Цензор.НЕТ

22.06.06 15:34

«БІЛЕ БРАТСТВО» Й «ШОКОЛАДНІ ЗАЙЦІ»: ПОЧАТОК ВІЙНИ ЧИ ПОЧАТОК ДРУЖБИ?

Олександр Курінський

Насправді тепер вже не так важливий сам факт створення коаліції, як те, чи вдасться Тимошенко й Порошенко знайти порозуміння.

Адже про їхню взаємну «любов» давно складають легенди. Тепер же їм треба засунути власні амбіції кудись подалі, у глиб коаліційної угоди. Звичайно, якщо вони не хочуть аби день 22 червня асоціювався не тільки з початком Великої Вітчизняної, а й початком війни між ЮВТ та шоколадним королем. А то раптом буде така собі «Велика Шоколадна бійня»: біле братство проти шоколадних зайців…

А в те, що ця війна могла би бути досить кривавою, хоча й тихою, переконувати нікого не треба. Адже «Наша Україна» прагне якнайменшого посилення Юлії Володимирівни і Петро Олексійович ідеально підходить для такої ролі. Щоправда, розпочавши бійку на коаліційному кораблі, можна зробити таку пробоїну, через яку потонуть усі пасажири. Та, зрештою, це не є особливим стримуючим фактором – не дарма ж сьогодні багато говорять про план деяких депутатів з «НУ» через кілька місяців завалити уряд Тимошенко і створити широку коаліцію.

З іншої сторони ніби й праві ті, хто говорить – Юлія Тимошенко та Петро Порошенко будуть дружити заради самозбереження. От тільки – чи вистачить терпіння?

БЮТівець Василь ОНОПЕНКО, наприклад, не бачить нічого страшного в такому тандемі: «Це право «Нашої України» визначатись кого пропонувати на голову Верховної Ради. Дійсно, не секрет, що між Тимошенко і Порошенко були певні непорозуміння, пов’язані із колишньою діяльністю. Але це не означає, що вони мають перекинутись на роботу коаліції. Більше того, я думаю, це піде на користь – якщо вони обоє займатимуть високі посади, то будуть на світлі, не буде інтриг і все буде прозоро і ясно». Намагань же з’їсти одне одного не буде, оскільки це впливатиме на всю коаліцію.

Натомість нашоукраїнець Борис БЕСПАЛИЙ, взагалі, волів би не говорити про «нелюбов»: «Вони – конкуренти на роботі, а хто з них кого любить, кого не любить… Там де є вибори, завжди конкуренція і якщо ніхто не набрав 51%, то постає питання компромісів. Дана ситуація – якраз і є той необхідний нульовий варіант, що забезпечить баланс. Чи ви б хотіли, аби Порошенко залишився рядовим депутатом і ціллю для тих, хто його оббріхував? І через Порошенко продовжували б мочити «Нашу Україну»? Ми були б дітьми, якби на це погодились».

«НУ» на дітей, дійсно, не схожа, тому й втілює в життя таку систему стримування і противаг. До того ж, як зазначає Беcпалий, має бути «політична реабілітація Порошенка». А справжнім ключовим моментом стане мить, коли Петро Олексійович проголосує за Юлію Володимирівну і навпаки: «Без цього коаліція не відбудеться. Фактично це – політична нічия, коли немає ані переможців, ані переможених. Не можна будувати коаліцію, коли когось ламають через коліно».

Представники Партії Регіонів, у свою чергу, не сумніваються у конфліктності такого тандему. Як зазначає Ігор ШКІРЯ заяви помаранчевих самі по собі нічого не значать: «Коли піде поділ портфелів, ви побачите які потрясіння будуть відбуватися на стадії формування коаліції. В будь-якому випадку це скінчиться скандалом і розвалом. А відповідати за країну доведеться все одно нам».

Щоправда його соратник по фракції Василь ГОРБАЛЬ, як і Беспалий, піддає сумніву слова про нелюбов і не виключає варіанту співпраці. «Адже у нас в політиці іноді буває настільки смішно, коли увечері одні на одного помиї виливають, а зранку обнімаються», - говорить він.

Головний комуніст країни Петро СИМОНЕНКО переконаний, що «помаранчева коаліція сама закладає конфлікт» і називає такі дії авантюрними. Йому протирічать соціалісти.

«Невже Тимошенко и Порошенко не розуміють – в збереженні один одного їхнє благополуччя? - запитує Станіслав НІКОЛАЄНКО. – І я переконаний, що вони домовляться та будуть працювати, бо від цього залежатиме доля всієї коаліції. Ціна велика і в зв’язку з нею порозуміння буде».

Та найголовніше, що, схоже змирились із Порошенком, навіть, всередині БЮТу. І якщо, дізнавшись, хто керуватиме парламентом, Юлія Володимирівна, за її зізнанням, не спала майже всю ніч, то тепер перейматиметься менше. Адже прем’єрство дуже гарно впливає на сон. Особливо для неї.
Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику