Цензор.НЕТ

28.07.05 16:18

Бедные субсидируют богатых! Стоимость льгот для жилищно-коммунального хозяйства составляет 1 млрд. грн. в год.

Стоимость льгот ЖКХ составляет 1 млрд. грн. в год. Это губительно для отрасли. Алексей Кучеренко считает, что выход - это адресная финансовая помощь. О том, что делать, чтобы реформы ЖКХ не вызвали в Украине такую же реакцию, как в соседней России, он рас

По-перше – давайте розрізняти пільги, яких за 14 років незалежності було роздано занадто багато, і занижені тарифи на житлово-комунальні послуги. Вартість пільг для галузі складає приблизно міль*ярд гривень на рік, які недоотримує житлово-комунальне господарство. В решті-решт треба прийняти політичне рішення – яку кількість пільг може „витягнути” бюджет? І застосувати принципово інший механізм надання пільг у вигляді адресної грошової субсидії. Хай людина сама визначається на що їй спрямувати ці кошти. На їжу, чи на зайвий холодильник, чи на додаткову ванну води. Але особливо соціально небезпечним є механізм перехресного субсидіювання, коли занижені відносно собівартості тарифи для населення покриваються в першу чергу промисловістю.

По-перше, вона це вже не витримує, по-друге, виявляється, що насправді бідні субсидіюють багатих. Чому? Сьогодні ціна електроенергії для населення – приблизно 50% від реальної вартості. Припустимо, я заможна людина. Я увімкну у своїй „немаленькій квартирі” (за метри в якій я також недооплачую) п’ять кондиціонерів, три холодильники, чотири телевізори, сауну, джакузі і буду споживати в 20 разів більше електроенергії, ніж мій нещасний сусід напроти. Тобто половину цієї суми мені оплатить Україна. Те ж саме стосується води, тепла. Хто поливає котеджні участки питною водою? Багаті. За рахунок бідних.

Саме це мав на увазі Президент Ющенко в Донецьку. Саме це поки не зрозумів шанований мною Олександр Мороз. А щоб у нас не було повторення сумного російського досвіду з монетизацією пільг, нам потрібен механізм, щоб грошові субсидії було сплачено наперед. Політика пільг та занижених тарифів була потрібна попередній владі тільки для одного – щоб встигнути завершити процес приватизації у відносно спокійній обстановці.

ССЫЛКИ ПО ТЕМЕ:

ИНТЕРНЕТ-КОНФЕРЕНЦИЯ с ГЛАВОЙ ГОСКОМИТЕТА ПО ЖИЛИЩНО-КОММУНАЛЬНОМУ ХОЗЯЙСТВУ АЛЕКСЕЕМ КУЧЕРЕНКО
Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику