Цензор.НЕТ

29.06.06 15:13

«ПОРОШЕНКО ДОПОВЗАЄ ДО КРІСЛА. АЛЕ НЕ ДО СПІКЕРСЬКОГО, А ПРЕЗИДЕНТСЬКОГО» - Ексклюзивні коментарі депутатів!

Бачити Петра Порошенка у кріслі спікера хоче лише невелика частина парламентарів. Про що можна говорити, коли згідно деяких даних у фракції «Наша Україна» за його висування проголосувало всього 46 депутатів із 80-ти?

Щоправда, і БЮТ, і СПУ не відчувають особливої радості, коли до них приходять представники різних груп в «НУ» і просять «завалити» Порошенка. Зрозуміло, що самі при цьому у відкритий конфлікт з кумом Ющенка вступати не бажають. Багато народних обранців бояться за свій бізнес, розповідаючи один одному життєві «страшилки» про гарний апетит Петра Олексійовича часів його секретарства в РНБОУ. І наголошують – з тих пір Порошенко абсолютно не змінився.

Дійсно, почути щось хороше про потенційного спікера в особистих розмовах з депутатами дуже важко. Дехто, як, наприклад, Микола КАТЕРИНЧУК, взагалі, відмовляються давати коментарі: «Я не хочу говорити про Петра Порошенка». Схожу тактику обрали й комуністи – і Петро СИМОНЕНКО, і Адам МАРТИНЮК вважають нинішню ситуацію виключно проблемою «помаранчевих». БЮТівці, зціпивши зуби, говорять, що треба поважати вибір «Нашої України». Коротше кажучи – угода підписана, тож треба голосувати.

І нікого особливо не турбує, що саме колишній голова СБУ Олександр Турчинов у вересні 2005 року говорив – звинувачення Олександра Зінченка проти Петра Порошенка мають підґрунтя та наводив, навіть, деякі приклади корупційної діяльності. Тепер же буде цікаво глянути, як він тиснутиме на кнопку або вкидає бюлетень. Зрозуміло, що суди й спеціальні відомчі комісії не знайшли підтвердження звинувачень ні Порошенка, ні Третьякова, ні Мартиненка. Але ж саме Юлія Володимирівна назвала причиною відставки її Кабміну бажання прикрити корупційний скандал в оточені Президента більш резонансним інформаційним приводом.

Про це сьогодні нагадав і Олександр МОРОЗ: «В суспільній свідомості кандидатура Петра Порошенка нерозривно пов’язана з крупним бізнесом і це теж треба мати на увазі».

На переконання лідера соціалістів, призначення Тимошенко і Порошенка на ключові посади обов’язково реанімує вересневий конфлікт. Хоча, можливо з того часу Петро Олексійович змінився на краще? Чи його висування слід розглядати, як прощення минулих гріхів?

У відповідь на ці питання Тарас ЧОРНОВІЛ задає зустрічне: «Прощення ким? Ющенко своїх кумів не може звинувачувати – вони апріорі є святими. Тимошенко ж хоч з дияволом піде на домовленості. Тому мова йде лише про відповідну кон’юнктуру, але це справа більшості. Я особисто не вірю в те, що Порошенко змінився».

Представник БЮТ Володимир ЯВОРІВСЬКИЙ не хоче бути категоричним у визначеннях. Воно й не дивно – його фракції в будь-якому випадку доведеться голосувати за кандидатуру «Нашої України». І ні для кого не секрет, що багато БЮТвців робитимуть це з відразою – вони не надто цензурними словами згадують Петра Олексійовича в кулуарах. Щоправда, Яворівський наголошує: «Як би там не було, але він подав до суду на Зінченка і виграв. Тому говорити про його корупційні дії можна лише віртуально. Коаліція створювалась болісно і важко. За БЮТ залишилась посада прем’єра, за «Нашої Україною» - спікера. «НУ» зійшлася на Порошенку і бере на себе всю відповідальність за його роботу. Від нього ніхто не приховує рейтингу і ставлення суспільства, яке є дуже неоднозначним. Хочу вірити, що він зробив висновки».

Соціалістка Валентина СЕМЕНЮК зазначає: «Корупційні скандали вдарили не тільки про Президенту, а й по інших членах коаліції. Якби ми в вересні пішли в опозицію, то на виборах взяли би голосів не менше за Юлію Володимирівну. Але ми розуміли свою відповідальність перед Президентом, тож взяли частину удару на себе. Сьогодні знову стоїть питання висунення тих же людей! І коли буде новий скандал, він вдарить і по нас. СПУ своє слово перед Президентом виконала, тепер хай він дотримує свого».

Регіони ставляться до ймовірного обрання Порошенка спокійно. «Якщо фракція «НУ» прийняла це рішення, значить вона закрила очі на ті всі речі, що були в минулому», - підсумовує Василь ГОРБАЛЬ.

Натомість конкурент Порошенка в боротьбі за спікерське крісло Анатолій КІНАХ переконаний, що коаліціантам треба шукати консолідуючий варіант. «Ми з Петром Порошенком давно знайомі, я поважаю його за волю і вміння тримати удар, але треба чітко розуміти – парламент не може бути бізнес-корпорацією. Контроль за діяльністю гілок влади не може будуватися на міжособистісній конкуренції. Якщо ситуація перейде в таку площину – це буде шлях в глухий кут і поглиблення протистояння. Нам же потрібен уряд, який працюватиме як мінімум на середньострокову перспективу», - каже екс-секретар РНБОУ.

Іван БОКИЙ головним протиріччям вважає те, що НСНУ, яка декларувала відокремлення влади і бізнесу, сьогодні навпаки штовхає його представника на найвищу парламентську посаду: «Тут логіки немає ніякої. З іншого боку питання не в особі, а втому кого він репрезентує. Великий бізнес в Україні, нажаль, не змінився і процвітає за корупційними схемами».

Щоправда «регіонал» Ярослав СУХИЙ просить не демонізувати Порошенка. «Покажіть мені серйозного бізнесмена, який чесно заробив, принаймні, перші гроші», - говорить він, відповідаючи критикам з «Нашої України», СПУ та БЮТ. Незважаючи на приналежність до конкуруючої фракції він зізнається, що був би не проти голосувати за Петра Олексійовича. Мовляв, за професійними якостями він чудово підходить на посаду голови Верховної Ради. До того ж, у суді проти Зінченка виграв, тому претензій бути не може.

Про те, що потенціал в Петра Порошенка величезний говорить і БЮТівець Олександр КОВТУНЕНКО. Щоправда, з іронічною інтонацією. «Порошенко тільки доповзає до того місця, яке він хоче отримати. Справа в тому, що таланти цієї людини ще досі не відкриті, а масштаб – не оцінений ні Президентом, ні народом України. Як тільки ця особа стане спікером, думаю, ви побачите швидкі зміни навколо ще одного крісла, про яке він мріє і після обрання буде дуже близько до мети. Адже за Конституцією, при втраті Президентом можливості керувати державою, влада переходить до голови Верховної Ради. Думаю, що він гідно зможе нею управляти».
Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику