: Свои права нужно отстаивать. Во времена СССР нам тоже много чего запрещали

"Попри величезні втрати, наш народ вистояв. Здобуто омріяну століттями незалежність. Але сьогодні певні сили всередині країни та за її межами прагнуть реваншу і намагаються знову повернути тоталітарне минуле, пробують одурити суспільство, кличуть назад в імперію. Переконаний, що ці спроби приречені на неминучу поразку. Ми захистимо свій демократичний європейський вибір, свою державу!", - отмечает Турчинов.

"Головними цінностями сучасного цивілізованого світу є відкритість і свобода. Саме така модель розвитку є запорукою динамічного поступу, сильної економіки, високих соціальних стандартів. І лише демократична держава здатна поважати та реально захищати права своїх громадян. Кожен з нас має пам'ятати і знати тяжкі сторінки нашої історії, аби подібні трагедії ніколи не повторювалися. Схилимо ж голови і помолимося за вічний спокій тих, хто загинув через політичні репресії та переслідування. Світла їм пам'ять. Непохитної віри усім нам у щасливе майбутнє рідної країни", - подытожил он.

Смотрите также на «Цензор.НЕТ»: В Крыму вертолеты оккупантов пытаются сорвать траурные митинги крымских татар. ФОТО+ВИДЕО