Цензор.НЕТ

04.07.05 10:23

Бакай спросил, в какой его повезут аэропорт, но отделался легким испугом!

Стала достоянием гласности версия задержания Игоря Бакая.

Бакай спросил, в какой его повезут аэропорт, но отделался легким испугом!

"Охорону Ігоря Бакая, точніше ту її частину, яка має стосунок до російських правоохоронних структур, попередило вище командування московського УБОЗу. Тому жодних силових дій – погоні, бійок, стрілянини – під час затримання Ігоря Бакая не було. На Рубльовському шосе зупинили колону із трьох машин (два авто охорони й одне, в якому перебував безцінний Ігор Михайлович), запитали у VIP-пасажира BMW прізвище, ім’я, по батькові й чемно попросили проїхати у відділення міліції.

Очевидці розповідали, що Ігор Бакай був шокований, хоча вимовив декілька невиразних слів, але в очах його був страх, як писав поет – «темряви, смерті й бідності». Він навіть запитав, у який аеропорт його повезуть. Ймовірно, подумав про депортацію в Київ.

Треба сказати, що Ігор Михайлович проживаючи в Москві, завжди був украй обережним. «Львівська газета» довідалася, що в його особистому гаражі в престижному дачному селищі російських мільйонерів «Рубльово» було вісім дорогих машин. Виїжджаючи на ділові зустрічі, постійно міняв і їх, і номери на них. Так само стверджують, що він ніколи не ночував у Москві двічі поспіль за тією самою адресою.

Але одне залишалося незмінним – Ігоря Бакая завжди охороняли дві групи, одна з них була приватною, друга (ймовірно, теж на комерційних умовах) – охоронна державна структура.

У відділенні міліції Ігоря Бакая попросили пред’явити документи. Він показав російський закордонний паспорт, виданий 4 травня 2005 року. Інакше кажучи, Ігор Михайлович будь-якої миті міг без проблем пройти прикордонний і митний контроль, від’їжджаючи з Росії, наприклад, на відпочинок у країни світу, де не потрібна віза.

За словами джерела «Газети», «затримання Ігоря Михайловича Бакая провели строго, відповідно до російського процесуального законодавства і в присутності свідків і сторони, що представляє в бюро українську сторону.

– Оформлено – комар носа не підточить, – стверджував співрозмовник «Газети».

Ігоря Бакая допитали, всі його відповіді фіксували в протоколі. І тільки о 21.49 йому дозволили зателефонувати родичам і повідомити, що його затримали на три доби.

Після дзвінка Ігоря Михайловича «найближчим родичам» відбулися події, які прокоментував 1 липня в Тбілісі міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко.

– Я сьогодні підписав лист до міністра внутрішніх справ Росії із проханням надати пояснення щодо цього безпрецедентного факту, який порушує міжнародні домовленості в рамках співпраці міністерств внутрішніх справ країн СНД, – сказав він.

У міліцейське відділення приїхав адвокат Ігоря Бакая й привіз загальногромадянський паспорт громадянина Російської Федерації Ігоря Михайловича Бакая, на якому дата видачі – 23 березня 2005 року.

Близько 23.00 у відділення міліції, де в «мавпятнику» байдикував колишній могутній український олігарх, подзвонив начальник московської міліції (ГУВС) генерал-полковник Владімір Пронін і наказав: “Затриманого відпустити, попросити пробачення й провести додому». (За непідтвердженими даними, генерал-полковникові Проніну звільнити Ігоря Бакая наказав міністр внутрішніх справ РФ Рашид Нургалієв, а йому дали вказівку безпосередньо з адміністрації президента Росії).

Кажуть, що між офіцерами російського бюро координації боротьби з організованою злочинністю й іншими небезпечними видами злочинів на території СНД і генерал-полковником Владіміром Проніним відбулася приблизно така розмова:

Офіцер: Ми все зробили за законом, документи вже оформлено, факт затримання зареєстровано в усіх міліцейських книгах суворої звітності.

Генерал: Служити набридло?! Відпустити й попросити пробачення.

Усі протоколи переоформили. Ігоря Бакая звинуватили в перевищенні швидкості, але тільки покартали й о 23.00 відпустили додому. Хоча й попередили, щоб із Москви не виїжджав і за першого ж виклику з’являвся в міліцію. Й, зрозуміло, жив за зазначеною в паспорті адресою.

Один із високих чиновників бюро прокоментував ситуацію так: «Маємо адміністративне втручання в діяльність міжнародних правоохоронних органів, невиконання мінських міждержавних угод».

Читачам варто нагадати, що українська сторона бездоганно виконує мінські угоди й уже видала Москві двох злочинців – громадян Російської Федерації. Один із них був старшим офіцером московської міліції, який проходить у гучній справі російських «перевертнів у погонах»…ССЫЛКИ ПО ТЕМЕ:

Бакаю дали росиийское гражданство за особые заслуги? А отпустили по халатности?

Российское МВД заявляет, что никто не просил задерживать Бакая

Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику