Цензор.НЕТ

05.10.17 21:40

Принятие законопроекта по Донбассу создаст условия для освобождения захваченных РФ территорий, - Турчинов. Полный текст выступления в Раде

Законопроект президента о государственной политике по обеспечению государственного суверенитета над отдельными районами Донецкой и Луганской областей определяет Российскую Федерацию как страну-агрессора и не дает ей маскироваться под "миротворца".

турчинов

Об этом заявил секретарь Совета национальной безопасности и обороны Украины Александр Турчинов во время представления в Верховной Раде Украины законопроекта "Об особенностях государственной политики по обеспечению государственного суверенитета Украины над временно оккупированными территориями в Донецкой и Луганской областях", сообщает Цензор.НЕТ.

Также читайте: Рассмотрение законопроектов по Донбассу срывают в угоду России и ради политических амбиций, - Сюмар. ВИДЕО

Ниже приводим текст выступления на языке оригинала.

======================================================================================================

Шановний Голово, шановні народні депутати!

Запропонований законопроект має стратегічне значення для нашої країни. Він створює правові і організаційні умови для відновлення територіальної цілісності України, повної деокупації Донецької та Луганської областей. Забезпечує тверду та непохитну правову позицію України в міжнародних судових інстанціях, у переговорних процесах, блокує будь-які спроби Російської Федерації продовжити агресію, маскуючись під миротворців.

Головне, проект чітко і недвозначно визначає Російську Федерацію державою-агресором, а території окремих районів Донецької і Луганської областей ‑ окупованими.

Законопроект вводить поняття окупаційної адміністрації Російської Федерації, яка під прикриттям самопроголошених органів реалізує на тимчасово окупованих територіях завдання російського політичного та військового керівництва.

Діяльність на окупованій території збройних сил Російської Федерації, підконтрольних їм військових формувань та окупаційної адміністрації Російської Федерації суперечить нормам міжнародного гуманітарного права, є незаконною, а будь-який виданий у зв'язку з такою діяльністю нормативно-правовий акт являється недійсним і не створює правових наслідків.

Законопроект визначає, що у межах тимчасово окупованої території діє особливий порядок забезпечення прав і свобод цивільного населення, визначений національним законодавством і нормами міжнародного гуманітарного права.

Право приватної власності є визначальним для всіх цивілізованих держав. Тому у проекті йдеться про те, що за фізичними і юридичними особами зберігається право власності та інші речові права на майно, у тому числі, нерухоме, що знаходиться на тимчасово окупованих територіях в Донецькій та Луганській областях, якщо воно набуте відповідно до законів України.

Проект закону визначає наступні пріоритети державної політики:

звільнення окупованих територій та відновлення Конституційного ладу на них;

захист прав, свобод і законних інтересів громадян України, які постраждали внаслідок російської агресії;

зміцнення незалежності, державності, забезпечення єдності та територіальної цілісності Української держави.

Законопроект запроваджує ефективну систему управління військовою операцією з метою протидії російській агресії та звільнення окупованих територій. Відповідно до законопроекту схвалюється рішення Президента України про застосування з цією метою Збройних Сил України та інших військових формувань.

Встановлюється, що безпосереднє керівництво всіма силами та засобами, які використовуються для забезпечення національної безпеки у Донецькій та Луганській областях, покладається на Об'єднаний оперативний штаб Збройних Сил України.

Створюється єдина вертикаль, яка забезпечує планування, організацію та контроль виконання оборонних та безпекових завдань у Донецькій та Луганській областях, зокрема, спрямування і координацію діяльності військово-цивільних та військових адміністрацій.

Дуже важливо, що за нашими військовослужбовцями і працівниками правоохоронних органів зберігаються всі пільги, що мають учасники АТО.

На завершення хочу наголосити, що прийняття законопроекту створить умови для ефективного захисту національної безпеки України, відсічі збройній агресії Російської Федерації і звільнення захоплених Росією територій.

Дякую за увагу.

====================================================================================================

Напомним, сегодня вечером председатель Верховной Рады Андрей Парубий объявил о закрытии пленарного заседания, в связи с блокированием трибуны парламента депутатами нескольких политсил.

Таким образом сегодня парламент не смог принять президентский законопроект по обеспечению государственного суверенитета Украины над временно оккупированными территориями.

Смотрите на "Цензор.НЕТ: Блокада президиума, пожелание "оппозиционеру" Балицкому - "вали на рашу", - сложный день работы ВР 5 октября. ФОТОрепортаж

Вчера в Раде были зарегистрированы два законопроекта авторства президента Украины Петра Порошенко, которые были определены как неотложные: по обеспечению государственного суверенитета Украины над временно оккупированными территориями в Донецкой и Луганской областях (№7163) и "О создании необходимых условий для мирного урегулирования ситуации в отдельных районах Донецкой и Луганской областей) (№7164), а также альтернативный президентскому законопроект №7163-1 "Проект Закона об особенностях государственной политики по обеспечению государственного суверенитета Украины над временно оккупированными территориями".

Профильный комитет сегодня утром рекомендовал отправить на доработку первый вариант законопроекта. После документ был отозван и подан в доработанном варианте: уточнили, что особый порядок самоуправления в ОРДЛО начнет действовать, только когда РФ выведет с востока Украины войска и технику.
Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику