Цензор.НЕТ

30.06.06 11:47

ФАНТАСТИКА ВІД ЮЩЕНКА: 10 КРОКІВ ДО «ЛЮБИХ ДРУЗІВ»?

Олександр Курінський

Якщо ж ви вважаєте, що читати програму кандидата в Президенти Віктора Ющенка сьогодні можна без сміху і сліз, то ви, мабуть, незламний оптиміст. Або входите до складу парламентської фракції «Наша Україна».

«Мої дії будуть рішучими, послідовними та ефективними.

Вже з наступного року ми відчуємо, що живемо в зовсім іншій державі…»

 

Кандидат на посаду Президента В.А. Ющенко,

 

Програма «10 кроків назустріч людям»

 

 

Фантастика – жанр досить різноманітний, який має декілька видів. Комусь подобається читати про те, як космічні кораблі літають просторами галактики, в когось захоплює подих від пригод безстрашних хоббітів, а хтось… читає політичні документи. Чим вам не фантастика? До речі, ще й посміятися можна. Крізь сльози.

 

 

От і під час багатостраждального політичного «мила», що має назву «Раби коаліції» багато експертів не радили фракціям трійки занадто захоплюватись переговорами з «Регіонами», бо такий союз несе загрозу власному іміджеві і, що найважливіше, рейтингові. Мовляв, раніше були задекларовані абсолютно інші принципи. Більш цинічні люди на це відповідали просто – до виборів далеко і про обіцянки можна забути. Для наочності наводили Віктора Ющенка з його програмою «10 кроків назустріч людям» - воістину чудовий приклад політично-фантастичного популізму. Джон Толкієн із його хоббітами, дійсно, відпочиває. 

 

 

Тут є і боротьба з корупцією, повернення протягом року боргів із зарплат, і соціальне житло замість купівлі дорогих авто для чиновників, і звільнення казнокрадів і хабарників з влади, і виплата вкрадених заощаджень за рахунок приватизації, доступні кредити молоді та відокремлення бізнесу від вади… Дуже багато інших красивих і правильних слів!

 

 

Якщо ж ви вважаєте, що читати програму кандидата в Президенти Віктора Ющенка сьогодні можна без сміху і сліз, то ви, мабуть, незламний оптиміст. Або входите до складу парламентської фракції «Наша Україна». Адже саме там люди переконані, що ця програма фактично виконана. Принаймні, Микола КАТЕРИНЧУК вважає, що не менше 80% задекларованих пунктів уже реалізовані. На питання, чи не здається йому ця цифра дещо завищеною, відповідає: «Давайте так – у мене своя оцінка, у вас своя. До того ж оцінку свою зробили виборці, коли підтримали і нашу політичну силу, і всіх помаранчевих». Погодьтеся, особливо цікаво це чути від представника партії, яка зазнала фактичної поразки і  пропустила на перше місце конкурента Ющенка на виборах Президента. Зате Катеринчук переконаний, що решту 20% можна буде реалізувати тоді, коли Верховна Рада запрацює на повну силу.

 

 

Щоправда, дійсно не зрозуміло звідки взялась ця цифра в 80%.  Наприклад, радник Юлії Тимошенко Олександр КОВТУНЕНКО вважає, що жодного пункту не було виконано: «Є таке поняття – видавати бажане за дійсне. Бо система виміру «10 кроків» у вас одна, в них – інша. Ті ж заяви, із якими виступили по радіо – це не здійснення програми. Декларації є, а реалізацією хто займається? Багато осіб зацікавлені, щоби безвладдя протягнулось якомога більше і ці «виконуючі обов’язки», які йшли від «НУ», якнайдовше просиділи на своїх посадах».

 

 

 «Та програма писалася людьми, що зараз працюють в БЮТ. Саме ми – ідеологічні спадкоємці ідей і довіри українського народу в тих обіцянках, і думаю, що ми їх таки здійснимо», - переконує він. В самого депутата до Ющенка дуже багато запитань: «Чому ми досі не маємо ні української мови, ні культури, ні економічних здобутків, ні єдності країни? Натомість – величезне заповнення криміналом владних структур, в тому числі й Верховної Ради. Все це треба питати у нашого керівництва, котре після отримання посади, зайнялось особистими питаннями, комплексами та інтересами. А Україною треба займатися 25 годин на добу. Немає часу на вулики, бджіл, кумів, сватів, братів…».

 

 

Анатолій КІНАХ відзначає, що треба вести мову не тільки про відсоток виконання програми: «Мене турбує, що за 15 років незалежності в Україні так і не сформована політична еліта, яка спроможна загальнонаціональні інтереси ставити вище за кон’юнктуру». Виконувати ж програму можна буде  тільки тоді, вважає Кінах, коли в країні існуватиме необхідний рівень політичної волі та консолідації кадрового ресурсу. «Ми втрачаємо час. Треба шукати вихід, але прозоро, не через кулуарні домовленості», - додає він.

 

 

Представники Партії Регіонів до програми Ющенка ставляться досить скептично. «Я особисто не моніторив «10 кроків», але пам’ятаю ефір на «5 каналі», де були Зварич і Шкіль. Жоден з них не зміг назвати ці 10 кроків у відповідь на запитання ведучого!», - відзначає Василь ГОРБАЛЬ. Мовляв, про що, взагалі можна говорити.

 

 

Його соратник Тарас ЧОРНОВІЛ теж іронізує: «Якщо дивитися звіти Кабміну та виступи самого Президента, які побудовані за принципом «– Ой, мамо, як нас на селі люди хвалять! – А хто? – Та ви мене, а я вас», то, звичайно, програма виконана на 150%. А якщо реально, то скажіть – де той мільйон нових робочих місць? За нашими даними кількість справді працюючих людей в Україні скоротилася. За даними Президента ж ця цифра інша – все залежить від того, як маніпулювати статистикою».

 

 

А Ярослав СУХИЙ взагалі вважає, що Ющенка банально обманює його оточення, надаючи неправдиві дані. Сама ж програма не виконується і абсолютно декларативна. До того ж – нічим не відрізняється від програми «ЗаЄДУ!» чи передвиборної «Нашої України». «У Ющенка стояло завдання – сформувати сильну, професійну кадрову систему. Він з ним не впорався», - каже «регіонал».

 

 

Адам МАРТИНЮК говорить про інший важливий момент: «Ця програма пізніше була модернізована в план дій уряду Тимошенко, в якому не було жодної цифри – одні заяви і побажання. Можна говорити лише про конкретику, яка стосувалася допомоги при народженні дитини. Але це не заслуга ані Президента, ані Кабміну. Ці норми узаконила Верховна Рада, а уряд і Ющенко лише виконували їх».  Сама ж програма була надзвичайно неконкретна і проконтролювати як вона виконується важко – там одні загальні лозунги, вважає комуніст №2.  

 

 

Член фракції СПУ Іван БОКИЙ переконаний, що «10 кроків» виконані на 8-10%: «Але не треба звалювати все на Президента. Просто він не зумів підібрати нормальної команди, яка б виконувала його програму. З іншого боку багато речей було обіцяно із забіганням далеко вперед».

 

 

«Це швидше крокування на місці, а не рух», - відзначає Володимир ЯВОРІВСЬКИЙ «Найбільший здобуток – свобода слова. Мабуть, це найголовніше. В іншому ж дуже багато негативу. Кожен українець розуміє, що період ейфорії, сподівань абсолютно вичерпаний і є розчарування. Ющенку заважає брак послідовності, можливо, політичної волі й рішучості. Та й його оточення… Правда, його він сам обирав», - резюмує депутат.

Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику