Цензор.НЕТ

16.06.18 08:30

"Казаки" Путіна, або Звичайний фашизм

Автор: Александр Турчинов

Путін залучив до охорони Чемпіонату світу з футболу парамілітарні казачі об’єднання та угруповання, які військово-політичне керівництво РФ активно використовувало для підтримки дій російських збройних сил під час окупації АР Крим, а також під час агресії на сході України.

"Казаки" Путіна, або Звичайний фашизм

Підрозділи казаків, як за часів російського царизму, так і в часи Путіна, використовувалися владою для придушення опозиції та не санкціонованої Кремлем політичної активності.

Є ще одна історична деталь. Усім відомі пропагандистські штампи Путіна щодо перемоги Радянського Союзу над фашизмом у часи Другої Світової війни. Клеймом "фашисти" путінська пропагандистська машина таврує всіх опонентів Кремля, зокрема вояків УПА та сучасних політиків України. Але історична правда свідчить про інше - саме російські козачі підрозділи в часи Другої світової війни активно співпрацювали з фашистами.

Перші російські казачі підрозділи у складі Вермахту були сформовані ще наприкінці 1941 року. Їх організатором став колишній майор Червоної Армії Іван Кононов, який разом з частиною офіцерів та бійців 436-го полку 115-ї стрілецької дивізії 22 серпня 1941 року добровільно перейшов на бік німецько-фашистських загарбників. Масове створення казачих частин розпочалося у 1942 році, коли під час наступу на Кавказ та у напрямі Сталінграду війська Німеччини та її союзників захопили території колишніх козачих військ Російської імперії на Дону, Кубані та Тереку.

Залучивши до політичного оформлення участі "казаків" у війні проти СРСР емігрантів-героїв Білого руху часів Громадянської війни, зокрема отамана Всевеликого Війська Донського генерала Петра Краснова та генерала Кубанського казачого війська, групенфюрера СС Андрія Шкуро, нацисти організували у жовтні 1942 проведення Казачого сходу, на якому було утворено штаб Війська Донського. Російське казацтво відповіло на заклик своїх отаманів масовим вступом до колаборантських військових формувань.

Так, кавалерійський полк "Юнгшульц", що складався з одного німецького і двох казачих ескадронів, діяв у складі німецької 1-ї танкової армії під час наступу на Кавказ. У 17-й армії Вермахту діяв казачий полк "Платов", який залучався до охорони Майкопських нафтопромислів, брав участь у каральних акціях проти партизанів на Північно-Західному Кавказі, обороняв Таманський півострів від радянських військ.

Розгром німецьких військ під Сталінградом та наступ Червоної армії спонукав багатьох "казаків" приєднатися до відступаючого Вермахту. Станом на середину 1943 року у його складі діяло до 20 казачих полків. Була сформована 1-ша окрема козача дивізія під керівництвам німецького генерал-лейтенанта Гельмута фон Паннвіца.

Воєнні поразки нацистської Німеччини та її союзників спонукали політичне керівництво Третього рейху активніше формувати повноцінні бойові козачі підрозділи. Наприкінці 1943 року було ініційовано об’єднання казачих частин під егідою Kosacenlager (Козачого стану), а на початку 1944 року у Берліні утворено Hauptverwaltung der Kosakenheere (головне управління казачих військ Імперського міністерства східних окупованих територій) на чолі з генералом П. Красновим.

Казачі сили було переформатовано у 10 полків, зведених у три бригади. Відповідно до спеціалізації і карального досвіду ці підрозділи залучалися до каральних операцій у Білорусі та в Україні, придушення повстання у Варшаві, а згодом проти партизанських дій у окупованій німцями Північній Італії. У квітні 1945 підрозділи Казачого Стану були переформовані на Окремий Казачий Корпус.

Навіть за консервативними оцінками, у лавах російських казачих підрозділів Вермахту та СС воювали не менше 70 тисяч осіб, деякі дослідники говорять про 80 чи навіть 150-160 тисяч осіб.

Саме тому активне використання козачих парамілітарних угруповань повністю руйнує "антифашистський міф" кремлівської влади, а також є, з одного боку, свідченням нездатності керівництва РФ забезпечити правопорядок під час Чемпіонату світу з футболу - 2018 року силами державних органів, а з іншого боку - повною компрометацією офіційних заходів ФІФА. З боку міжнародного співтовариства, вважаю неприпустимим погодження з участю в цих офіційних заходах учасників російської агресії проти нашої країни та нащадків і продовжувачів традицій нацистських загарбників.

Олександр Турчинов

Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику