Украина в среднем тратит на обучение одного студента по госзаказу 44,6 тыс. грн в год, - Минфин

1530 81
студенты

На основе собранных данных о функционировании в 2018 году высших учебных заведений (III-IV уровней аккредитации) Министерство финансов подготовило новый интерактивный аналитический инструмент ("дешборд"), который позволяет осуществить сравнительный анализ деятельности учреждений высшего образования как в целом по стране, так и в разрезе отдельных заведений.

Об этом сообщает Цензор.НЕТ со ссылкой на пресс-службу Министерства финансов Украины.

"Средние расчетные затраты на подготовку одного студента по государственному заказу в 2018 году составили 44,6 тыс. грн", - говорится в сообщении.

Однако по отдельным заведениям, этот показатель превышает среднее по стране значение в 2-3 раза.

Например, в Летной академии Национального авиационного университета этот показатель составляет 143 тыс. грн, в Харьковском институте финансов Киевского национального торгово-экономического университета - 100 тыс. грн, в Косовском институте прикладного и декоративного искусства Львовской национальной академии искусств - 83 тыс. грн, в Одесском государственном экологическом университете - 77 тыс. грн, в Национальном университете "Одесская морская академия" - 75 тыс. грн.

"Основным вызовом для повышения прозрачности и эффективности использования публичных средств на высшее образование является введение распределения средств на основе формулы, учитывающей в том числе количество студентов, соотношение стоимости услуг, показатели качества образовательной и научной дальности учреждения высшего образования", - отметили в Минфине.

Топ комментарии
+5 Oljik
Коли я навчався в КПІ один професор нам, студентам, сказав - ми вас мало чому навчимо, але ми вас навчимо вчитись.
показать весь комментарий
21.11.2019 10:34
+2 SergTranscarpathian
навчання в Україні не дорівнює освіті. І навіть близько біля неї не стояло. За ці витрачені 200к, ми отримуємо барана із шматком пластику у вигляді диплому, якого з нуля вчать на робочому місці (пару %) або який просто виїжджає з країни "цеглу у Празі класти" (тотальна більшість).
Чому виїжджає? дивись п.1, бо це не освіта.
Нехай їдуть. За їх освіту у Польщі та Німеччині ми не сплачуємо з податків. Люди без освіти (а наші студенти після наших ВНЗ її не мають) як раз влаштовують цю владу. 73% дебілів тому доказ.
п.с. - у вас не існує рецепту, як зробити вищу освіту (медицину, дороги і т.п.) за існуючої системи "безкоштовності" конкурентноздатною і ефективною. Тому зав'язуйте із демагогією.
показать весь комментарий
21.11.2019 11:29
+2 SergTranscarpathian
Ні не зрозуміло. Можливо тому, що в мене є вища освіта, справжня?
Студент, який не отримує освіти і через це нездатний працевлаштуватись в Україні, а тому працює на полуниці в Польщі, гроші для пенсіонерів не приносить.
Ти би (тупа потвора) повісився на найближчій смереці, якби хоча би раз, заплатив стільки податків, скільки за цю "безкоштовну" освіту платять мешканці цих європейських країн.
Якість освіти, ось єдине мірило, яке чогось варте. Ні доступність, ні кількість, ні соціальність не мають значення. Тільки якість. Краще мати одного лікаря, ніж 10 довб.бів із дипломами.
Ви здатні при "безкоштовні" системі забезпечити якість? Ну то забезпечте. 30 років вам мало було? Скільки ще почекати, 50, 100?
Освічена людина, відрізняється від таких як ти, в першу чергу своїм міркуванням. Відношенням до проблеми, пошуком причин і наданням пропозиції для її усунення. А такі як ти (ті, що йдуть нах.й) можуть займатись виключно порівняльною демагогією... ось у Африці банани ростуть, значить і у нас можуть.
показать весь комментарий
21.11.2019 12:01