Цензор.НЕТ

20.06.06 11:37

ЯК ДІЛИТИМУТЬ ПОРТФЕЛІ: ФОРМАТ ТРІЙКИ

Яким буде розподіл посад спрогнозувати вкрай важко і навіть самі учасники переговорів не можуть точно знати, які конкретні портфелі їм дістануться. Але вже точно зійшлися на принципі їх розподілу. Загалом же, «Наша Україна» матиме 8 посад в уряді, соціалісти – 4, БЮТ – всі інші. Тепер залишилось тільки створити саму коаліцію.

Ще тільки-но почалися переговори про створення коаліції, журналістів найбільше цікавило кадрове питання. Самі ж коаліціанти, натомість, вперто уникали цієї теми. Мовляв, головне програмні основи. Тепер, схоже, час розподілу посад настав. От тільки не зрозуміло якою ж буде коаліція. Щоправда, формат «трійки» все ще має, мабуть, трохи більше шансів.

На таку думку наводить принаймні погодження позицій по НАТО (після референдуму), землі (мораторій до 2012 року), подальше впровадження політреформи (законопроект 3207), створення урядових комітетів та необхідності затвердження програми майбутнього уряду на засіданні парламенту. Та й чутки ширяться кулуарами парламенту – коаліція буде ось-ось.

Тому вже найближчим часом можна очікувати кінцевих результатів (принаймні, за оптимістичними оцінками), а значить і вирішення кадрових питань. Яким саме буде цей розподіл – спрогнозувати вкрай важко і навіть самі учасники переговорів не можуть точно знати які конкретні посади їм дістанеться. Але вже точно зійшлися на принципі їх розподілу.
Так, на сьогодні вони мають чотири протоколи - фактично це чотири групи посад, які обиратиме кожна з політичних сил відповідно результатів виборів. Тобто за схемою спочатку БЮТ, потім – НУ та СПУ.

До першої групи входять три посади: прем’єр, спікер та перший віце-прем’єр. Зрозуміло, що за таких обставин головою уряду стане Юлія Володимирівна, спікером, скоріш за все, Юрій Єхануров. Що ж до посади віце-прем’єра, то тут найбільше шансів має Йосип Вінський, хоча є й інші варіанти.

До другої групи входять посади 19 міністрів. Цікаво, що посада голови МВС теж потрапляє до розподілу, незважаючи на колишні заперечення нашоукраїнців. Ймовірно, що на неї претендуватимуть дві особи – Олександр Турчинов та нинішній міністр Юрій Луценко. Міністри оборони і закордонних справ – квота Президента, але їх планують назначати після консультацій з фракціями і відповідного рішення Ради коаліції. Тобто існує ймовірність того, що депутати зможуть провалити кандидатуру, котра їм не сподобається.

Загалом же, «Наша Україна» матиме 8 посад в уряді, соціалісти – 4, БЮТ – всі інші.

В третю чергу дилітимуть комітети Верховної Ради – знову ж таки за пропорційною системою. Цікаво, що для запобігання різноманітним зловживанням, пропонуються наступні варіанти. Якщо голова комітету представляє БЮТ, то заступник обов’язково – від «Нашої України», а секретар – від СПУ. Якщо ж голова від «НУ», то заступник – від СПУ, а секретар від БЮТ. І, відповідно, останній варіант – СПУ-БЮТ-НУ. Опозиції планують віддати контролюючі комітети. До речі, посада першого віце-спікера буде винесена окремо, тобто котуватиметься на рівні комітету.

Наостанок «кадрова рулетка» закрутиться навколо Фонду держмайна, Антимонопольного комітету, Рахункової палати, Держкомітету телебачення та радіомовлення і уповноваженого з прав людини. Зрозуміло, що найбільш привабливішим тут є посада «головного по приватизації» і цілком ймовірно, що скоро ми матимемо іншого голову ФДМ – від Блоку Юлії Тимошенко.

Тож тепер справа за малим – створити «демократичну» коаліцію. Шанси на це досить високі. Якщо, звичайно, Партія Регіонів не перекупить «Нашу Україну» більш солодким печивом. Це розуміють всі і тому учасники переговорів в форматі трійки не довіряють одне одному. Планується, що навіть голосування за прем’єра та спікера відбуватиметься одночасно. Прямо по Ільфу й Петрову – «утром деньги, вечером - стулья».
Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику