Цензор.НЕТ

10.09.19 10:10

Порошенко не смог прибыть на допрос в ГБР из-за работы в парламенте, - адвокат Головань

Пятый президент Украины, народный депутат Петр Порошенко во вторник утром снова не пришел на допрос в Государственное бюро расследований, адвокат Игорь Головань принес его показания.

Порошенко не смог прибыть на допрос в ГБР из-за работы в парламенте, - адвокат Головань

Об этом сообщает Цензор.НЕТ со ссылкой на "Интерфакс-Украина".

"ГБР почему-то не учитывает календарь пленарных заседаний Верховной Рады... они должны понимать, что работа парламента - это уважительная причина неявки на допрос", - сказал адвокат Головань журналистам во вторник у ГБР.

Он отметил, что принёс письменные показания Порошенко, но не уточнил, по какому делу.

В своем блоге на "УП" отмечает, что "спекуляции вокруг повесток, которые Государственное бюро расследований направляет Петру Порошенко все более экзотическими способами, уже всем надоели".

Адвокат отмечает, что Порошенко периодически вызывают на допрос как свидетеля. 

"Согласно закону, свидетель - физическое лицо, которому известны или могут быть известны обстоятельства, подлежащие доказыванию в ходе уголовного производства, и которое вызывается для дачи показаний. Поскольку абсолютно все производства, которые Роман Труба почему-то связывает с именем Петра Пророшенка, возбуждены при отсутствии события правонарушения, на основе выдумок и лжи агентов влияния государства-агрессора, там нет обстоятельств, подлежащих доказыванию. Просто не о чем говорить", - отметил адвокат.

"Поэтому неудивительно, что чиновники ГБР, прикрываясь "тайной следствия", скрывают нелепость и очевидную противоправность своих действий, боятся публично обнародовать содержание вопросов, которые их якобы интересуют", - подчеркнул адвокат.

Головань убежден, что Порошенко вызывают не ради показаний, а исключительно "ради позорных провокаций, которые каждый раз пророссийские группировки организовывают на улице Петлюры перед входом в ГБР".

Также Игорь Головань оппубликовал показания Порошенко в одном из производств:

До Державного бюро розслідувань

01032, м. Київ, вул. С. Петлюри, 15.

Слідчим третього слідчого відділу Першого управління організації досудових розслідувань Державного бюро розслідувань О.Роженку і О.Гульченку

Власноручні показання свідка Порошенка Петра Олексійовича у провадженні N62019000000000753

Відповідно до тексту повістки N01-13046 від 09.08.2019р. слідство вважає за необхідне допитати мене у якості свідка у кримінальному провадженні N62019000000000753, зареєстрованому "за фактом можливого захоплення державної влади та невиконання рішення суду при проведенні Конкурсу з добору кандидатів для здійснення Президентом України призначення членів Вищої ради правосуддя та призначення членів Вищої ради правосуддя, за ознаками злочинів, передбачених ч.3 ст.109, ч.3 ст.382 КК України.

Відповідно до статті 66 Кримінального процесуального кодексу України, свідок має право знати, у зв'язку з чим і в якому кримінальному провадженні від допитується.

Частина ч.3 ст.109 КК України передбачає кримінальну відповідальність за дії, передбачені частиною другою цієї ж статті, вчинені особою, яка є представником влади, або повторно, або організованою групою, або з використанням засобів масової інформації. Відповідно, ч.2 ст.109 КК України передбачає кримінальну відповідальність за публічні заклики до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або до захоплення державної влади, а також розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій.

Частина ч.3 ст.382 КК України передбачає кримінальну відповідальність за умисне невиконання вироку, рішення, ухвали, постанови суду, що набрали законної сили, або перешкоджання їх виконанню.

15 серпня 2019 року адвокат Головань І.В. звернувся до слідчих з письмовою Заявою про реалізацію прав свідка у провадженні N62019000000000753 N19-245-0812.

У заяві містилися вимоги роз'яснити:

- стосовно яких саме публічних закликів або розповсюдження яких саме матеріалів із закликами здійснюється досудове розслідування;

- чи здійснюється досудове розслідування здійснюється стосовно невиконання судового рішення чи перешкоджання у виконанні;

- про яке саме судове рішення йдеться, хто на думку слідства вчинив невиконання (перешкоджання виконанню?) коли і яким способом.

Для забезпечення передбаченої законом можливості користуватися під час допиту нотатками і документами, адвокат Головань І.В. від мого імені та в моїх інтересах вимагав надати перелік питань, що цікавлять слідство.

На порушення моїх законних прав слідчі до цього часу не надали роз'яснень у зв'язку з чим бажають мене допитати, не повідомили про питання, що їх цікавлять.

В умовах грубого порушення моїх прав з боку слідчих, надаю наступні власноручні показання.

Стосовно кримінального провадження заявляю, що воно було розпочато за умови відсутності події кримінальних правопорушень.

Правові підстави для негайного закриття кримінального провадження детально наведено в заявах мого адвоката Ігоря Голованя, поданих слідчому та прокурору.

Однак, всупереч Закону замість закриття кримінального провадження слідством продовжується здійснення незаконного досудового розслідування у кримінальному провадженні.

Констатую, що мною не було вчинено жодного порушення законодавства України.

Об'єктивно не володію інформацією про неіснуючі та вигадані заявником злочини.

Вигадані заявником звинувачення є абсурдними, оскільки неможливо звинуватити Президента в узурпації повноважень, які, за Конституцією, належать йому самому.

Призначення членів Вищої ради правосуддя є конституційним правом і обов'язком Президента України.

30 квітня 2019 року завершувався строк повноважень призначених за квотою Президента України членів ВРП. 11 березня 2019 року мною було підписано Указ стосовно питань проведення відкритого конкурсу з добору кандидатів для призначення членів Вищої ради правосуддя.

Конкурсна комісія відібрала чотирьох осіб: Ісакова, Василенка, Красовського та Сасевича.

08 травня 2019 року для забезпечення виконання конституційного обов'язку щодо призначення членів Вищої ради правосуддя було видано Указ про внесення змін до Указу від 11 березня 2019р. Указ надійшов на підпис через приймальню, хто був фактичним виконавцем – мені невідомо.

13 травня 2019 року, реалізуючи свої конституційні повноваження та виконуючи конституційний обов'язок як Президент України, з визначених конкурсною комісією осіб я призначив Ісакова та Василенка членами Вищої ради правосуддя. Ісаков та Василенко склали присягу в моїй присутності.

Наголошую, що п. 1 ч. 3 ст. 151 Кодексу адміністративного судочинства прямо забороняє забезпечувати позов шляхом, зокрема, зупинення актів Президента та встановлення для нього заборони або обов'язку вчиняти певні дії. Тому не існувало і не могло існувати жодного судового рішення, що будь-яким чином могло б обмежити право Президента України призначати членів Вищої ради правосуддя.

Стосовно призначення членів Вищої ради правосуддя більше не маю що пояснити.

Напомним, 6 сентября Порошенко не пришел на допрос в Государственное бюро расследований из-за того, что повестка на следственные действия была вручена несвоевременно.

Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику