Висновки після 1-го туру, кадрова політика та Зеленський, - основні тези виступу Петра Порошенка на "Свободі слова"

10423 97

Глава держави Петро Порошенко в ефірі програми "Свобода слова" на ICTV у понеділок, 8 квітня, розповів про зроблені висновки після першого туру, про штучне зіштовхування українців, про зміни в кадровій політиці та про свого опонента на виборах.

ЦЬОГО ТИЖНЯ МАЄ ЗАПРАЦЮВАТИ ВИЩИЙ АНТИКОРУПЦІЙНИЙ СУД УКРАЇНИ

"Цього тижня має бути підписаний мій Указ і ми маємо запустити антикорупційний суд", - повідомив Глава держави.

Петро Порошенко підкреслив, що конкурс на посади суддів антикорупційного суду був проведений блискуче за участі ради міжнародних експертів та визнаний у всьому світі.

"Найкращі судді, науковці, адвокати, які є гарантом того, що країна кардинально зміниться", - зазначив Президент.

Глава держави також зауважив, що початок роботи антикорупційного суду – це є "реалізація того, що записано в Конституції щодо членства України в ЄС та НАТО", як і кроки із захисту активістів, які мають право на протест. "І ніхто не має позбавити їх цього права, бо головне наше досягнення – це самі вибори, які визнані світом як найдемократичніші за весь час існування нашої держави. Подивіться, що відбувається у нашого північного сусіда – там виборів взагалі немає, а сьогодні, в цей день, в ці два тижні все залежить абсолютно від вас", - зауважив Порошенко.

Висновки після 1-го туру, кадрова політика та Зеленський, - основні тези виступу Петра Порошенка на Свободі слова 01

"МИ МАЄМО ПРОДОВЖУВАТИ БУДУВАТИ СЕКТОР ОБОРОНИ І БЕЗПЕКИ"

"Ми маємо захистити державу, ми маємо продовжувати будувати сектор оборони і безпеки. Ми маємо зберегти і розширити міжнародну коаліцію, яка була сформована на захист України", - підкреслив Глава держави.

"Якщо цього не буде, то ризики, які зараз концентруються над Україною, зашкалюють. І ризики щодо обслуговування зовнішнього боргу цього року, і ризики курсу, і ризики інфляції, і ризики економічного зростання, і ризики втрати держави", - наголосив Петро Порошенко.

"Саме тому я хочу скористатися цією можливістю для того, щоб звернутися до кожного з вас: ми маємо зараз, в першу чергу я, в першу чергу влада, зробити висновки для того, щоб відновити довіру. Ту довіру, на базі якої можна продовжити будівництво держави", - закликав Президент.

Він подякував тим, хто вже налаштований в цьому напрямку. "Я дякую активістам, які зробили величезну роботу після нашої зустрічі, я дякую за те, що були сприйняті і ті кроки, які ми вже зробити і ще збираємося зробити", - сказав Глава держави.

"Ми всі громадяни України. Абсолютна більшість з нас любить Україну понад усе. І захистити Україну від руїни, ні в якому разі не послабити нашу державу для того, щоб ми могли продовжити той історичний шлях повернення України в родину європейських народів – це теж наше спільне завдання", - також наголосив Порошенко.

Саме тому український Президент повинен бути сильним, компетентним і професійним, переконаний Глава держави. "Бо головна його функція як Верховного Головнокомандувача – це безпека і оборона держави. І кожен громадянин України має відчувати себе у безпеці. Не тому, що наш північний сусід помилує нас, проявить милість. Бо в 2014 році на початку ця милість не була нам дарована і в умовах позаблоковості російські війська окупували Крим. І з тих пір більше 13 тисяч українців загинули в наслідок російської агресії", - зауважив Порошенко.

Зважаючи на викладене, Президент закликав кожного українця поставитись відповідально до питання обрання кандидата на найвищу посаду в державі.

"Єдине, що я вас закликаю, щоб цей вибір був зроблений відповідально. Керуючись не емоціями. Піклуючись про долю держави. Вона у нас одна і вона найкрасивіша держава в світі… Ми з вами спільно маємо захистити народ і країну. Я би дуже хотів скористатися цією можливістю для того, щоб ми один одного почули", - наголосив Глава держави.

Висновки після 1-го туру, кадрова політика та Зеленський, - основні тези виступу Петра Порошенка на Свободі слова 02

ПРО СВОЇ ВИСНОВКИ ЗА ПІДСУМКАМИ ПЕРШОГО ТУРУ ВИБОРІВ

"На виборах в першому турі 31 березня 2019 року я почув і інші сигнали і повідомлення від суспільства - люди незадоволені. Люди незадоволені тому, що реформи рухаються надто повільно, рівень життя є таким, який не задовольняє абсолютно більшу частину українських громадян. Не подолана корупція, важко знайти справедливість у судовій гілці влади. І люди мають на це право", - сказав він.

Претензії людей до влади Глава держави вважає абсолютно об’єктивними.

"І тому я дякую кожному з понад трьох мільйонів громадян, хто проголосував за мене в першому турі. І розумію, і дякую за те повідомлення, яке було надіслано владі як робити – змінюйтеся, бо в такому форматі ми не збираємося далі це терпіти", - сказав Порошенко.

"Друзі, по-перше я дякую вам за це. Бо це був дуже сильний меседж, дуже сильне повідомлення, яке мотивує владу змінюватися. І для мене це був, можливо, найболючіший, але надважливий урок, який я виніс з першого туру виборів", - додав він.

"Ми маємо змінити кадрову політику. Ми маємо продемонструвати набагато більшу відкритість, діалог – починаючи з громадського суспільства і активістів, і завершуючи розумінням проблем простого громадянина. І вжити низку заходів, які б допомогли людям знайти ті відповіді, які їх задовольняють. І саме це було те, що в першу чергу я почув як висновок з першого туру виборів", - підкреслив Президент.

Водночас Глава держави підкреслив, що останні п’ять років були найважливішими у його житті і точно найважчими, адже "за ці п’ять років вдалося зробити дуже багато".

"По-перше, за ці п’ять років Україна точно набагато сильніша, ніж п’ять років тому, і можливо найсильніша за всю свою історію. Вона має гаранта своєї незалежності і суверенітету – Збройні Сили, армію, яка є однією з найефективніших в Європі. Проведено низку важливих реформ, починаючи від безвізу, де Європа просто відкрила для українських громадян (в’їзд - ред.) і завершуючи Угодою про асоціацію та зону вільної торгівлі з ЄС. Зроблено величезні кроки і в освітній реформі – нова українська школа. Децентралізація. Просунулася медична реформа. Зроблено низку кроків по реформі системи державних закупівель", - нагадав Порошенко, зауваживши, що перелік можна ще дуже довго продовжувати.

"Реформи є успішними. Ключова позиція, що внесені зміни до Конституції і визначений напрямок, яким має рухатися Україна. І цей напрямок – це повернення України в родину європейських народів, де є кінцевою метою членство в ЄС. А це є верховенство права, це є демократія, це є свобода, це є врешті-решт рівень життя людей. Це той напрямок, куди ми маємо йти. І я, як лідер держави, намагався все зробити для того, щоб ми рухалися в цьому напрямку і пішли якомога далі від російської окупації, від російської агресії, від ризиків для прав і свобод громадян", - заявив Президент.

Він вкотре підкреслив, що кроки щодо євроатлантичної інтеграції є надважливими, адже після анексії Криму і агресії Росії проти нашої держави на сході, Північноатлантичний альянс залишився єдиним існуючий в світі механізмом захисту. "За 70 років існування НАТО ніхто не порушив кордону жодної країни-члена НАТО", - констатував Порошенко.

Висновки після 1-го туру, кадрова політика та Зеленський, - основні тези виступу Петра Порошенка на Свободі слова 03

ЖОДНИХ БІЗНЕС-ПАРТНЕРІВ БІЛЬШЕ НА ПОСАДИ ПРИЗНАЧЕНО НЕ БУДЕ

"Дійсно змінив комунікацію, в тому числі і з громадянським суспільством. Дякую, бо ця ініціатива йшла від громадянського суспільства в ці напруженні часи", - сказав Глава держави та подякував Голові Верховної Ради України за сприяння організації зустрічі з громадськими експертами.

"Перша помилка - це є комунікаційна. Стратегічна комунікація була повністю зруйнована. Рішення приймалися кулуарно, а навіть якщо вони були абсолютно правильні, вони не викликали довіри в суспільства. Бо треба було навчитися в нових умовах. Це те, що нас теж відрізняє від Росії - ти маєш переконати суспільство, і це буде правило наступних п'ять роки. І зміна стратегічної комунікації: коли ти поясниш, коли ти врахуєш зауваження громадських активістів - це точно буде працювати краще. Я визнав цю помилку", - наголосив Президент.

"І друга помилка - помилка в кадровій політиці. Дійсно, не помиляється той, хто нічого не робить. Але були очевидні помилки в призначенні тих чи інших прізвищ. Я не буду називати вам прізвища. Але хочу наголосити наступне - ніяких бізнес-партнерів, ніяких близьких людей Петром Порошенком більше призначено не буде поки він є Президентом, в тому числі під час другого терміну", - підкреслив Глава держави.

Президент додав, що цей принцип мають сповідувати всі, а не лише він. "Маємо запроваджувати абсолютно нові стандарти у публічній діяльності", - сказав Глава держави.

Він зауважив, що пишається реформою децентралізації, яка наблизила владу і громадянина.

"Ви запитаєте, а хто ж буде призначений? Лідери об'єднаних територіальних громад - молоді люди, які вчилися організовувати стратегічну комунікацію. Лідери, які вирішували проблеми громади, які турбувалися і піклувалися про людей, які безпосередньо з маленького села, селища, міста сьогодні стали реальними лідерами. Не ті політикани, які ходять по ток-шоу, а вони", - сказав Президент.

"Хочу наголосити, що перший кадровий резерв, перші соціальні ліфти, з яких я буду формувати команду, нову команду будуть лідери громад, які вміють забезпечувати стратегічну комунікацію, спілкуватися з громадянським суспільством, які знають, що таке покращувати життя громади, які знають як служити державі. Впевнений, що все в нас буде добре", - резюмував Порошенко.

Висновки після 1-го туру, кадрова політика та Зеленський, - основні тези виступу Петра Порошенка на Свободі слова 04

ВИБОРЧА КАМПАНІЯ СТВОРЮЄ ШТУЧНІ ОБРАЗИ, ЯКІ ЗІШТОВХУЮТЬ ЛЮДЕЙ

"Не можна вірити штампам, які нав’язуються нам із-за кордону. Розколює виборча кампанія, яка намагається створити штучні образи, які зіштовхують людей. І це точно не український інтерес. 21 квітня вибори закінчиться. Все буде добре. Ми нікому не дамо розколоти країну. Друзі, перша позиція – ми маємо зберегти Україну", - наголосив Глава держави.

"І коли говорять, що мова розколює і мову ми маємо винести "за дужки". Друзі мої, це точно неправда. Головне, щоб мову не нав’язувати, не примушувати когось. Я вважаю, що за ці п’ять років нам вдалося дуже обережно пройти, не примушуючи нікого спілкуватися українською мовою. А навпаки, це стало класно, драйвово, модно. Не тільки спілкуватися, але й слухавати українські пісні, дивитися українські фільми і читати українські книги. Вони продаються і люди їх люблять. А ви кажете - "за дужки", - наголосив Порошенко.

Президент також зазначив, що "російськомовні громадяни боронять зі зброєю в руках аж ніяк не гірше ніж україномовні, і люблять Україну, аж ніяк не менше".

При цьому Порошенко підкреслив, що ніхто не буде зазіхати на право спілкуватися російською мовою. Він нагадав, що народився на півдні Одеської області і спочатку спілкувався виключно російською мовою. "Але я готовий позмагатися з ким завгодно і написати диктант або твір російською. Давайте позмагаємось", - додав він.

Президент також зауважив, що розуміє болгарську і румунську та вивчив англійську і достатньо добре розуміє французьку і польську мови. "Це абсолютно нормально для європейської країни, коли громадянин України не бореться за право не знати мову. Бо це є божевілля. Головне – не утискати, це право спілкуватися в побуті, в школі, на навчанні тією мовою, якою йому зручніше. Вивчіть українську і все у вас буде добре", - наголосив Порошенко.

Коментуючи питання щодо інших тем, які "нібито розколюють країну", Президент сказав: "Якщо ми говоримо про армію. І мій опонент каже, що армія розколює країну і ми маємо винести армію "за дужки". Я тут буду категорично проти, бо армія об’єднує країну. Армія сьогодні є державною інституцією, яка користується найбільшим рівнем довіри і поваги суспільства".

При цьому він підкреслив, що "це, навпаки - нав’язування п’ятою колоною тези про те, що армія розколює".

Глава держави також підкреслив, що питання віри так само об’єднує країну. "Коли ви кажете, що і церкву треба винести "за дужки". Про що ви кажете? Навпаки, церква має об’єднувати. Вона цьому служить. Головне – не тисніть, не захоплюйте храми, не намагайтесь спекулювати Лаврами, священниками, владиками, бо в кожного українця своя дорога до Бога. І не нав’язуйте українцеві в яку церкву ходити, він сам без вас розбереться", - наголосив Президент.

"А якщо ви вже і церкву, і мову, і армію "за дужки" виносите, тоді і Україну "за дужки" виносьте, як пропонують мої опоненти", - зазначив Порошенко.

Висновки після 1-го туру, кадрова політика та Зеленський, - основні тези виступу Петра Порошенка на Свободі слова 05

"НЕ МОЖЕ 45-МІЛЬЙОННА КРАЇНА "КУПУВАТИ КОТА В МІШКУ"

"Мені не цікаве спілкування щодо дебатів по формі. Я вважаю, що дебати - це є ключовий елемент демократії. Не може 45-мільйонна країна "купувати кота в мішку" - голосувати за віртуальну людину, яку вона бачить лише по телебаченню, з фільмів. Ви маєте право поставити питання і на них отримати відповідь. Ви маєте право почути, а які позиції цього кандидата по ключовим аспектам існування держави: безпека, зовнішня політика, права і свободи громадян, економіка, боротьба з корупцією, боротьба з олігархами", - наголосив Президент.

Він нагадав, що вимога проведення таких дебатів між кандидатами закріплена законодавчо. Водночас Глава держави зауважив, що вважає не найкращим місцем для проведення дебатів є стадіон: "Бо це не шоу, це не вистава і це не спортивні змагання".

"Бо програє, якщо країна "купить кота в мішку", не той, хто зайняв друге місце, а програє велика нація. Бо вона позбавляється майбутнього. Кожен громадянин, його дружина, його батьки, його діти... І це величезна ціна... Ми маємо право вимагати, що дебати мають бути", - додав Порошенко.

Президент зазначив, що саме тому він відреагував на пропозицію Володимира Зеленського і сказав - стадіон, так стадіон. "Насмілься, вийди і покажи... Щоб країна мала можливість свідомо обирати лідера на наступні п`ять років", - додав Порошенко.

Глава держави також нагадав, що 19 квітня, відповідно до закону, мають відбутися дебати в студії Суспільного телебачення. Він також наголосив, що відповідально ставиться до того, що українці мають свідомо обирати того, хто стане Президентом.

НЕ СТВЕРДЖУЮ І НЕ СТВЕРДЖУВАВ, ЩО ЗЕЛЕНСЬКИЙ Є НАРКОМАНОМ

"По-перше, хочу наголосити, я не стверджую, що Володимир Зеленський є наркоманом. Не стверджую і не стверджував, бо я не маю для цього жодних підстав", - сказав Порошенко.

"Я наголошую на праві громадян України мати 100% гарантії, що майбутній Президент і майбутній Верховний Головнокомандувач гарантовано не є залежним від наркотиків", - зазначив Президент.

Він підкреслив, що чітко знає які функції, які рішення доводиться приймати Президенту. В тому числі і щодо застосування Збройних Сил, щодо надання дозволів на пуски ракет, щодо підписання міжнародних зобов’язань від імені України.

"Уявіть собі, що такі документи будуть підписуватися в стані наркотичного дурману", - зазначив Порошенко.

Глава держави зауважив, що з подивом почув пропозицію Володимира Зеленського пройти дослідження і здати тести на алкогольну і наркотичну залежність.

"Я був дещо здивований, бо це є фейки російської пропаганди, що Порошенко п’є", - додав він.

Президент нагадав, що пройшов необхідні дослідження та їх результати були оприлюднені одразу ж.

Порошенко також підтвердив готовність ще раз пройти дослідження у Всесвітній антидопінговій агенції, як це запропонував Володимир Кличко. Він також закликав Володимира Зеленського пройти відповідну перевірку: "Володимире Олександровичу, і Вам наполегливо раджу - не морочте голову, не бійтеся, не ховайтеся. Такий вже хрест публічної людини, не кажучи вже про Президента: ти маєш бути відкритим... суспільство має право про тебе знати все".

"А от, коли ти ховаєшся, коли ти не даєш можливості це зробити, то виникає обґрунтована підозра...", - сказав Порошенко.

За матеріалами сайту Президента

Топ комментарии
+33 Андрей Дидовик
Прогресс! Просто пообещал а не пообещал пообещать!
показать весь комментарий
09.04.2019 10:08
+26 Андрей Дидовик
Тексты выступлений пепе полностью состоят из манипуляций и лжи. Суфлер не даст соврать! Когда этот пузырь лжи и манипуляций лопнет, то всех накроет волной из дерьма.
показать весь комментарий
09.04.2019 10:12
+20 Андрей Дидовик
Текст вверху о выступлении пепе. Для вступлений опонента есть другие ветки. Но в целом никто не будет фактами опровергать что пепе только обещает и лжет. Вот вы и тоже этого не сможете сделать.
показать весь комментарий
09.04.2019 10:17