Влада Єгипту дозволила політ українських чартерів, вивозимо 11 тисяч наших туристів удень і вночі, - посол України в Єгипті Євген Микитенко

4398 17

Надзвичайний і Повноважний Посол України в Арабській Республіці Єгипет Євген Микитенко розповів останні дані щодо повернення українців додому. В невеликому інтерв’ю Цензор.НЕТ - основні рекомендації українським туристам та громадянам, які проживають у Єгипті, деталі перемовин з єгипетською владою та інформація про становище громадян України.

Влада Єгипту дозволила політ українських чартерів, вивозимо 11 тисяч наших туристів удень і вночі, - посол України в Єгипті Євген Микитенко 01

- Скільки на сьогодні українців лишаються в Єгипті?

- Станом на 12 годину за київським часом в Єгипті залишається 11 478 українських туристів у містах Шарм-ель-Шейх і Хургада.

- Тобто евакуація по суті відбувається щодня, тому що ще вранці цифра була вищою?

- Так, вдень і вночі, починаючи з 15 березня.

- Як бути з людьми, які лишаються в карантині у кількох готелях? Так розумію, що вони там сидітимуть триваліший час. Їх потім окремо довезуть?

- Зараз карантин відбувають 830 українців – частково в готелях Шарму і частково в готелях Хургади. Усі вони здають аналізи. За даними єгипетських лікарів, усі вони здорові. Для них виділяються окремі чартерні літаки і протягом кількох днів, я думаю, вони будуть доставлені до України.

По-друге, сьогодні о 12 годині дня, тобто три години тому, був закритий авіапростір над Єгиптом. Слава Богу, ми маємо дозвіл на прибуття у Шарм і Хургаду наших чартерних рейсів, тільки по туристів. Це означає, що літак повинен прилетіти порожнім і відлетіти до України з пасажирами, винятково українськими громадянами.

- Ви натякнули, що не зовсім легко було отримати дозвіл на рух туристичних чартерів у цей час. Яким чином єгипетська влада пішла вам назустріч?

- Ми хороші партнери з Єгиптом. Вони нас цінують і поважають, і навіть трішки люблять. Товарообіг між нашими країнами минулого року становив 2,6 мільярда доларів США із величезним позитивним сальдо на користь України. Тобто ми сюди експортуємо дуже багато товарів. А як джерело туристів Україна займає друге місце після Німеччини. Торік 1,5 мільйона українців відпочило на курортах Єгипту. Тому у нас хороші стосунки з Єгиптом.

- Туризм становить найважливішу статтю доходу в економіці Єгипту. Як єгипетська влада планує вживати обмежувальні заходи у цій ситуації?

- У Єгипті тема коронавірусу найважливіша протягом останнього тижня. Президент, уряд і різні міністерства приймають десятки різних рішень. Щойно буквально було вирішено, що всі ресторани, бари, кафе і розважальні заклади на території Єгипту закриватимуться відсьогодні з сьомої вечора до шостої ранку. Перекривають деякі дороги. До початку квітня заборонено в’їзд іноземців до Єгипту. Тобто єгипетська влада вживає багато заходів, тому що країна величезна, територія - мільйон квадратних кілометрів і сто мільйонів населення.

Я хочу заспокоїти українців. І Міністерство закордонних справ, і наші посольства, не лише в Єгипті, але також в Алжирі, в Абу-Дабі, зараз працюють 24 години на добу. Ми робимо все для того, щоб наші люди почувалися впевнено, а охочі повернутися додому, щоб мали таку можливість.

Влада Єгипту дозволила політ українських чартерів, вивозимо 11 тисяч наших туристів удень і вночі, - посол України в Єгипті Євген Микитенко 02

- Які саме авіакомпанії погодилися направляти свої чартери по туристів? І хто фінансує ці рейси: меценати чи державний бюджет?

- Більшість туристів, які зараз повертаються, вже мають оплачені зворотні квитки. Тобто ніхто нічого не доплачує.

Але разом з тим, за нашими даними, окрім цих туристів у Єгипті перебуває близько 4 тисяч українських громадян. Більшість з них, це люди, які працюють тут. Також багато жінок, які заміжні за єгиптянами і мають спільних дітей. Я закликаю українців слідкувати за інформацією від посольства. Хай люди частіше заходять на Фейсбук-сторінку посольства України в Єгипті, на наш веб-сайт, і, звісно, на сайт МЗС України. Там є вся інформація, люди, які хотіли б відлетіти до України, можуть записатися в системі "Друг". Ми формуємо списки цих людей. Потім замовлятимемо чартерні рейси, однак скоріше за все, це вже буде за рахунок тих, хто відлітатиме.

- Дві українські туристки в Єгипті пройшли тест з підозрою на коронавірус. Результати тесту виявилися негативними, і вони повертаються додому. Однак відомо, що тести можуть показати не одразу ураження COVID-19. Чи тестуватимуть їх знову після прильоту в Україну?

- Цією інформацією я не володію. На щастя дві жінки, які мали підозри на коронавірус, пройшли всі тести у лікарні Шарм-ель-Шейху. Усі аналізи нормальні, і вони повинні відлетіти до України. Розкривати імена цих жінок я не маю права.

- Як би ви оцінили моральний стан українців, які залишилися в Єгипті?

- Сподіваюся, 99% людей мають хорошу нервову систему. Дехто, можливо, наляканий і виснажений. Але запевняю, що ми працюємо цілодобово 7 днів на тиждень. Ми допомагаємо усім. Той, хто трохи панікує, хай себе опановує і тримає зв’язок з посольством. Для цього ми й існуємо.

Ольга Скороход, Цензор.НЕТ

Топ комментарии
+5 Rostyslav Komarnytsky
Треба думати, вивозять на обсервацію в Нові Санжари? Нє?
показать весь комментарий
19.03.2020 15:32
+5 Igor Kalyuzhny
вывозят хитрожопых за всех счет....
показать весь комментарий
19.03.2020 15:43
+4 Алексей Филоненко 00af68d9
ХВОРІ ЛЮДИ ОДНИМ СЛОВОМ
показать весь комментарий
19.03.2020 15:29