Цензор.НЕТ

21.05.19 16:00

Начальник внутрішньої безпеки ДФС Ігор Шкурат: "Викрадення контейнерів на Одеській митниці, якою керував нинішній очільник ДФС Власов, потребує притягнення до відповідальності"

Автор: Юрій Бутусов

Вражаюче інтерв’ю щодо обставин резонансної події, яка сталася в зоні діяльності Одеської митниці ДФС у період з 07.06.2018 по 16.07.2018 та пов’язана зі зникненням 36 контейнерів орієнтовною вартістю 150 млн грн, та про ймовірну причетність до цього посадових осіб СУ ФР Офісу ВПП ДФС та Одеської митниці ДФС.

Начальник внутрішньої безпеки ДФС Ігор Шкурат: "Викрадення контейнерів на Одеській митниці, якою керував нинішній очільник ДФС Власов, потребує притягнення до відповідальності"

- Ігорю, ви вперше даєте інтерв’ю, що трапилось?

- Я хочу порушити питання відповідальності за зникнення 36 контейнерів з товаром на Одеській митниці, і не дати певним зацікавленим особам "зарішати". У цій справі крапку не поставлено. На сьогоднішній день у виконуючого обов’язки Голови державної фіскальної служби України Олександра Власова, можливо, існує конфлікт інтересів, пов'язаний зі зникненням 36 контейнерів, оскільки на той час Власов очолював Одеську митницю ДФС.

На мою думку, Власов мав у встановленому порядку повідомити про наявність реального конфлікту інтересів у цьому питанні, щоб передати справу до інших правоохоронних органів України.

Слід пригадати гучну заяву Власова О.С. у серпні минулого року на прес-конференції, коли він заявляв про своє бажання бути відстороненим від виконання обов’язків начальника Одеської митниці ДФС на час розслідування, отже це говорить про його обізнаність з вимогами чинного законодавства. Але він не був відсторонений.

- А чому ви самі не відкрили кримінальне провадження?

- Внутрішня безпека не має законодавчих повноважень вносити в ЄРДР відомості щодо кримінальних правопорушень та їх розслідувати. На жаль. Я можу бачити порушення, фіксувати, та передавати керівнику. В даному випадку в мене виникло протиріччя та конфлікт інтересів – результати перевірки матеріалів стосовно викрадення товарів та збитків держави на Одеській митниці, під час керівництва Власова, я змушений доповідати самому Власову. Ми всі розуміємо, що це абсурд. Тож для мене публічність в даному випадку вимушена справа.

- Отже керівництво уряду, можливо, не в курсі, що ж це за афера про зникнення 36 контейнерів та в чому резонанс цієї справи. Що сталося?

- В мене є всі документи, розкажу по порядку, тут важливі деталі.

По-перше, старший слідчий Офісу великих платників податків ДФС Замятін 08.06.2018 виніс постанову у кримінальному провадженні від 05.07.2016(провадження дворічної давнини) про визнання речовими доказами товарів, які знаходились у 61 контейнері, що переміщувались на адресу "ТОВ Меллвіл".А в.о. начальника Офісу великих платників податків ДФС Чапічадзе 15.06.2018, направив лист "Про накладення арешту" до Одеської митниці ДФС.

По-друге, отримавши копію ухвали суду та вищевказані листи, начальник Одеської митниці Олександр Власов не вжив належних заходів щодо підтвердження автентичності ухвали суду. В ухвалі слідчого судді щодо затриманих контейнерів у справі вказано: "з метою збереження речових доказів, а також з метою забезпечення конфіскації майна", контроль за виконанням ухвали суду покладено виключно на старшого слідчого ДФС та прокурора ГПУ, митники не мали права розпоряджатися товарами без їхньої згоди.

По-третє, арештовані речові докази – контейнери з товарами, передано на відповідальне зберігання представнику ТОВ "Вістсел"за адресою: м. Одеса, вул. Новомосковська дорога, 23, де розміщується ВМО № 6 Одеської митниці ДФС. Охорона контейнерів забезпечувалась співробітниками оперативного управління ГУ ДФС у Одеській області.

Однак, 16.07.2018 під час перевірки збереження речових доказів виявлено відсутність товарів! Тобто усі товари, які охороняла Одеська митниця, без всякої сплати податків заїхали в Україну!

- Тобто митниця передала на зберігання і хтось вкрав контейнери. Хто це зробив, є інформація? Чи можна стверджувати, що пов’язані з керівництвом Одеської митниці структури?

- 18.07.2018, після проведення невідкладного обшуку за місцем зберігання речових доказів, розпочато кримінальне провадження за фактом привласнення чи розтрати чужого майна, яке передано на відповідальне зберігання. Встановлено, що у період з 16.06.2018 по 06.07.2018 транспортні засоби та порожні контейнери вивезені з території ВМК ТОВ "Сільгосппостач" з дозволу наданого посадовими особами Офісу ВПП ДФС та ВМО № 6 митного поста "Одеса-центральний" Одеської митниці ДФС. Слід звернути увагу, що зважування зазначених транспортних засобів та контейнерів не здійснювалось як під час в’їзду, так і під час виїзду з території ВМК ТОВ "Сільгосппостач". Тобто товари з контейнерів могли вкрасти ще на тому етапі.

Територія та об’єкти інфраструктури ТОВ "Сільгосппостач" не обладнані контрольно-пропускною системою, що забезпечує автоматичне зчитування даних реєстраційних номерних знаків транспортних засобів, вагу транспортних засобів та внесення цієї інформації до системи електронного обліку.

Тобто товари в контейнерах були направлені для зберігання туди, де взагалі відсутній належний контроль за вантажем. Відсутність відеоспостереження допускає безперешкодний доступ до товарів та надає можливість викрадення.

Все було зроблено так, щоб не можливо було ідентифікувати товари, а в подальшому їх викрасти з метою уникнення сплати податків взагалі!

- А самі контейнери оглядали?

- Звичайно, було проведено 5 митних оглядів товарів, які знаходилися у 9 контейнерах, за результатами яких виявлено невідповідності заявленого товару фактично наявному та складено 5 протоколів про порушення митних правил. При цьому, товари, які є безпосередніми предметами порушення митних правил, посадовими особами управління протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії Одеської митниці ДФС не вилучались, а відповідно до Ухвали Шевченківського районного суду м. Києва вилучено співробітниками СУФР Офісу ВПП ДФС, що вказує на зацікавленість та причетність управління протидії митним правопорушенням Одеської митниці.

- Якщо узагальнити, які саме порушення були здійснені і за що має відповідати керівництво митниці, що саме ви їм закидаєте?

Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику