Цензор.НЕТ

23.12.05 16:01

ДЖЕНТЕЛЬМЕНІВ ДО ФІГА – МЄСТОВ НЕ ВИСТАЧАЄ! ДЕПУТАТИ, ЯКИХ МИ ВЖЕ НЕ ПОБАЧИМО В РАДІ

Що може зробити людина, котра потрапила на завідомо не прохідне місце у виборчому списку, всі могли чудово бачити 21 грудня – депутат Кириллов і його спроби відмінити бюджет ще не раз згадуватимуться з легкою долею іронії. Особливо тими політиками, що на

Напевно, одні з найбільш колоритних фігур що не будуть представлені у наступному скликанні Верховної Ради – комуніст Георгій Крючков і представниця СДПУ(о) Тамара Прошкуратова. Хоча, остання, на відміну від голови комітету з питань національної безпеки і оборони, мрій на депутатство не полишає.

Щоправда, в самому середовищі об’єднаних есдеків про неї говорять не приховуючи злорадства. Мовляв, Тамара Сергіївна просто занадто довго літала в хмарах – чи то не зрозуміла, чи то просто забула, що в 2002 році її взяли лише у якості прапора. Аби показати народність найнеолігархічнішої на той момент партії... Після того, як її надії розбили, впала в шок і кілька днів ніде не з’являлась.

Самі ж есдеки з такої наївності дивуються і не розуміють своєї палкої соратниці - ішла б собі директором якоїсь непоганої школи, кажуть вони, чи завідувачем „припакованої” кафедри в університеті. Так ні – тягне людину в політику і все тут! Що, в принципі, зрозуміло – приковуватись наручниками до екс-губернаторів значно цікавіше, ніж давати потиличники маленьким бовдурам...

Сама ж Тамара Прошкуратова коментує ситуацію з ентузіазмом, але не багатослівно. Як тільки-но стало відомо, що в списку СДПУ(о) вона опинилася в другій двадцятці (а відповідно - справедливо прогнозувалось, що у загальному списку „Не ТАК!” буде ще далі), усіляко намагалась виказувати оптимізм. Те, що „Героя України” засунули так далеко без її відома, вона відкидає. „Безумовно, зі мною радились”, - говорить Тамара Сергіївна, але якось невпевнено. Зате планує пройти до Верховної Ради. Причому, наголошує, що кінцеве 32 місце – її особиста ініціатива.

„Я вірю, що після виборів 26 березня до Верховної Ради потраплять близько 40 депутатів опозиційного блоку „НЕ ТАК!”. Я запропонувала дати мені 32 місце задля того, щоб продемонструвати, що я вірю у впевнену перемогу нашої політичної сили”, — підкреслила вона. Хоча, в даній ситуації більше віриться в те, що й нещасне 32 місце дісталося їй з великими потугами... Не буде у наступному скликанні серед есдеків і Валерія Борзова (43 місце) та ще цілої когорти представників „ордену троянди”: Вадима Місюри (33), Олександра Царенка (39), Сергія Подобєдова (47) та інших. У зоні ризику – Заєць, Шурма, Рафальський, Воюш, Писаренко, Фікс.

Інший колоритний депутат – Георгій Крючков до своєї неучасті у виборах відноситься по-філософському. Щоправда, дає зрозуміти – його просто витиснули зі списку. „Я дізнався зі ЗМІ, що я подав заяву про неучасть у виборах... Дізнався про бесіду з першим секретарем ЦК – виявляється, в мене виникли проблеми, пов’язані з тим, що мені важко виконувати депутатські обов’язки”, - з подивом говорить він. Водночас, зазначає, що цікава розмова все ж таки була. „До мене напросився один з керівників партії, голова Центральної Контрольної Комісії і сказав, що він пів на другу ночі прокинувся і не міг спати через ідею, аби ми, кому „за” подали заяву, де просимо не включати нас в список”, - ділиться секретами Георгій Корнійович. До речі, слід зазначити, що сам голова ЦКК, 1939 року народження, Георгій Пономаренко перебуває на прохідному 18 місці.

„Я йому сказав: підписувати не буду з двох причин. Перша – де записано, що мене повинні включити у список і запитав - на якій підставі я повинен писати? В історії нашої партії був випадок, коли 110 членів ЦК подібною заявою при Горбачові „вивели”. І сказав: хто тебе до мене підіслав, хай будуть спокійні – я це питання порушувати не буду”, - говорить Крючков. Хто ж саме підіслав і чи можна розцінювати дані події, як „курс на омолодження партії” депутат відповідати не хоче. З іншого боку – яке може бути омолодження, коли головний комсомолець, народний депутат Андрій Поліїт теж „у списках не значиться”?..

Тому, Крючков готується до пенсії і збирається писати мемуари. „Я події сприймаю спокійно - що так буде я знав більше року тому. Думаю, що не пропаду. Відчуваю – маразм, мабуть, повний, але де поснідаю, туди й обідати йду, ширінку, як кажуть, застібаю”, - на останок з посмішкою каже він. Між іншим, разом з Крючковим можуть сказати „прощавай” депутатському кріслу Соломатін, Мішура і Родіонов.

Загалом же, подібних депутатів, що опинилися за бортом не так вже й мало. Виходить, як в старому бородатому анекдоті: „джентельменів до фіга - мєстов на всіх не вистачає”. Серед „Регіонів України” – це Володимир Бронніков(114) і Тетяна Засуха(117), котрим, однак, може вдасться заплигнути у останній вагон, Володимир Пєхота, Леонід Ісаєв, Петро Писарчук(130-132), Євген Лапін(135), Володимир Зубанов(138), Григорій Калетнік(142), Василь Залигін(151). З 90 ж місця починається – зона ризику...

У соціалістів навряд чи потраплять до парламенту двоє нинішніх депутатів – Микола Карнаух (77) та Леонід Вернигора (79). У „Нашої України” таких „щасливчиків”, що опинилися після умовно прохідного 110-120 місця – не злічити. Та найбільш відомий з них, мабуть, Микола Жулинський. Цікаво, що легенда українського політикуму – Віра Іванівна Ульянченко займає ризиковане 118 місце, відразу за нардепом Юрієм Криворучко.

У фракції Володимира Литвина після березня 2006 року ми, навряд чи, побачимо депутатів Олександра Шевченка (44) та Івана Рішняка (45). Щоправда, може зорі складуться таким чином, що й улюбленець Людмили Кучми Володимир Семиноженко (40) залишиться за бортом депутатського життя.

Цікаво, що Юлія Тимошенко, борючись за чистоту рядів, не взяла до своїх лав Олександра Задорожнього, а також колишніх провладних депутатів Петра Димінського, Ігоря Насалика та Ігоря Плохого. Що ж до самої Юлії Володимирівни, то навряд чи журналісти пробачать їй невключення у список найбільшого оригінала парламенту Олександр Волкова. Хто ж тепер розказуватиме в інтерв’ю, що „Україна йде на букву Х” і матюкатиметься прямо в диктофон? Тож, говорячи, що він представляє фракцію „херов-бубликов” колишній директор парламенту був повністю правий.
Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику