Цензор.НЕТ

16.12.05 17:10

КРАЩЕ «КОНФУЗ» ДЕПУТАТІВ, НІЖ «ЗАПАХ» ВІД ПРЕЗИДЕНТА

Олександр Курінський

В апараті Конституційного Суду вже давно підготовлене рішення про відміну політреформи, а Ющенко тільки й чекає, аби його прийняли. Принаймні в цьому переконані більшість депутатів, з якими вдалось поспілкуватись. І саме цим вони пояснюють недавній «конфу

Як влучно сказав космонавт-парламентар Леонід КАДЕНЮК: «Мені нічого не відомо про домовленість, але якби вона й була, я б мабуть про це не сказав». Він же зосереджує увагу на недостатній компетентності запропонованих осіб – Івана Вернидубова, Олега Литвака і Марії Маркуш. Герой України, як завжди, не багатослівний…

Зате представниця президентської «Нашої України» Лілія ГРИГОРОВИЧ підносить сюрприз. Виявляється вона та її колеги по фракції не голосували. Невже проющенківська сила відтепер буде симпатизувати політреформі? Все, виявляється, простіше – знову кадрове питання. Пані Григорович не вважає запропонованих осіб фахівцями. Окрім того, має претензії.

«Насамперед, давайте проаналізуємо персоналії запропонованих людей. Хто там? Вернидубов – «Регіони», Маркуш – комуністи, Степан Гавриш (тут Лілія Степанівна переплутала Гавриша із колишнім в.о. Генпрокурора Олегом Литваком. – авт.). Звичайно, що такий розклад Конституційного Суду мене особисто не задовольняє, тому я й не приймала участі в голосуванні. Вернидубов – відомий опонент Верховного Суду, в часи, коли той прийняв рішення, що другий тур фальсифіковано, Маркуш – малопрофесійна.». Думку про домовленості вона теж відкидає: «Їх не існувало».

Колишній представник Президента в парламенті, а нині - позафракційний Олександр ЗАДОРОЖНІЙ лукавити не хоче і говорить прямо: «До того часу, поки не знівелюється формальна небезпека для Конституційної реформи, нічого не буде».

Соратник Володимира Литвина Василь НАДРАГА погоджується, що Конституційний суд своїми попередніми рішеннями (як-то – дозвіл Кучмі обиратися на третій строк – авт.) показав свою залежність і те, що він може потрапляти під вплив. «Тому, що відбулося вчора, є кілька причин. Безумовно – це побоювання відміни реформи (і мій колега Ключковський довів це) Конституційним Судом у повному складі. В якому обсязі ця небезпека існує, я не берусь відповідати. Але вона є».

На друге місце депутат ставить незгоду з персоналіями, що пропонувались: «Дві проблеми просто злились». Правда, про домовленість між фракціями Надрага теж не чув. Тому, пропонує чекати Нового Року і нових, погоджених, кандидатур, які сподобаються «і червоним, і помаранчевим».

Позафракційний депутат Геннадій РУДЕНКО не виключає спроб відмінити політреформу, але акцентує увагу на більш глобальному аспекті: «Будь-яка політична угода затавровується в кар’єрі кожної політичної сили. І її репутація, якщо вона намагається відмінити політреформу під соусом недосконалості процедури, може бути просто «спалена». Дійсно, у всіх фахівців є питання щодо змін до Конституції – подання, реєстрації, так званого пакетного голосування… Але потрібно згадати ситуацію і що в той час відбувалося».

Незатвердження суддів, вважає Руденко, пройшло дипломатично: «Хтось не проголосував, когось немає в залі.. Мені це подобається, бо це елемент депутатської етики». Говориться все це з усмішкою.

Принаймні, це краще, ніж спроби політреформу відмінити: «Природа цих процесів – з неприємним запахом. І моралізм, з яким сьогодні окремі провладні депутати згадують спірні питання голосування за зміни до Конституції, мене дивує. Я особисто хотів би перенести це на спортивну термінологію – гра забувається, а результат залишається».
Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику