Цензор.НЕТ

22.01.14 20:21

Чорновол опубликовала материал о поместье, которое якобы принадлежит Януковичам. ФОТОрепортаж

Недавно избитая неизвестными журналист Татьяна Чорновол опубликовала свое расследование про новое поместье Януковичей в Конча-Заспе.

Об этом она написала в своем блоге, передает Цензор.НЕТ

Публикуем на языке оригинала:

"Якось я написала блог про мотиви замаху на мене. Проте було не дотого, щоб його розмістити. Адже ворог Янукович розпочав справжнювійну.

Позавчора вночі «Беркут» вбивав мого друга Ярослава Гончара. Вчораспец-тітушки вкрали мого друга Ігоря Луценка. В зоні пеленгутелефону Ігоря ми шукали його в сараях та лісосмугах. Ми шукали іне хотіли знаходити і навіть думати про те, що при такому морозі мишукаємо його тіло, і було справжнє щастя, коли знайшли його неми.

Проте вже через кілька годин ми мали двох вбитих наМайдані...

Це війна. Це війна ворога України Віктора Януковича зі своїмнародом.

Війна це страшно. Я була в Чечні в 2000-ному і завжди боялася війнидля власної країни.

Проте цю війну почали не ми, цю війну почав Янукович, це війнаЯнуковича проти України та її народу за власне царство. Він готовийпроливати ріки крові, він готовий зачищати нас. Він хоче царюватита передати царство по спадку, його син, найбагатший «бізнесмен»України теж хоче царювати.

А що таке для Януковича царювати? Поняття «царювати» складається зкількох пунктів, з яких перший це...

І тут я зрозуміла, що саме час розмістити блог про мотиви замаху намене. Адже ті самі мотиви агресії Януковича проти українців іУкраїни.

Адже «царювати» для Януковича починається з життя в розкоші, зплавучого банкетного залу у вигляді корабля з червоного дерева зпозолотою, з масажного столика з цільного шматка мармуру зпідігрівом, з вертольоту Августа, з Міжгір'я.

Причини його кривавої ненависті до нас банальні - він вважає, щоми, українці, кияни, загрожуємо в першу чергу і його палацам, йогобажанню жити в неймовірній розкоші. Що звичайно правда. Проте, щодля нас нормально і справедливо, для психопата Януковича -смертельний виклик.

Так, він психопат, цей сирота з Єнакієве, уявіть, він готовийвбивати лише тому, що ми загрожуємо його Міжгір'ям, його улюбленимцяцькам, побудованим за величезні кошти, які оздоблені найдорожчимив світі матеріалами.

Тому розміщаю свій блог, тим паче, що не відомо, де ми будемозавтра і що буде завтра.

Мотиви замаху на мене - нове «Міжгір'я» Януковича.

Нападники на мене використовували дороге авто в якості тарану. Цеозначає, що за мою ліквідацію було дорого заплачено. Чому?Насправді мене не важко було дістати, я часто виїжджала та виходилаза межі Майдану. «Тітушки» коштують дешево.

Також мене не залякували, мені не погрожували, мені навіть неробили боляче. Мене били відразу на ліквідацію. Мені навіть ненамагалися дуже зіпсувати обличчя, моя щелепа не була зламана,натомість били в скроні. Мої легені були повні крові. Чому менехотіли вбити? Чому за це було дорого заплачено?

Мене вбивали за громадську активність? Мені здається цього буломало для спецоперації. За екскурсії в «Міжгір'я» і «Сухолуччя»? Іцього, здається, недостатньо.

Може за журналістські розслідування? Цим займаюся не одна я,хоча... одна загрозлива для Януковича тема на той час у мене небула опублікована.

Розкажу про неї.

Як відомо офіційно Янукович не має жодної жирної приватноївласності.

«Міжгір'я» купив Сергій Клюєв, мисливський ліси під Сухолуччямвласність Бойка, Тулуба, Демішкана, «Чайний будиночок» підМасандрою належить Пригодському, шикарне будівництво на мисі Айя -Андрію Клюєву.

Я правда писала, що все це брехня, - що Янукович примушує своїпосіпак прикривати його власність.

На початку листопада минулого року я почала розслідування стосовнонового «Міжгір'я», яке за моєю інформацією будується, щоб Януковичроз'їхався по різних маєтках з старшим сином. Останньому, до речі,40 років, і Януковичі вважають, що це не гонорово, що найбагатшалюдина країни Олександр Янукович і цар Віктор Янукович матимутьодне Міжгір'я на двох.

Отож, як тільки Віктор Янукович став президентом на територіїДержавної резиденції Конча-Заспа, а також діброви Жукова островапочалося спорудження нового Міжгір'я.

Коли автор отримала цю інформацію від будівельників - поїхалаперевірити.

Побачене -вразило.

янукович поместье

Будинки нового Міжгір'я виявилися будуються кудишикарнішими ніж будівлі старого Міжгір'я.

янукович поместье

Дорогу зі Столичного шосе будівельники протягнули просточерез територію державної резиденції Конча-Заспа, через озеро Кончапобудували капітальний міст.

янукович поместье

Сам маєток - архітектурний ансамбль з кількох будівель.Дорога веде до величезної круглої площі, справа від неї жилийбудинок. Його довжина майже 200 метрів, він має площу близько 10тисяч квадратів. Окрім двох поверхів, будинок має підвал з високоюстелею та дуже товстими стінами.

янукович поместье

Відомий будинок «Хонка» в Міжгір'ї куди менший.

Таксамо над круглою площею височить Будинок прийомів, за нимвертолітний майданчик.

янукович поместьеянукович поместье

Зліва, будівельники кажуть, зимовий сад та картиннагалерея.

янукович поместье

Трохи обабіч, за окремим парканом адміністративно-офіснийцентр.

янукович поместье

Над озером сауно-банний комплекс - величезна будівля здерева.

янукович поместье

Сауна вже готова. Будівельники розповідали, що останній рік вбаню наїжджали господарі. Однак робітники не бачили нікогоконкретно, за їх словами, господарі приїжджають у великих кортежахз потужною охороною і будівельників в цей час заганяють в глибтериторії за стрічки.

Однак всі з ким доводилося говорити автору були певні, щоприїжджає син Януковича.

Такої самої думки були і сусіди маєтку.

За їх словами частково земля на якій будується нове «Міжгір'я»колись була приватизована Василем Хмельницьким, потім перейшлабратам Бурякам.

«Близька довірена особа Буряка мені розповідав, що Януковичпросто поставив їх перед фактом, що забирає частину земель»,-розповів автору один з сусідів маєтку.

Також він додав, що 2010 році, коли почалося будівництво курувавроботами Юра Єнакіївський. Однак вже в 2012 році, ця інформаціязабулася, всі почали говорити, що маєток належить Януковичам.

До речі, в 2010 -2011 році Юрій Іванющенко, колишнійкримінальний авторитет Єнакієве вважався смотрящім за бізнесом відЯнуковича, був найближчим до тіла, тому той факт, що він почавбудівництво нового Міжгір'я автора не здивував.

А ось в 2012 стосунки між ним та Януковичем дещо охололи,зрештою бізнесові сімейні справи очолив Олександр Янукович,відповідно і в новому Міжгір'ї забули про Юрія Єнакіївського.Будівельники почали говорити виключно про Януковича-сина.

В один з візитів автор зробила штук сто фотографій. Це ще булодо того, як люди піднялися на Майдан. Тоді саме для візиту в НовеМіжгір'я я купила будівельну каску, яка потім знадобилася мені наМайдані. Фотографії залишила деяким опозиційним депутатам. А потімзайнялась пошуком доказів.

Зразу стало зрозуміло - власники не турбувалися стосовнодокументів для будівництва, воно, по-суті, було самовільне, насамозахоплених землях.

А хто в цій країні може вести самовільне будівництво на земляхдержавної резиденції Конча-Заспа?

В один з походів в маєток мені вдалося дізнатися назву фірми,що

будує - ТОВ «Єдітепе». Від цієї фірми вдалося протягнути цікавуниточку.

Що цікаво ця фірма нещодавно перебувала в стадії банкрутства. Вінтернеті можна знайти судові документи в яких арбітражним керуючимТОВ «Єдітепе» був зазначений Микола Васильович Гончаров.

Цей же чоловік в 2009 банкротив іншу донецьку фірму «Азовмех».Останню фірму певно було дуже цікаво банкроти ти адже на її рахункиперед цим впали величезні кошти на будівництво каналу Дунай-Чорнеморе. Цей канал Україна риє десятки років, а він постійнобезсовісно замулюється, хоча насправді це той проект в якомутрадиційно «замулюються» державні кошти.

І що мене особливо зацікавило - під час банкротства «Азовмеху»кредиторам підігравало керівництво фірми. Спочатку керівником«Азовмеху» значився Дмитро Зайцев потім Вадим Трушкін. Це відоміавтору особистості. Вони в 2011 році рейдерським чином забрали уірландського власника універмаг «Україна», а також у державиУкраїна золоті копальні в Закарпатті. Про це можна прочитати вмоєму попередньому блозі. Коротко скажу, що ірландські газети в2012 році друкували розслідування, що універмаг «Україна»рейдерським чином забрала у ірландського банку родина Януковичі, азолоті копальні офіційно зараз належать бізнес-партнеру міністраМВС Віталія Захарченка, хоча де-факто теж відійшли Януковичу.

Отже одну ниточку зв'язків цього шикарного будівництва зЯнуковичем автору вдалося намацати.

Також під час одного з візитів на маєток мені вдалося позичитиплан розташування всіх об'єктів в тому числі комунікацій натериторії маєтку.

Для Януковича який просто параноїдально турбується про своюбезпеку це був справжній удар. Адже після публікації цієї картидовелось би вкладати великі кошти в перебудову, заради безпеки. А язбиралася її публікувати. Взагалі, я розуміла як мені важливопоспішити викласти цей матеріал.

Однак я не встигла і вважаю це стало причиною нападу намене.

Адже про мої плани було відомо.

Я особисто приїзджала на маєток показувала посвідчення івимагала мені повідомити, що це за будівництво. Вони знали що умене є фото, адже під час пікетування Медведчука, я загубила підчас сутички з його охоронцем мобільний телефон на якому було кількадесятків якісних фото нового Міжгіря.

Я знаю, що після втрати карти в маєтку всі стояли на вухах, апозаяк я до цього публікувала план будинку Януковича на мисі Айя, яприїзджала в Конча-Заспу це все прив'язали до мене.

Певно була спокуса примусити мене замовчати. Вони моглисподіватися що разом зі мною пропадуть мої матеріали, адже вонибули неопубліковані. Вони певно думали, що журналіст повинентримати в таємниці ексклюзивні матеріали.

Тільки вони не знали, що мене не хвилював ексклюзивний матеріал,нове Міжгір'я мене цікавило, виключно, як слабке місце Януковичадля тиску Майдану.

Коли мене били по голові на Бориспільській трасі, і я вирішила,що мене вбивають, моєю думкою було - добре, що матеріали по новомуМіжгір'ю не помруть разом зі мною.

Проте я виявилася живуча.

Коли я опинилася в лікарні, і моє здоров'я пішло на поправкупочали відбуватися цікаві речі. Непублічний Юрій Іванющенко (ЮраЄнаківський) про існування якого в країні до 2010 року знало лишеобмежена кількість людей, розвів небачену активність, він почаврозповідати в політичних кулуарах, що це його маєток.

Поведінка абсолютно неадекватна його психотипові. Хіба що його вцьому попросили. А попросити його могла лише одна людина ВікторЯнукович, щоб в інформаційний простір не прорвалася небезпечна длянього інформація.

Адже Віктор Федорович прекрасно занає, що в в країні де не маєкоштів, щоб добудувати лікарню для окнкохворих дітей люди не можутьнормально сприйняти будівництво ще одного Міжгір'я, яке кудипишніше за старе.

А взагалі: хто такий Юрій Іванющенко (Юра Єнакіївський)?

Такого бізнесмена країна донедавна взагалі не знала. Спочаткувін був відомий як кримінальний авторитет, потім, як автор найбільшбрудних корупційних схем, менеджер-смотрящий за бізнесомЯнуковичів. А потім загубив навіть цей свій статус.

Хтось може повірити, що він дозволив би собі будувати маєтокпишніший ніж у царя.

Хтось може собі уявити, що він би відмовився,якби Януковичнаказав би йому публічно захистити царську власність.

До речі, коли я лежала в лікарні були роблені цікавіманіпуляції. Працівникам на будівництві розповіли, що вони будуютьдля Юрія Єнаківського, він навіть особисто приїжджав і вперше ходивміж працівниками - показував свій фейс.

Зрештою інформація прорвалася назовні. В ЗМІ з'явиласяінформація про цей маєток, як про маєток Юрія Єнакіївського.

І навіть, якщо я помиляюся, якщо це маєток таки Юрія Іванющенка.Це нічого не означає. Будівництво в Конча-Заспі заслужило отриматистатус Міжгір'я номер два.

Іванющенко ніколи не був бізнесменом рівня Ахметова. Якщо навітьвін будує для себе, то з тих коштів, що привласнив в статусісмотрящого за бізнесом Януковича. Отже це гроші зароблені в бруднихсхемах пограбунку країни, держбюджету, які курувала Сім'я.

Це дуже пишний маєток. Найрозкішніший в Україні, має всіперспективи опинитися в світовому топі. При чому збудований завкрадені у держави кошти, адже кошти Януковчів-Юри Єнаківського це«безпредєльне» пограбування бюджету України. Отже це «Міжгір'я»номер два заслуговує на народний вирок, як і Міжгір'я номеродин.

І все-таки воно Януковича... Хоча знов таки це не важливо.Насправді, я сподіваюся українці не будуть чекати, коли офіційно внього вселиться спадкоємець Віктора Федоровича на президентськомутроні України, або смотрящий Януковича, колишній кримінальнийавторитет Юрій Єнакіївський.

Ера «єнакіївських» та їхніх Міжгір'їв закінчилася, коли повставМайдан. Треба довести справу до кінця.

Янукович стає слабкішим, коли забрати його цяцьки. Київ і такнаш, ми не повинні вмирати на нашій Європейській площі, ми повиннійти на Міжгір'я. Йти великою масою. Щоб нас там було не менше стотисяч. Це важко, це смертельно ризиковано. Але без цього ніяк, безцього нас будуть стріляти невідомі в центрі Києва, чи виловлюватипо одному бити до смерті біля наших будинків".

← Назад в рубрику