Відставка Кабміну: програш покоління

11971 25
Автор: Віктор Андрусів
Відставка Кабміну: програш покоління

Це були дуже тяжкі пів року для мене. Щодня я дивився, як люди, яких я добре знав, здійснюють колективне самогубство, переконані в тому, що ведуть нас до кращого життя. Причому найважче - це просто бути спостерігачем без жодного шансу вплинути чи допомогти. Чому без шансу? Тому, що, на жаль корона-вірус прийшов до нас ще у вересні. Це такий вірус, коли на головах ростуть корони. І повірте він просто масово вражав людей.

Після призначення нового уряду Антон Геращенко попросив мене написати свої думки про виклики і рішення для нової влади. Я написав пост "Імплементація або непрочитана лекція для нових політиків". По своїй суті він був простий. Ефективна політика в Україні, та й мабуть всюди, спирається на три стовпи:
1. кадри
2. ресурси
3. моніторинг і оцінка

Не самокат, не піар, не слайди, не креатив - а ці 3 базові речі. Бо будь-які плани, космічні ідеї завжди впруться в ці три речі. Ні! Конкурс не дає вам ніяких хороших кадрів. На конкурсах краще перемагають менеджери олігархів, які дійсно круті і з досвідом. Ні! Хороший "експерт " у фейсбуці не є автоматично хорошим управлінцем. Ні! Наявність чесної, але некомпетентної людини на посаді - не знищує корупцію. Вона просто спускається нижче.

"Скільки не кажи халва, в роті солодше не стане". Скільки не робити фб - постів, скільки не отримувати дифірамбів від іноземців - реальність не стає іншою. На жаль, брак ефективності останні пів року вирішили компенсувати брехнею. Спостерігати це було дуже важко. Коли обманюють люди, яких тобі важко критикувати, це викликає розгубленість. Брехня не продовжувала життя уряду, а щодня скорочувала.

Заради справедливості я скажу чесно - я не знаю людей, які б зробили прорив за ті самі пів року. Навіть Бальцерович за пів року - показав повний провал своєї політики. Але й не є правдою те, що був закладений якийсь фундамент. Ні не був. Був колосальний демонтаж і розвал державного управління. Апарат, який вибудував Гройсман, переживав просто ураган і землетрус. Без стратегії, без цілі, люди звільнялись масово, зневажались керівниками тощо. Чи могло бути інакше? Щодо ефективності навряд чи, але за  відношенням, за цінностями - могло.

Мене часто питали, а хто у владі нормальний. Я відповідав дуже просто - той, хто має страх. Бо бути міністром - страшно. Це колосальна відповідальність. І коли є страх не справитись, провалитись - це мотивує, це організовує, фокусує. На жаль, корона-вірус позбавляв страху більшість.

Програв не Гончарук. Програло ціле покоління. Наше покоління, яке кічилось і просило влади. Тепер мають минути роки, поки ми заслужимо право і довіру знову просити дозволу керувати країною.

Бажаю всього найкращого новому уряду. Денис Шмигаль - професійна і порядна людина. На нього лягла тяжка ноша помилок марнославства і неготовності попередників.

 Віктор Андрусів

Топ комментарии
+12 Natty Natty
Ну який уряд може керувати країною, в якій Коломойський за тиждень: (1) відстояв право красти мільярди на Центренерго, (2) отримав право красти на ОПЗ, (2) скинув уряд, (3) вигнав генпрокурора. Хто тут зможе працювати? Це не програш покоління, це повний програш України: держава здалася на милість Коломойському. Наступні його забаганки: мир з Росією, розрив з МВФ і з західними партнерами, дефолт країни. Він все це обіцяв, і поки що Зеленський все виконує.
показать весь комментарий
06.03.2020 00:57
+10 Vit But
на самом деле все еще хуже, чем в статье...(
показать весь комментарий
05.03.2020 17:20
+10 Фрол Медвепут d1caba8f
"...на жаль корона-вірус прийшов до нас ще у вересні. Це такий вірус, коли на головах ростуть корони."

Ні. Він прийшов до нас ще у травні - разом з результатами другу туру президентських виборів.

Відставка Кабміну: програш покоління - Цензор.НЕТ 3948
показать весь комментарий
06.03.2020 10:56