Цензор.НЕТ

24.11.10 15:53

ГНІВ МАЛИХ ПІДПРИЄМЦІВ

Нові вороги президента – це торговці на ринках, власники кіосків, таксисти, власники закусочних. На російськомовному Сході, який, власне, і підтримав Януковича, вони виходять на вулиці так само, як і націоналістичному Заході.

ГНІВ МАЛИХ ПІДПРИЄМЦІВ

У президента України Віктора Януковича сьогодні нова проблема. Після того, як його поплічники присвятили перші місяці його президентства спробам завдяки різноманітним каверзам  змусити його найзапеклішого ворога колишнього Прем’єр-міністра Юлію Тимошенко перейти в оборону, тепер він зіштовхнувся з новим типом противника. Він не має такої чарівної зовнішності як Тимошенко з її золотою косою, він носить гумові чоботи та куртки на ватині; у жінок золоті коронки на зубах, а чоловіки часто погано поголені. Нові вороги президента – це торговці на ринках, власники кіосків, таксисти, власники закусочних. На російськомовному Сході, який, власне, і підтримав Януковича, вони виходять на вулиці так само, як і націоналістичному Заході. 

В Києві їхні акції тривають вже кілька тижнів, в понеділок кількість демонстрантів за підрахунками спостерігачів сягнула 30000, хоча міліція нарахувала лише 5000.

Каменем спотикання став новий податковий кодекс, який, насправді, є потрібним. За даними Світового Банку, Україна має третю найгіршу систему оподаткування у світі, а експерти на зразок Рікардо Джуччі з «Німецької групи радників» дотримуються думки, що реформа сприятиме наведенню ладу та консолідації державного бюджету. Серед іншого, Джуччі схвально говорить про те, що малі підприємці, які практично не платять податків, та їхні працівники – приблизно 3,7 мільйони осіб – нарешті братимуть участь у фінансуванні держави. Але саме це викликає обурення малих підприємців. До цього вони сплачували фіксований податок в розмірі від 1,80 до 18 євро на місяць. Однак тепер більшості з них загрожує різке збільшення цієї суми, а деяким навіть приєднання до звичайної системи оподаткування з обов’язковою звітністю та, насамперед, перевірками сумнозвісної податкової міліції. Їх гнів збільшує ще й той факт, що цей закон, на їх переконання, дає переваги великим підприємствам, тобто олігархам, які підтримують Януковича. І навіть якщо опозиційний політик Юлія Тимошенко намагається очолити ці акції протесту, на думку спостерігачів, ініціаторами є самі постраждалі.

Для Януковича цей гнів народу є справжньою проблемою. Малі та середні підприємці, які мобілізували свої сили, є найбільш активною групою населення: під час демократичної Помаранчевої революції 2004 року вони вже одного разу допомогли його скинути. Але якщо він піде їм на зустріч, він ризикує посваритись з Міжнародним валютним фондом, який надав кредит Україні на умовах жорсткої бюджетної дисципліни. Але проблеми на цьому не закінчуються: Янукович може викликати ще більший гнів народу, якщо, згідно з вимогами міжнародних кредиторів, він реформує пенсійну систему та ще більше скоротить газові субсидії для побутових споживачів. Поки що президент не знайшов виходу з цієї ситуації. Він ще не підписав новий податковий кодекс, а нещодавно тоном суворого шкільного вчителя зробив догану прем’єр-міністру Азарову. Людей на вулицях це не заспокоїло. В понеділок на знак своєї готовності до тривалих акцій протесту вони встановили намети на центральній площі Києва – Майдані Незалежності, а саме з наметів на Майдані розпочалась колись Помаранчева революція. 
Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику