Цензор.НЕТ

15.03.07 19:39

Червонопиский извинился перед Потебенько за излишние эмоции, но не по сути, - пресс-служба СПУ

В №8 журнала "Главред" (от 12.03.2007), в интервью Михаила Потебенько "З Кучмою в нас бували й чоловічі розмови", экс-генпрокурор заявил, что Сергей Червонопиский, который резко критиковал награждение Президентом Ющенко бывшего Генерального прокурора Украины Михаила Потебенько Орденом Ярослава Мудрого (виступление от 21 февраля 2007), буд-то бы взял свои слова назад.

"Я особисто поважаю цю людину. Але депутата просто підставили - потім він мені зізнався, що його попросили це сказати. І нещодавно привселюдно, з парламентської трибуни переді мною вибачився...".

Дійсно, 23 лютого, голова Української Спілки ветеранів Афганстану С.Червонописький із трибуни парламенту сказав наступне: "Можливо, мої емоції перехлеснули лишку, я вчора зустрічався з Михайлом Олексійовичем. Ми порозумілися. Я приношу вибачення за, може, надто різкі слова на його адресу..."

Інакше кажучи, Червонописький вибачився за зайву емоційність своїх слів, але аж ніяк не за суть свого виступу. Більш того, у тій же заяві із трибуни депутат підкреслив, що "ніяким чином не коригую свої слова щодо нині діючої системи нагородження державними нагородами. Ми ніяким чином не погоджуємося з практикою, коли лише одна особа залежно від свого настрою: чи то з похмілля, то чи якась бджола укусила, - визначає, кому, і яку, і за що давати державні нагороди. Мені соромно за баб парасок та співаючих ректорів, які хизуються з нашої держави своїми нагородами".

Але М.Потебенько чомусь не почув, або не захотів почути другу частину заяви глави УСВА, інтерпретувавши його слова на свою користь і представивши їх як відмову від заявленої позиції лідера Спілки ветеранів Афганістану. Втім, це не дивно: проблеми з аудіоспийняттям в екс-генпрокурора спостерігаються давно: ще відтоді, як до нього за допомогою - з офіційним листом - звертався наш колега, журналіст Георгій Гонгадзе - щодо стеження, що ведеться за ним.

"Тоді Генпрокуратура практично проігнорувала цю заяву, що в результаті, як показало розслідування й судовий процес над причетними до вбивства, привело до смерті Георгія", -  впевнена вдова Георгія, Мирослава Гонгадзе. Вона вважає, що "своїм рішенням нагородити Михайла Потебенько президент Віктор Ющенко амністував можливих злочинців". "Для мене нагорода Михайлу Потебенько від президента України - це знак схвалення й заохочення подібної злочинної діяльності в майбутньому".

Так що ще є питання, кому необхідно вибачатися - Червонопиському, що відмовився від політичної біжутерії, що ганьбить країну, або Потебеньку, чию діяльність на посаді Генпрокурора в 2004-му році Європейський Суд по правах людини визнав неефективною саме через блокування розслідування справи Гонгадзе?!

Сподіваємося також, що Михайло Олексійович знайде можливість переосмислити свої сентенції із приводу того, що СПУ "змушує" своїх депутатів робити заяви, що не збігаються з їхньою особистою точкою зору. Не будемо роз'ясняти  людині, що працювала  під твердим патронатом  Л.Кучми, прописні істини про внутрішньопартійну демократію, що існує в СПУ.

Навряд чи той, хто звик виконувати найбільш цинічні політичні замовлення, діяти за  вказівкою зверху, ігноруючи закон і манкіруючи моральними принципами зрозуміє, що принципи роботи в більшості зразка 2007 року, докорінно відрізняються від казарменої політики спілкування з депутатами, усталеної в часи кучмізму.  Втім, 70 років - це вік мудрості, і можливо, її вистачить Михайлу Потебеньку для того, щоб надалі не допускати  подібних висловлень, що дискредитують, насамперед, його самого - як людину й політика.

Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику